Chomutov v prvním zápase ve Vrchlabí inkasoval pět branek

Napsal 28.02.2008 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Čtvrtfinálová série se z Krušných hor přesunula do Podkrkonoší, do vrchlabské Elektromont Arény. Chomutovské mužstvo nastoupilo do zápasu ve stejném složení jako ve druhém domácím utkání, zato ve vrchlabské sestavě došlo ke třem změnám, v bráně nastoupil Hylák a do útoku naskočila dvojice forvadů Pajič s Vantuchem. Zahajovací třetina se Chomutovu příliš nepovedla, už v polovině prvního dějství inkasoval první gól a za necelé čtyři minuty při vlastní přesilové hře druhý. V prostřední části hry žádná branka nepadla a tak chomutovští hráči vstupovali do třetí třetiny se snahou smazat dvoubrankové manko z úvodní třetiny. V závěrečném dějství se Krušnohorci kýženého snížení nedočkali, naopak ve dvojnásobném oslabení dostali třetí branku a vzápětí inkasovali další dva slepené góly. První zápas na vrchlabském ledě se chomutovským hokejistům vůbec nevydařil, prohráli 0:5 a domácí snížili stav série na 1:2. Jisté je, že Chomutov minimálně ještě jednou svede čtvrtfinálový souboj s Vrchlabím na domácím stadioně.
ČF3 čt 28.2.2008
VCH
5:0(2:0, 0:0, 3:0)
Vrchlabí
Hylák - Matějíček, Vála, Vomela, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Volek - Tvrdek, Pajič, Beck - P. Horčička, Přeučil, Plodek - Gengel, Vantuch, Jech - Nevyhoštěný, Kováč, Brynecký
L. Horčička (od 52. min. Štěrba) - Černý, Chatrnúch, Ťupa, Révay, Trefný, Bombic, Všetečka, Kolda - Jíra, Kostourek, Polodna - Mikšovic, Šíp, Boušek - Hašek, Domin, Charousek - Jeslínek, Gálik, Polanský

Třetí čtvrtfinálové utkání začalo ve svižném tempu, když se dostali ke střelám obě mužstva, ale tyto střely nebyli nebezpečné a pouze rozchytali brankáře. Až v čase 10:43 se udál první důležitý moment zápasu. Vomelovu střelu od modré tečoval šikovně vrchlabský Milan Plodek a Horčička už zareagovat nestihl - 1:0. Chomutov se ještě ani nestihl vzpamatovat z inkasované branky a už prohrával o dva góly. V čase 14:13 ujel v oslabení Kamil Tvrdek a dostal domácí do dvoubrankového vedení. Jeho první pokus sice pokryl Horčička betonem, ale na následnou dorážku už neměl hostující brankář nárok - 2:0. Ve zbytku prvního dějství se už nic zajímavého nestalo, a tak se do šaten odcházelo za překvapivého stavu 2:0.

Na začátku druhé třetiny se dostal do velké šance domácí Tvrdek, který stál úplně osamocený před brankou Chomutova, dostal přihrávku, ale puk mu v rozhodujícím okamžiku přeskočil hokejku. Další dobrá šance patřila opět domácí. Přesně v polovině zápasu mohl zakončovat do prázdné branky Jech, ale trefil dobře postaveného obránce hostí. Chomutov se dostal do své první velké šance v utkání ve 32. minutě, poté co Révay dostal přesnou přihrávku před branku, ale Hylák zachránil výborným zákrokem domácí od inkasování. Ve zbytku druhé třetiny se hrál poněkud nudný hokej. Ani jeden z týmů se už nedostal do šance a hra byla hodně kouskovaná častými vyloučeními.

V začátku třetí třetiny se Chomutov snažil o vyrovnaní, ale Vrchlabí pozorně bránilo a nepustilo hosty do větších šancí. Vrchlabští hokejisté se ve 48. minutě dostali do další vyložené šance. Tvrdek stál opět nekrytý před brankou, kam dostal přihrávku, ale Horčička se stihl přesunout a vytěsnil střelu Tvrdka, avšak domácí tato neproměněná šance mrzet nemusela, jelikož Vrchlabí přesilovou hru 5 na 3 využilo. Rok Pajič dostal přesnou přihrávku mezi kruhy od Becka a bez dlouhého rozmýšlení poslal nekompromisně puk do sítě - 3:0. Chomutov po třetí inkasované brance přestal hrát. Přeučil s Plodek v 51. minutě přečíslili obranu hostí, ale akce 2 na 1 brankou neskončila, jelikož Plodek po přihrávce Přeučila netrefil odkrytou klec hostí. Další šance však skončila pro domácí mnohem lépe. Vantuch poslal přesnou přihrávku Ladislavu Gengelovi, který v samostatném úniku překonal hostujícího brankáře - 4:0. Chomutovský brankář Horčička po inkasovaném gólu odjel na střídačku a pustil místo sebe na led juniora Erika Štěrbu, ale i ten nezastavil akce domácích. Vrchlabí šest vteřin po brance Gengela přidalo další branku. Daniel Brynecký hned první střelou překonal střídajícího Štěrbu - 5:0. Po páté brance se Chomutov snažil překazit Hylákovi nulu, ale to se nepovedlo, a tak utkání skončilo překvapivě vysokou výhrou domácích.