Chomutov veze po jasné výhře 4:1 z Hradce Králové všechny tři body

Napsal 29.01.2011 Lenka Jonešová, Lucie Štěrbová
Chomutov porazil v rámci 41. kola Hradec Králové 4:1 a veze si z východních Čech tři body. Na úspěch chomutovský tým zadělal hned v úvodních minutách, když se postupně trefili Radulay, Hřebejk a Skořepa. Hradec v závěru druhé třetiny dokázal jen snížit na 3:1. Naopak čtvrtou branku Chomutova přidal v závěru utkání Kůs. Tři kola před koncem dlouhodobé části tak Chomutov na první Ústí, které prohrálo na nájezdy s Jihlavou, ztrácí pět bodů.
41.kolo so 29.1.2011
HKR
1:4(0:3, 1:0, 0:1)
Hr.Králové
Luňák - Křetínský, Čáp, Karlík, Horák, Červený, Chmelíř, Popela - Budínský, Koudelka "C", Volráb - Kubica, Moskal, Čermák - Jindřich, Hruška J., Kadlec - Půlpán, Hruška O., Havlíček - Valášek
Hylák - Schnabel, Mucha, Kántor, Pavlas, Havíř, Rutta, Pulpán, Mudroch - Procházka, Kraft, Hřebejk - Kuběna, Skořepa"C", Jíra - Hrdel, Kůs, Stránský - Mužík, Novák, Radulay

Nástup se více povedl hostům

Do první vážnější akce utkání se dostal Ladislav Jindřich, který z levého kruhu vyslal prudkou ránu na Hyláka, ale jeho střela mířila o pár centimetrů vedle. Puku se zmocnil Mužík, domácí gólman ho vychytal, ale na následnou dorážku Tibora Radulaye už byl krátký. Domácí se snažili rychle odpovědět, jejich snahu však zmařil Štěpán Hřebejk, který po přesné přihrávce od Procházky zvýšil k nevoli domácích na rozdíl dvou branek. Domácí hokejisté se ještě ani nestačili oklepat a Luňák musel lovit další kotouč ze své branky. Zdeněk Skořepa projel hřištěm a nekompromisně propálil domácího gólmana. Hradečtí se snažili vstřelit kontaktní branku, pěknou akci předvedl Volráb s Koudelkou, který se řítil na Hyláka, ale toho zachránila tyč jeho svatyně. Následně se ještě do samostatného úniku dostal Daniel Volráb, na jehož konci stál znovu připravený Hylák. První třetina tak skončila poměrem 0:3.

Aktivní hra domácích přinesla ovoce

S nástupem do druhé třetiny chtěli domácí hokejisté smazat náskok hostů a na soupeře vlétnout hned od začátku. Miroslav Čermák přesným pasem našel Kubicu, který tvrdou ranou z první vystřelil. Proti jeho střele se perfektním zákrokem betonem blýskl Hylák. Tlak domácích hokejistů neustával, Koudelka vyslal nahrávku na Daniela Volrába, který střelou z mezikruží zakončil. Bezchybného chomutovského gólmana ale nepřekonal. Domácí ukazovali svou sílu v osobních soubojích, zářným příkladem toho byl ukázkový hit Zdeňka Čápa na chomutovského Radulaye. Velkou šanci poté měl Zdeněk Skořepa, který se prokličkoval až před Luňáka. Ten se blýskl skvělým zákrokem a jeho střelu ukryl do lapačky.

Robert Schnabel fauloval loktem domácího Chmelíře a oslabil na dvě minuty svůj tým. Na přihrávku od Víta Budínského si sjížděl Volráb, ale chomutovský obránce byl rychlejší. Na domácí straně byl vyloučen Oldřich Horák a možnost přesilovky tak měli i hosté. Tu ale Hradečtí výborně odbránili, a tak se na obou stranách pokračovalo v pěti. V osmatřicáté minutě se konečně dočkali i domácí fanoušci. Jiří Kadlec zachytil vyhození hostujícího hráče a přesnou střelou překonal Hyláka. Hradec byl po gólu očividně při chuti, ale do konce druhé části už hostujícího brankáře překonat nedokázal a do šaten se odcházelo za stavu 1:3.

Chomutovští si náskok vzít nenechali

Hradečtí hráči nabuzeni gólem z konce předchozí třetiny pokračovali v náporu. Čermákova střela mířila těsně nad Hylákovu svatyni. Hosté ale útočit nepřestali. Branku mohl přidat Kraft, který ale z dorážky netrefil kotouč ideálně. Hra se přelévala ze strany na stranu, oba týmy dál drželi jejich gólmani. Pět minut před koncem ale zasadili Chomutovští domácím další ránu. Hrdelův pokus ještě Luňák vyrazil, ale střela Jaroslava Kůse už rozvlnila Luňákovu síť a hosté zvýšili na 1:4. Utkání se poté spíše dohrávalo, do šance se ještě na závěr utkání dostal Martin Koudelka s Budínským, ale i tentokrát dobře zasáhl Hylák. Chomutovští si tak z města pod Bílou Věží odvážejí 3 body.

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové):
Nechali jsme se překvapit a Chomutov na nás vlítnul. Na začátku jsme udělali chyby, které zápas rozhodly. Potom se ale kluci zvedli a já jsem z toho měl dobrý pocit. Vytvářeli jsme si šance i po hezkých kombinačních akcích a je škoda, že jsme je nevyužili. Možná nám chyběla i trocha štěstíčka, abychom vstřelili kontaktní branku. Sestavu ještě doplníme, ale mladí kluci to dneska odehráli slušně.

Milan Kašpárek (KLH Chomutov):
Pro nás bylo trochu nešťastné, že jsme se v prvních deseti minutách dostali do vedení 3:0, přestože jsme nehráli moc dobře. Zbytek zápasu se mi pak nelíbil a nedokázali jsme se z toho vyhrabat. Gólman pokryl všechny chyby obránců a tak mužstvo, do kterého gólman patří, předvedlo dobrý výkon na to, aby uhrálo tři body. Ale nic oslnivého to určitě nebylo. Ty nejtěžší zápasy nás ještě čekají a já jsem z dnešního výkonu tady v Hradci trochu rozladěn.