Chomutov zůstal těsně před branami, do extraligy postupuje Ústí nad Labem

Napsal 16.04.2007 David Schlegel
Rozhodující pátý souboj o extraligu hokejisté Chomutova v Ústí nad Labem prohráli 1:5. Klíčové tři góly inkasovali hokejisté KLH v oslabení. V závěru ještě bojovali tři minuty při hře bez brankáře, ale branku se hostům už vstřelit nepodařilo a naopak Ústí pečetilo výhru další brankou. Jediný gól hostí vstřelil Michal Jeslínek.
F5 po 16.4.2007
UNL
5:1(1:1, 2:0, 2:0)
Ústí n.L.
Zikmund - Grof, Nádašdi, Kolafa, Hořava, Houdek, Ficenc, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Micka, Martinec, Klimt - Slížek, Liščák, Klobouček - Přeučil, Kloz, Vítek. - Hluchý.
Horčička - Bombic, Trefný, Chatrnúch, Černý, Nosek, Révay, Malínský, Vaněček - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Jeslínek, Charousek, Hašek - Polanský, Heinisch, Tauš.

Hokejisté Chomutova se před televizními kamerami prali o extraligu, ale už v 1. minutě inkasovali. Po akci Micky s Martincem putoval puk k Tomáši Klimtovi, který z levého kruhu prostřelil Horčičku. Úvodní gól domácí povzbudil a chomutovský brankář musel poté zasahovat při střelách Nádašdiho a Janků. Teprve po pěti minutách se hosté osmělili a hned si vytvořili velkou šanci, ale Jeslínek Zikmunda nepřekonal. Vyloučení Charouska hosté hravě přežili a pak v plném počtu udeřili. Z mezikruží vymetl pavučinku v Zikmundově brance Michal Jeslínek.

I Chomutov po vstřelené brance ožil a při dalším Jeslínkově střídání mohli hosté vést! Plzeňský odchovanec našel Charouska, který však trefil jen boční tyč. Ústí příliš nezlobilo ani při své druhé přesilovce a jen, co skočil Chatrnúch na led, tvrdě prověřil Zikmunda. V závěru třetiny se do šance dostali i Lvi, ale Martinec neměl seřízená mířidla.

Druhá třetina začala pěkně zostra. Oba týmy si byly vědomy, o co hrají a nedarovaly soupeři ani píď ledu. Ve 25. minutě znovu hrozil Jeslínek se svými spoluhráči z útoku Charouskem a Haškem. Zikmund jen se štěstím vyrazil gólovou šanci. V těchto chvílích srdce hokejového fanouška plesalo. Hrál se hokej ostrý jako břitva a oba týmy dřely. Ve 29. minutě se ústecký stadion rozbouřil, když Tomáš Klimt nečekanou střelou z levého křídla prostřelil Horčičku. Chomutov se pak tlačil dopředu, ale Ústečtí padali do střel a hráli velmi obětavě. Ve 38. minutě dostali možnost hrát přesilovou hru a v početní výhodě propálil Horčičku Jakub Grof. Skvělou práci předtím odvedl kapitán domácích Antoš, který vybojoval puk.

Na začátku závěrečné třetiny byl vyloučen domácí Liščák a hosté byli blízko gólu. Kostourek zpoza branky našel Mikšovice a ten střelou po ledě jen těsně minul Zikmundovu branku. Domácí pak zavřeli své obranné pásmo a Chomutov se tam dostával jen s velkými obtížemi. Když pak v 53. minutě využil další přesilovou hru Tomáš Micka a zvýšil na 4:1, byla už situace pro hosty hodně složitá. Sice dostali minutovou výhodu pět na tři, odvolali brankáře, ale ani obrovský tlak Chomutova k brance nevedl. Po třech minutách hry bez brankáře se pak přes půl hřiště trefil do prázdné chomutovské klece Pavel Janků a Ústí mohlo slavit postup do extraligy.

Vladimír Evan (Ústí nad Labem): "Dnes jsme měli fantastický vstup do utkání a měli jsme šance i po Klimtově gólu. Poté, co Chomutov vyrovnal na 1:1, tak jsme měli trochu problémy. Pětiminutovku, kdy si soupeř vytvořil šance, jsme byli pod tlakem. Když jsme ale dali druhý gól, tak jsme se uklidnili a byli jsme lepší. V Chomutově jsme utekli hrobníkovi z lopaty, protože tam měl soupeř hrozně blízko k postupu, ale my jsme to dokázali. Na konci jsme to ubojovali, už nešlo o hokej."

Vladimír Kýhos (Chomutov): "Opět jsme začali špatně, jako ve všech zápasech, které jsme tady odehráli. Už v první minutě jsme dostali gól. Dokázali jsme se zvednout a v první třetině jsme byli lepší. Měli jsme dvě velké šance, ale nedokázali jsme je proměnit, což rozhodlo. Kdybychom se dostali do vedení, soupeř by byl nervóznější a musel by se více tlačit do útoku. Když se pak dostali do vedení 3:1, tak už si to pohlídali. Mají zkušené mužstvo. Byli jsme blízko postupu, ale rozhodla naše špatná produktivita. Ve čtvrtém zápase jsme za stavu 1:1 jeli tři na jednoho, ale Péťa Jíra to nevyřešil správně. Kdybychom dali gól, mohlo to být jiné. My jsme ale zklamali střelecky v celé sérii."