Chomutov se po výhře nad Berounem posouvá na druhé místo tabulky

Napsal 09.11.2011 Redakce Berounských Medvědů
C h o m u t o v - K již jednadvacátému kolu první hokejové ligy zajížděl Chomutov na led Medvědů z Berouna. Těm se v posledních kolech nedařilo, naopak Piráti jsou na vítězné vlně. Po ne příliš záživné první třetině probudil diváky v polovině zápasu Zdeněk Ondřej. Ten přidal i druhou chomutovskou trefu. Když se k němu přidal v závěru poslední části Hruška, bylo rozhodnuto. Za Medvědy už jen korigoval Forman, naopak Kraft ještě završil do prázdné branky. Chomutov si tak připisuje tři body do tabulky a díky prohře Olomouce se posouvá na druhé místo v tabulce.
21.kolo st 9.11.2011
BER
1:4(0:0, 0:2, 1:2)
Beroun
Slipčenko (Kareš) - Husák, Nedvěd, Jebavý, Soldán, Špelda, Malý, Hertl, Kučera, Stromko, Švagrovský, Hašek, Poletín, Kupec, Micka, Forman, Žálčík, Pacovský, Pavel, Vlček, Milfait
Hanuljak (Řehoř) - Macháček, Hrabák, Jillson, Rutta, Jeřábek, Palin, Mrázek, Grof - Hafenrichter, Sikora, Ondřej, Hřebejk, Fiala, Endál, Seman, Kraft, Heřman, Procházka, Gajovský, Hruška

Beroun
56. Forman (Malý, Pacovský)
28. Ondřej (Sikora), 35. Ondřej (Sikora, Macháček), 50. Hruška (Gajovský), 60. Kraft (Seman, Endál)

4:6
1:1
25:36
480
Vampola - Kreuzer, Polonyi
Husák, Poletín (oba BER) – Seman (CHM) všichni 10 minut osobní trest

Beroun držel s Chomutovem krok po celý zápas a hlavně v úvodní třetině svému soupeři zdatně sekundoval. Do šancí se dostávali v začátku zápasu hosté. První dotyk s pukem si Slipčenko připsal hned za deset vteřin od vhazování, kdy střelu Procházky vykryl betony. Stejný hráč se do šance dostal i v osmé minutě, ale jeho pokus našel pouze chrániče bránícího Nedvěda. V minutě dvanácté nahrál skvělou zadovkou Špeldovi zkušený Micka, Špeldova střela Hanuljaka v brance nepřekvapila. Asi největší šanci první třetiny měl na hokejce Dominik Pacovský. Bez časové tísně měl možnost přesně umístit puk za Hanuljakova záda, bohužel pro domácí puk skončil na betonech hostujícího brankáře. O chvíli později to byli opět domácí, kteří zapříčinili závar v brankovišti Pirátů, gólově trápící se Švagrovský nenašel ten správný recept na Hanuljaka. Aby nebylo šancí domácích málo, tak Forman se bravurně prokličkoval obranou Severočechů, závěrečný blafák gólovou radost však nepřinesl.

Druhá třetina přinesla dvě branky. Obě do sítě domácích. Skoré otevřel ve 28. minutě Zdeněk Ondřej, když Sikorovu střelu dorazil za Slipčenkova záda - 0:1. Krátce před polovinou zápasu mohl být rozdíl dvoubrankový, Milan Procházka nastřelil spojnici branky. Přesilové hry nebyly v zápase sehrány ani na jednu stranu příliš excelentně, přesto v nich padly dvě branky. Ve 35. minutě v početní výhodě byl na správném místě opět Zdeněk Ondřej a svou druhou brankou překonal ležícího Slipčenka – 0:2. Aktivní Tomáš Micka se pokoušel svým umem zkorigovat, nejdříve střelou přes hráče a o pár minut později i přes faul nahrával křížně do dobré příležitosti Žálčíkovi, projektil z jeho hole letěl mimo tři tyče.

Do třetí třetiny šli Medvědi stále s vidinou minimálně bodu, ale produktivita je zklamala. Hned v úvodu byli v dobré šanci Forman a dorážející Husák. Na konci 50. minuty se měnil stav potřetí. Byli to opět hosté, kteří se prosadili, konkrétně David Hruška si povyjel zpoza branky a prostřelil Slipčenka – 0:3. Pro domácí nebyl stále tříbrankový náskok Chomutova bodově nemožným. V čase 55:55 se prosadil Miroslav Forman v přesilové hře, kdy střelou k tyčce překazil Hanuljakovi shot-out - 1:3. Beroun gól očividně nakopl, i vybraný oddechový čas dal najevo, že s výsledkem mohou domácí něco udělat. Medvědi se tlačili do branky soupeře, ale po odvolání brankáře přidali čtvrtou branku hosté. Zápas uzavřel Milan Kraft střelou do prázdné klece – 1:4.

Jan Votruba (Piráti Chomutov):

Na zápas jsme se snažili co nejlépe připravit, protože Beroun doma hraje velice dobře. Domácí hrají agresivně, dobře napadají, hrají do těla. V první třetině se ale Beroun dostal do dvou vyložených šancí a nás podržel gólman. Ve druhé třetině jsme se zlepšili a utekli jsme soupeři o dva góly. Třetí třetinu jsme chtěli hrát dobře odzadu, držet dobře střední pásmo a nepoštět soupeře k nám do pásma. Dali jsme gól na 3:0, ale pak jsme zbytečným faulem dali soupeři šanci a ten ji využil a v závěru mohl ještě zápas zdramatizovat, ale nás tam opět podržel brankář Hanuljak. Dali jsme sice gól na 4:1, ale závěr jsme neodehráli dobře takticky.

Jiří Doležal (Beroun):

První třetina byla vyrovnaná a projevila se tam zkušenost Chomutova. My jsme se ale bojovností dostali do šancí a kdybychom vstřelili první branku, tak by možná celý zápas vypadal jinak. První gól jsme dostali v končící přesilovce, kdy jsme se nestačili dobře vrátit. Ve druhé třetině jsme udělali dvě velké chyby, které Chomutov potrestal a to svědčí o jeho kvalitách. Po třetím gólu to vypadalo všelijak, ale my jsme i přesto chtěli jít agresivně dopředu. Sice to přineslo úspěch v podobě branky a možná kdybychom snížili o něco dřív, mohli jsme zápas zdramatizovat, jenže soupeř má opravdu velmi zkušené mužstvo. Klukům nemůžu nic vytknout, chtěli jsme hrát bez chyb, ale hokej se bez chyb prostě hrát nedá a my jsme jich udělali víc než soupeř, kterému navíc výborně zachytal gólman. Davida Švagrovského jsme stáhli ze hry po druhé třetině kvůli zranění kolene, snad to nebude nic vážného, ale chtěli jsme ho nechat odpočinout, protože nás čeká další těžký zápas a budeme ho potřebovat. V posledních zápasech nás trápí koncovka. Příčinou je i to, že kvůli různým nemocema zraněním nemáme hráče pohromadě a v zápase se to pak projeví. Ta migrace hráčů je teď dost velká. Myslím, že s tou hrou, kterou jsme předvedli, nemůžeme mluvit o krizi. Jsme ve středu tabulky a máme teď sled těžkých zápasů. Chceme koukat především na spodní část tabulky, jak jsem již avizoval před sezonou. Samozřejmě koukáme i nahoru, ale naše priorita je koukat spíše dolů.