Chomutov v Olomouci vedl o dva góly, nakonec je bez bodů

Napsal 19.09.2008 Ondřej Kubát
O l o m o u c - V pátém kole juniorské extraligy se hráčům Chomutova nedařilo. V Olomouci prohráli vysoko 2:6. Přitom Severočeši po úvodní dvacetiminutovce vedli o dvě branky po trefách Krupky a Kalinoviče. Olomouc ovšem poté převzala otěže zápasu a šesti brankami stav otočila. "Rozhodly naše individuální chyby," nebyl s výkonem svých svěřenců spokojen trenér Hejcman.
5.kolo pá 19.9.2008
OLO
6:2(0:2, 3:0, 3:0)
Olomouc
Slovák – Jedlička, Ustrnul, Koryčanský, Krause, Trojan (C), Malina, Janáček, Spurný – Prášek, Stromšík, Málek, Luňák, Dostál, Dopita, Skácel (A), Venkrbec, Coufal (A), Rác, Mareček, Pánek. Trenér: Kamil Přecechtěl.
Kaššák – Jaško, Dostál, Sviekauskas, Semrád, Kolčava, Saska, Krupka, Rutta – Nguyen, Kalinovič, Kubík, Hofmeister, Hauer (C), Kroupa, Bečvář, Kůs (A), Kolář, Miklovič, Jáchym, Szakal (A). Trenér: J. Hejcman.

Od úvodních minut byl k vidění rychlý a kombinační hokej. Hra se přelévala ze strany na stranu. Rozhodčí příliš často do hry nezasahoval, takže se hrálo ve vysokém tempu bez přerušení. Šance střídala šanci.

Ve dvanácté minutě se domácí obranou prokličkoval Kolář, ale gólman Slovák ho vychytal. Olomoucký brankář byl úspěšný i po následné dorážce Hofmeistera. Kohouti následně hráli přesilovku, kromě tvrdé Trojanovy bomby od modré ji však příliš nezvládli.

A tak přišla početní výhoda Chomutova, ve které padla první branka utkání. Szakal nabil Janu Krupkovi, který od modré napnul síť za Slovákem. Jen o dvě minuty později se Severočeši radovali podruhé. Brankář domácích měl zakrytý výhled, čehož využil střelou Martin Kalinovič.

"V kabině byla obrovská bouře, ještě teď mě z toho bolí hlava," prozradil po zápase trenér domácích Přecechtěl. A přineslo to ovoce. Vstup do druhého dějství totiž měli domácí doslova raketový. Už po 53 vteřinách dorazil zblízka do sítě Kaššáka Janáčkovu střelu odraženou od zadního mantinelu olomoucký Viktor Coufal - 1:2. V šestadvacáté minutě se Hanákům naskytla možnost přesilové hry 4 na 3. Kromě nájezdu Coufala z ní nic nevytěžili.

Vyrovnání přišlo až o chvíli později. Z téměř nulového úhlu se prosadil Matěj Málek. Po brance se delší dobu diskutovalo, protože Málek si omylem vzal dres s jiným číslem. Vše se ovšem vysvětlilo a vyrovnávací gól platil. "Málek před zápasem vyměnil číslo, protože měl dres od krve. Já jsem to už zapomněl přepsat v zápise," vysvětlil domácí kouč po utkání.

Uběhlo jen pár vteřin a v další přesilové hře po vyloučení Nguyena se Kohouti dočkali vedoucí branky. Rác našel před modrou čárou najíždějícího Tomáše Trojana, který se trefil přímo do levého horního růžku svatyně Kaššáka – 3:2. Dvě minuty před druhou sirénou mohl srovnat Kolář. Objel soupeřovu klec a zakončil. Gólman Slovák se ovšem natáhl a se štěstím touš vyrazil.

Na začátku třetího dějství se Olomouc prosadila počtvrté. Samostatný únik proměnil v branku pod víko Matouš Venkrbec, kterého vyslal na zteč Luňák. Definitivně o osudu utkání potom rozhodl v přesilové hře táhlou ránou od modré k tyči domácí Dominik Krause, asistoval mu Janáček – 5:2.

Domácí pokračovali doslova v exhibičním tempu. V 56. minutě se Olomouc prosadila pošesté. Po ukázkové kombinaci Luňáka a Venkrbce vykoupal zblízka v přesilovce gólmana Chomutova Viktor Coufal. "Udělali jsme ve druhém dějství tři čtyři velmi hrubé chyby, které soupeř potrestal. Bohužel tyto chyby udělali naši nejstarší hráči ročníku 89. Z toho jsme s kolegou hodně zklamaní," svěřil se trenér Severočechů Hejcman.

K. Přecechtěl (Olomouc): My jsme na začátku hráli špatně, nedůsledně a nezodpovědně. Ta první třetina podle toho taky vypadala. Od druhé třetiny ale kluci ovládli hru, začali dobře bruslit, kombinovali a Chomutov jsme jednoznačně přehráli.

M. Jäger (Chomutov): První třetina byla zcela v naší režii až na poslední minutu. Vedli jsme 2:0 a další tutovky jsme neproměnili. Bohužel potom od druhé třetiny se projevila taková ta česká povaha. Mysleli jsme si, že utkání dovedeme v pohodě do vítězného konce. Byli jsme zbytečně, ale opravdu zbytečně vylučovaní. Dostali jsme kvůli tomu tři góly během devíti minut. To se na nás psychicky podepsalo. Ve třetí třetině náš nejstarší obránce chyboval, padl z toho gól na 4:2 a pak už se utkání jen dohrávalo. Naši se už morálně nezvedli, aby alespoň vyrovnali.