Chomutovští hokejisté zdolali Kladno

Napsal 23.08.2007 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - KLH Chomutov sehrál poslední utkání Tipsport hockey cupu na ČEZ stadionu proti Kladnu. Toto utkání mělo náboj souboje o třetí místo ve skupině A. Domácí mužstvo vstoupilo lépe do zápasu a v 15. minutě vedlo 2:0, ale hosté do konce první třetiny stihli alespoň snížit. Druhá třetina byla bezbranková a tak rozhodující gól vstřelil v závěrečné třetině obránce Jakub Trefný. Chomutovští hokejisté si tak připsali druhé vítězství v hokejovém poháru.
HP6 čt 23.8.2007
3:1(2:1, 0:0, 1:0)
KLA
Podolka - Révay, Ťupa, Bombic, Trefný, Chatrnúch, Malinský, Kolda, Černý - Hašek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Charousek, Tauš, Havlůj - Ton, Stehlík, Šulc
Kladno
Orct - Ševc, Hájek, Pavlas, Šmach, L. Procházka, Nádašdi, Trončinský, Růžička - Bělohlav, Patera, M. Procházka - Tenkrát, Gardoň, Frolík - Horna, Kalla, Nedvěd - Rudovský, Diviš, Bláha

Od počátku utkání si obě mužstva vypracovávala mnoho dobrých střeleckých možností. První příležitost k ohrození brány měli Severočeši, Chatrnúch polostřelou nahazoval na bránu a Šulc, který tentokrát nastoupil ve čtvrtém útoku tečoval mimo hostující klec. Na druhé straně neúspěšně střílel Bláha z levé strany, puk se otřel o boční síťku a s dorážkou Diviše si Podolka poradil. V čase 4:21 se bílomodří ujali vedení, když se kotouč dostal k Polodnovi, jeho střelu ze tří metrů ještě Orct vyrazil, ale na dorážku Radka Šípa, který bekhendem puk usměrnil pod horní tyčku byl bezmocný - 1:0. O dvě minuty později se pokoušel Ton bekhendem zblízka nadvakrát překonat Orcta, ale jeho pokusům chyběla razance. V 10. minutě hráli Středočeši svoji první početní výhodu a vypracovali si jen jedinou střelu Tenkráta z pravé strany, Podolka vyrazil. O chvíli později zahrozil střelou z mezikruží Bláha a po něm střílel od modré čáry Hájek, Podolka svými betony vyrazil. Ve 14. minutě měli také domácí přesilovou hru, ve které nejprve ohrozili kladenskou bránu střelami z dálky Révayem a o malou chvilku později Chomutov zvýšil na 2:0. Akci rozjel Kostourek svým průnikem přes modrou čáru kolem kladenského obránce, vyslal bekhendovou střelu, kterou Orct vyrazil k Jírovi, jeho dorážka se dostala zpět k Milanu Kostourkovi a ten nadvakrát protlačil puk do brány i přes brusle bránícího hráče. Poté se objevil v dobré šanci Tauš, avšak bekhendem těsně minul pravou tyč. V 17. minutě Patera zavezl puk do útočného pásma a zpoza brány našel před bránou osamoceného Radka Bělohlava a ten propasíroval puk za Podolkova záda - 2:1. Ještě na konci prvního dějství nebezpečně z levé strany pálil Horna.

Úvod prostřední třetiny byl poznamenán několika střel z obou stran z větších vzdáleností, které oběma gólmanům nenadělali potíže. Za chvíli mohli kladenští hokejisté srovnat, když Michal Podolka chybně rozehrál, následnou střelu ztlumil a puk se kutálel u pravé tyče a s pomocí bránících hráčů velké nebezpečí odvrátili. Ve 25. minutě Hájek přihrával od modré stojícímu Bělohlavovi u levé tyče, jenž střelou minul Podolkovu svatyni a poté se dostal do zakončení M. Procházka, jehož střelu zblízka chomutovský brankář lapil. Utkání začalo přibívat na obrátkách, spíše se více útočilo, hra se přelívala z jedné strany na druhou. V polovině zápasu se hostům naskytla třetí přesilovka, ale jen Šmach pálil od modré čáry. Do dalšího zakončení se dostal Tenkrát, jeho střelu zblízka Podolka pokryl. Na druhé straně ve velké šanci se zjevil před brankářem Charousek, ale dlouho otálel se střelou. Z protiútoku se pokoušel překonat domácího gólmana z pravé strany Horna a následná střela L. Procházky z mezikruží taky brankou neskončila. Ve 34. minutě si obě mužstva vyzkoušela poprvé hru ve čtyřech, ve které byli více aktivnější Středočeši, leč bez efektu. Poté se dalekonosnou a nebezpečnou střelou prezentoval Trončinský a Podolka měl problémy s krocením letícího puku. Za moment dobře chytající Michal Podolka předvedl výborný zákrok skluzem proti zakončujícímu, s chutí hrajícímu Bláhovi, který u levé tyče měl velkou šanci. Na konci druhého dějství měli chomutovští výhodu početní, ale nic výrazného si nevytvořili a tak ve druhé třetině žádná branka nepadla.

Do třetího dějství vstupovali bílomodří s výhodou 22 sekund dlouhé přesilovky, v níž Hašek dorážel u pravé tyče jen těsně vedle. Hned z protiútoku jel sám na domácího brankáře Petr Tenkrát, avšak na Podolku nevyzrál, betonem vyrazil. Ve 45. minutě Jíra zajel z pukem do útočného pásma, nahrávkou na pravé straně kluziště našel Charouska, ten se neukvapil a vyšperkoval přihrávku na Jakuba Trefného, jenž sám před brankovištěm dopravil kotouč do prázdné brány - 3:1. Na druhé straně z mezikruží střílel Trončinský, Podolka opět úspěšně zakročil. Za minutu byla k vidění bitka mezi Révayem a Ševcem, kterou vyhrál na body domácí borec a byl také po zásluze potrestán vyloučením do konce zápasu a kladenští hráči z toho vytěžili tříminutovou přesilovku. Středočeši ještě při hře ve čtyřech se pokoušeli Hornovou střelou z dálky překvapit Podolku a v následné přesilovce pálil Gardoň a to bylo z dlouhé početní výhody vše. V 54. minutě se Chomutovu naskytla přesilovka po vzájemné potyčce Bláhy s Havlůjem, ale naopak v oslabení M. Procházka zakončoval bekhendem z mezikruží, Podolka opět dobře zasáhl. Při hře ve čtyřech už po několikáté ztroskotal na Podolkovi Tenkrát. I domácí měli obrovskou příležitost v oslabení, když jeli Havlůj s Charouskem na jednoho obránce a druhému jmenovanému utekl kotouč z hole před Orctem. V samotném závěru zápasu mohli kladenští snížit při přesilovce, ale už si nic nevytvořili a tak domácí zítězili 3:1 a připsali si druhé pohárové vítězství.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Jsme rádi, že v závěrečném utkání poháru jsme dokázali zvítězit. Mužstvo dnes odehrálo dobré utkání a vítězství bylo zasloužené. Druhá třetina byla z hlediska celého našeho výkonu v zápase nejhorší. Hráli jsme lehkovážně a nezodpovědně a zápas byl na vážkách. Michal Podolka nás dnes podržel a odchytal výborné utkání. Výsledek 2:1 byl hodně nervózní a po druhé třetině jsme klukům říkali, že od třetí třetiny musíme hrát spíše na jistotu a zodpovědně zezadu. To se nám povedlo a navíc jsme přidali třetí gól, který rozhodl. S působením v poháru jsme velmi spokojení až na zápas v Litvínově, které jsme neodehráli vůbec dobře. Jinak jsme všechna utkání dokázali sehrát velmi slušně. Zápasy s extraligovými týmy nám navíc ukázaly řadu našich nedostatků, které bychom chtěli do začátku sezóny zlepšit. Celkově to pro nás byla velká příležitost se ukázat.