Chomutov se rozešel smírně s Ústeckými Lvy

Napsal 30.08.2007 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Dévaté utkání v přípravě odehráli hokejisté Chomutova na severu Čech ve Lví aréně s nováčkem extraligy HC Slovan Ústečtí Lvi. V první třetině padly čtyři branky, po dvou gólech na obou stranách. Druhé dějství bylo na branky poněkud chudší, jediný gól vstřelil Hašek a poslal hostující mužstvo do vedení. V poslední třetině při přesilové hře vyrovnal ústecký Mrázek a utkání tak skončilo nerozhodně.
přát. čt 30.8.2007
UNL
3:3(2:2, 0:1, 1:0)
Ústí n.L.
Volke – Houdek, Vágner, Zeman, Hořava, Vomela, Ficenc, Pojkar, Zápotočný, Evan – Čaloun, Liščák, Mrázek – Šaffer, Špirko, Klimt – Míka, Klobouček, Hašek - Bacovský, Hanzl, Heřman
Horčička - Révay, Ťupa, Bombic, Trefný, Chatrnúch, Malinský, Kolda, Černý - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Stehlík, Charousek, Hašek - Tauš, Heinisch, Havlůj

Ve 2. minutě se k první střele dostal ústecký Adam Šaffer, z úhlu však Horčičku nepřekonal. Z následného protiútoku prostřelil Volkeho na druhé straně Petr Polodna. V dalších minutách vyzkoušeli pozornost chomutovského gólmana Mrázek a Špirko, jejich šance však vyrovnáním neskončily. V 6. minutě pálil tvrdě z mezikruží kapitán hostí Šíp, Volkeho však nepřekonal. Na druhé straně vyzkoušel od modré Horčičkovu pozornost Zeman. V 8. minutě ani nadvakrát nepřekonal zblízka chomutovského brankáře v přesilové hře Róbert Liščák, při prvním pokusu pomohla gólmanovi tyč. Povedenou kombinaci nedokázal o minutu později z otočky přesně zakončit ani Špirko. Na druhé straně neuspěli proti pozornému Volkemu ani nadvakrát Révay s Jírou. V polovině první třetiny se domácím naskytla dvojnásobná výhoda, tu hned po třinácti vteřinách zužitkoval Jan Čaloun. Další nebezpečnou střelou se v 16. minutě prezentoval Mrázek, zpoza obránce Horčičku nepřekonal. V 18. minutě po střele Adama Šaffera usměrnil puk za Horčičkova záda Tomáš Klimt. O necelou minutu později prostřelil Volkeho, který měl zakrytý výhled, chomutovský Petr Jíra, který tak stanovil skóre první třetiny na 2:2.

O první šanci druhé části se postarali Čaloun s Liščákem, Horčička byl však pozorný. Po následném buly se k bekhendovému zakončení chystal Mrázek, zahákoval ho však Černý, který si tak šel na dvě minuty odpočinout. V následné přesilovce mířil Ficenc nad, Šafferův pokus gólman hostí pokryl. Ve 26. minutě prostřelil Volkeho v ústecké brance Jaroslav Hašek a znovu tak otočil skóre ve prospěch Chomutova. Krátce před polovinou zápasu neuspěl Vágner, gólem neskončil ani bekhendový pokus Míky. Ve 32. minutě pálil tvrdě od modré Jíra, Volke byl pozorný. O minutu později vybojoval za bránou puk proti chomutovské přesile Šaffer, přihrál Heřmanovi, jehož střelu ještě stihl sám před bránou tečovat. Ani s tímto pokusem však na Horčičku nevyzrál. V 35. minutě dopadla stejně přesilovková tvrdá střela Pojkara od modré. Necelé dvě minuty před koncem se před bránu dostal Zeman, v pádu po faulu Polodny však přestřelil. Po vyloučení Révaye se domácím naskytla další dvojnásobná přesilovka. Poslední minutu se však Lvi nedostali do útočného pásma.

Začátek poslední třetiny přinesl dohrávanou přesilovku, ve které si však Ústečtí nevytvořili žádnou větší šanci. Po skončené výhodě pálil tvrdě na druhé straně Trefný, jeho projektil však mířil těsně mimo. Ve 46. minutě se po přihrávce Čalouna ocitl ve výhodné pozici Liščák, ani on však nemířil přesně. O chvíli později se v mezikruží zjevil nikým neatakovaný chomutovský Havlůj, proti Volkemu neuspěl. V 50. minutě využil přesilovku domácích ke srovnání stavu přesnou střelou do pravého růžku František Mrázek! O dvě minuty později pálil tvrdě zleva Boušek, Volke ukryl střelu ve výstroji. Minutu před koncem se do dobré střelecké pozice dostal po přihráce Mrázka Čaloun, Kolda mu však vystřelit nedovolil.

Vladimír Petrovka (KLH Chomutov): „Do mistrovské soutěže nám zbývají ještě dva přípravné zápasy. Ten zápas tomu už trochu odpovídal. S výkonem jsme spokojeni, protože jsme v Ústí dokázali dát tři branky. To se cení, protože Ústí hraje dobře do obrany.“
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): „Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale pak nás z prvního útoku zchladil gól Chomutova. V první třetině jsme byli aktivnější, měli jsme i víc šancí, ale trápila nás obvyklá nemoc, a to koncovka. Od druhé třetiny se ta hra srovnala, a pak už to byl vyrovnaný zápas. Remíza je spravedlivá. Dnes jsme nechali odpočívat kompletní Pazourkův útok, ale od příštího týdne už chceme hrát v sestavě s jakou nastoupíme do extraligy.