Chomutovští dorostenci vezou z Hradce Králové bod za prohru v prodloužení

Napsal 02.10.2008 Lukáš Součak (hchk.cz)
H r a d e c K r á l o v é - Povzbuzeni výhrou na ledě Havlíčkova Brodu, zajížděli v sobotu místní dorostenci k utkání do Hradce Králové. Pikantní duel tak čekal zejména trenéra Pavla Táborského, který právě z Hradce přišel do Chomutova. Domácí vstoupili do utkání lépe, v polovině zápasu vedli již o dvě branky. Nicméně Chomutovští se nevzdali a dokázali utkání dovést do prodloužení. Trefil se Hanták, čerstvá posila ze Sarty a Klouček. V prodloužení se nakonec radovali domácí, když se pár vteřin před koncem trefil Červený.
8.kolo čt 2.10.2008
HKR
3:2p(1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Hr.Králové
Pavelka - Veselský, Pištora, Pilař, Kopsa, Červený, Poláček - Novák Jakub, Ropický, Vlček, Gabriel, Novák Lukáš, Valášek, Havelka, Reichmann, Filip, Stříteský.
Matoušek - Havel, Andres, Škrdle, Čížek, Kovář, Kolář, Fiala - Procházka, Tuček, Taraška, Bauer, Lenhert, Megela, Hučko, Mazánek, Hanták, Hrabák, Chytrý, Kotous, Klouček.

Hned od prvních minut utkání bylo jasné, jakým směrem se bude následujících šedesát minut ubírat. Chomutovští přijeli na hradecký led s vyčkávací taktikou a stejný způsob boje volili i Hradečtí. Zkrátka, čekalo se na první chybu. Takových chyb ale bylo v utkání spousta, a proto o dramatickou hokejovou podívanou nebyla nouze. Hosté v úvodu utkání těžili zejména z chyb hradeckých hráčů. Nejvíc brankáři Pavelkovi zatápěla dvojice českých reprezentantů Hanták – Hrabák. Oba hráči orazítkovali po jedné tyčce hradecké branky, Filip Hanták následně spálil trestné střílení. Zákonitě tak muselo udeřit na druhé straně. Tomáš Poláček poslal přesnou přihrávkou do brejku Ondřeje Vlčka, který se přesnou střelou nemýlil. Hektický začátek se po první změně skóre trochu uklidnil. Příjemnější přestávku tak před sebou měli hokejisté Hradce.

Ve druhém dějství dostali Hradečtí výhodu hned dvojnásobné přesilové hry. Chomutov sice dostali pod určitý tlak, ale gól se jim z této příležitosti trestuhodně vytěžit nepodařilo. Vzápětí ale přišla další přesilová hra, ve které už se domácí celek nemýlil. Střelu Marka Červeného vyrazil brankář Matoušek jen před sebe. K odraženému kotouči se dostal kapitán Milan Valášek a střelou z otočky zvýšil na 2:0. Do té doby, ve druhé třetině, výborný Hradec najednou přestal hrát. Chomutov se dostal na koně a výsledkem byl první gól Severočechů. David Klouček vyřešil situaci dva na jednoho nejlépe, jak mohl. Kotouč naservíroval svému spoluhráči Filipu Hantákovi přesně na hokejku a ten zakončoval prakticky do prázdné brány. V tu chvíli měl Chomutov spoustu dalších příležitostí, jak vyrovnat a možná se i dostat do vedení. Střelec chomutovského gólu ale odmítl proměnit další šance, stejně jako jeho spulohráči.

Po čtyřiceti minutách tak drama stále pokračovalo. Hradec mohl uklidnit třetím gólem Ondřej Vlček, ale nestalo se tak. Chomutov začal stupňovat svůj tlak a nakonec využil jednu z mála přesilovek, která mu byla v sobotním utkání nabídnuta. Petr Pilař dostal za ostrý zákrok u hrazení 2 + 10 minut. Právě při této přesilové hře dorazil kotouč za Pavelkova záda David Klouček. O tři minuty později měl chomutovský obrat zápasu na hokejce Jan Mazánek, ale Jaroslav Pavelka ho skvělým zákrokem zmařil. Vyrovnané utkání tak nakonec dospělo až do prodloužení.

V pětiminutovém prodloužení nedalo hradecké mužstvo Chomutovu ani centimetr ledu. Za pouhé čtyři minuty dokonce zasypalo brankáře Lukáše Matouška více střelami, než v celé třetí třetině. A aktivita domácích slavila úspěch. Do Ondřeje Vlčka zbytečně ve středním pásmu najel Daniel Kolář. V případě Petra Pilaře se jednalo o desetiminutový trest. Daniel Kolář dostal sice jen dvě minuty, ale ve skutečnosti to byl pro Chomutov větší trest než osobní. Čtveřice Poláček, Červený, Valášek a Filip rozestavila přesilovkový vzorec. Daniel Filip přehrál situaci na Marka Červeného, který si počkal na nejvhodnější okamžik, neunáhlil se, udělal dva kroky vpřed a tvrdým příklepem rozhodl o osudu sobotního zápasu.