Chomutovští dorostenci v dalším ligovém utkání zvítězili nad Slavií Praha 3:1

Napsal 24.10.2011 Jan Hošic
C h o m u t o v - Chomutovské starší dorostence čekalo další extraligové utkání. Na led Pirátů po Spartě Praha, přijel další elitní pražský klub, kterým je Slavie. V první třetině se ujali vedení hosté, ale domácí dokázali srovnat. V aktivním a vyrovnaném druhém dějství padla pouze jedna branka. To do sítě Slávie a domácím se tedy podařilo otočit stav zápasu. Ve třetí třetině si domácí už jen hlídali vedení a podařilo se jim vstřelit ještě jednu branku. Hosté se již na nic nezmohli a Piráti si tak do tabulky připíší další tři body.
15.kolo po 24.10.2011
3:1(1:1, 1:0, 1:0)
SLA
Maštalírský(Slezák) - Havel, Hlava D., Ringler, Hlava N., Fronk, Kämpf, Souček, Procházka, Pastyřík, Šmíd, Drobný, Černý, Cestr, Zezula, Kaše, Huňady, Hejcman, Szathmáry, Chrpa
Slavia
Uhlík(Golovko) - Červený, Rod, Havelka, Jedlička, Patzelt, Burian, Vyskočil, Bureš, Sládek, Veselý, Navrátil, Mašín, Fortelka, Perzolla, Knot, Hlinka, Löbl

Do první třetiny nastoupili lépe hosté, kteří se po necelé minutě a půl hry dostali díky trefě Michala Fortelky. Tato branka jim dodala na aktivitě, ovšem domácím se podařilo srovnat. V sedmé minutě Piráti díky využité přesilové hře, kdy domácí kapitán Nicolas Hlava dorážel kotouč do odkryté branky, srovnali stav utkání. Poté se hrál vyrovnaný hokej a bylo k vidění pár zajímavých šancí. Ani jedna z nich však branku nepřinesla a šlo se tedy do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá třetina byla velmi vyrovnaná a hrál se velice rychlý a aktivní hokej. Ovšem k vidění nebyla žádná větší příležitost ani na jedné straně. Skóre se přeci jen jednou měnilo. V sedmadvacáté minutě po pěkné akci poslal Darek Hejcman svůj tým díky pěknému blafáku do vedení. V dalším průběhu druhého dějství se už nic zajímavého nestalo a domácí Piráti si tak do šaten odnesli jednobrankové vedení 2:1.

Ani ve třetí třetině nebylo k vidění moc velkých šancí. Chomutovští drželi jednobrankové vedení a hráče Slávie pouštěli ke své brance jen velmi zřídka. Ti se tak nemohli prosadit a toho využili opět domácí. V dvaapadesáté minutě byl brankář Slávie překonán již potřetí a to Jiřím Fronkem. Domácí si tak vytvořili dvoubrankové vedení, které si v klidu udrželi až do konce utkání. Nad Slavií Praha tak vyhráli 3:1 a připsali si další vítězné utkání.