Chomutovští hokejisté si v Mostě spravili náladu

Napsal 13.10.2007 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - V sobotním dvanáctém kole zajížděli chomutovští hokejisté k regionálnímu derby do Mostu. Po třech kolech se opět do sestavy vrátil Martin Heinisch a hned se uvedl gólem ve 14. minutě. Mostečtí hokejisté vstoupili lépe do zápasu a po třinácti minutách vedli dvoubrankovým rozdílem. Ve druhé třetině chomutovští hráči otočili skóre dvěma trefami v přesilových hrách. Poslední třetina přinesla čtyřminutové vyloučení na obou stranách, ale ani jedno mužstvo nedokázalo tuto výhodu zužitkovat ve prospěch vstřelení branky. V 55. mimutě modrobílí navýšili skóre o dvě branky a o tři minuty později zpečetil výhru Chomutova při power play domácích Milan Kostourek.
12.kolo so 13.10.2007
MST
2:5(2:1, 0:2, 0:2)
Baník Most
Fiala - Szakal, Charousek, Martínek, Prošek, Trončinský, Suchánek - Míka, Koláček, Zaťovič - Buďa, Kováč, Metlička - Plachý, Kořínek, Urban - Nekvinda, Baran, Kašťák
Horčička - Bombic, Malinský, Révay, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Ťupa - Jíra, Kostourek, Polodna - Jeslínek, Šíp, Hašek - Boušek, Heinisch, Tauš - Freiberg, Stehlík, Havlůj

Do první třetiny vstoupili lépe hosté, kdy se do vyložené šance dostal ve druhé minutě Kostourek, poté i Boušek. Hra se ovšem začala vyrovnávat a počáteční nápor hostí se začal zmenšovat. V sedmé minutě se hra přesouvá i před Horčičku, jehož pozornost zkouší Kováč, ale golman bez problému střelu likviduje. V čase 8:57 otevírá skóré zápasu mostecký Petr Míka, který po přihrávce Trončinského projíždí podél pravého hrazení až před Horčičkovu svatyni a uklízí podél betonu do branky – 1:0. Mostečtí po vstřeleném gólu získávají psychickou výhodu a tvoří si další akce. Ve vlastním oslabení ujíždí chomutovské obraně Zaťovič, ale akci, díky faulu Révaye, dokončit nedokázal. Na úplném konci přesilové hry Mostu se, v čase 12:41, prosazují opět domácí, kdy od modré čáry střílí Jakub Suchánek a puk zastavuje až síť Horčičkovy brány – 2:0. Chomutov ale s odpovědí dlouho nečeká a když na tabuli svítí čas 13:52, dobývá Martin Heinisch mosteckou bránu – 2:1. Po gólu Chomutova jsou hosté aktivnější, ale do konce třetiny se už ani jeden z týmu prosadit nedokázal.

Hned z úvodu druhé třetiny se do obrovské šance dostali domácí, kdy po střele Szakála nedokázal vyražený kotouč přes ležícího Horčičku do branky dopravit Mika. Vyrovnávací branka přichází v přesilové hře hostí po střele Malinského a rychlé dorážce Petra Jíry v polovině dvacáté páte minuty utkání – 2:2. Začíná se tak hrát odznova. Hosté jsou aktivnější, ale vyloženější šance, které by ohrozili bránu, si netvoří. Za zdržování hry je vyloučen Mostecký Martínek a hosté si zahrají opět přesilovku. Již druhou přesilovou hru využívají a poprvé v utkání je do vedení dostává Josef Révay, který z kruhů prostřeluje Fialu – 2:3. Minutu poté vyloučen hostující Havlůj za hákování, dvě minuty na to si šel sednout za katr Révay, ale Mostu se nepodařilo Horčičkovu branku zdolat. Ve 34. minutě ujíždí domácím bekům Boušek, ale Fialu nepřekonal. Hosté dostávají výhodu dvojnásobné přesilovky 5 na 3, ale i přes obrovský tlak se domácí dokázali ubránit a do kabin odcházejí za stavu 2:3.

Na záčátku třetiny se do výborné šance dostávají opět domácí. Branku mohl prostřelit Zaťovič, ale Horčička vykryl. Následují dvě vyloučení na straně domácích, a nabízejí tak hostům opět výhodu dvojnásobné přesilovky. Domácí Martínek ale i ve třech ujíždí chomutovským obráncům, ale na zakončení již neměl sil. Most se ubránil a oba týmy jsou opět v pěti. Na druhé straně přichází další vyloučení a na trestnou lavici si jde sednout Malinský na 4 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí. Velká šance v přesilové hře se otevřela Míkovi, poté i Proškovi a Kováčovi, ale hosty teď podržel Horčička. Chomutov kontroluje hru a hraje se především ve středním pásmu. V čase 54:31 se po dlouhé křižné přihrávce přes půl hřiště od Révaye řítí sám na mosteckou bránu Michal Jeslínek, který uklízí kotouč za Fialovo záda a zvyšuje tak na 2:4. Domácím nezbývá již mnoho času na vyrovnání a tak, tři minuty před koncem, odvolávají brankáže a mají tak v poli o hráče navíc. V čase 57:40 se do prázdné brány trefuje Milan Kostourek a upravuje skóré zápasu na konečných 2:5.

Vladimír Kýhos (KLH Chomutov) : Nám se minulé zápasy příliš nepodařily, tak jsme udělali nějaké změny v sestavě a ty se nám dnes osvědčily. V 1.třetině jsme domácí prakticky k ničemu nepustili a přesto jsme prohrávali 0:2, důležité bylo, že jsme ještě do konce třetiny dokázali vstřelit kontaktní gól na 2:1. Dnes můžu klukům jenom poděkovat za předvedený výkon, myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Úroveň zápasu byla velmi dobrá, Most má silné mužstvo a soupeři to tady budou mít hodně těžké.

Ladislav Kolda (HC Most) : Myslím, že diváci dnes viděli velmi pohledný, bojovný zápas, hrálo se s velkým nasazením, drželi jsme s Chomutovem krok. Škoda, že jsme neudrželi do konce 1.třetiny dvoubrankové vedení, udělali jsme chybu a hosté snížili. Poté jsme si vypracovali pár šancí, ale neuspěli jsme ani z dorážek a soupeř využil přesilovky a otočil na 2:3. V závěrečné části mě mrzí trošku smolný gól na 2:4 z hokejky Jeslínka, potom jsme zariskovali, zkusili power play, která se nám nepovedla.