Chomutov se dočkal domácího vítězství, zdolal Hradec Králové

Napsal 22.11.2008 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V dalším domácím utkání hostil Chomutov na svém ledě celek Hradce Králové. V první třetině byl zápas vyrovnaný, oba týmy měly několik dobrých šancí, ale i několik slabších chvilek. Vedoucí branku Chomutova vstřelil po závaru před brankou Michal Jeslínek. Ve druhé třetině byl Chomutov jasně aktivnější a také to 26. minutě potvrdil Jiří Gombár, když vstřelil druhou branku. Ve třetí třetině se prosadili i Hradečtí, Jakub Luštinec vstřelil jedinou branku Hradce. Domácí se prosadili do konce utkání ještě dvakrát, Zdeňkem Taušem a Stanislavem Mikšovicem. Chomutov si tak připisuje do tabulky další tři body.
26.kolo so 22.11.2008
4:1(1:0, 1:0, 2:1)
HKR
Lundell (Hollý) - Chmelíř, Pulpán, Nikolov, Toivonen, Višňák, Bombic, Trefný, Všetečka - Gombár, Skořepa, Míka, Mikšovic, Tauš, Jíra, Malát, Hašek, Jeslínek, Fábry, Domin, Stehlík
Hr.Králové
Luňák (Koutský) - Vojta, Karlíček, Spudil, Hendrich, Zukal, Pazdera, Sláma, Březina - Fořt, Roubík, Kadlec, Hruška, Koudelka, Nedorost, Luštinec, Filip, Suchý, Jindřich, Berger, Ulehla

Dnešní utkání začalo ve velice svižném tempu a obě mužstva předváděla rychlý útočný hokej. O něco navrch měli však přece jenom domácí hokejisté, které v jejich aktivitě zastavilo vyloučení Fábryho ve 3. minutě. Hosté si však nepočínali moc dobře a vůbec se k ohrožení Lundella v brance domácích nedostali.Při plném počtu hráčů na ledě se stále více začínala projevovat větší aktivita domácího celku, ale Luňák v brance Hradce byl pozorný. V 11. minutě byl za podražení vyloučen hostující Hendrych a domácí dnes poprvé z přesilovky trestali. Na ukazateli běžela 12. minuta, když střelu Haška neudržel Luňák v lapačce a MICHAL JESLÍNEK propasíroval na několikátý pokus kotouč pod jeho tělem do branky. Největší šanci na vyrovnání měli hradečtí v 17. minutě utkání. Na domácí straně byli vyloučeni Trefný a chvilku po něm i Jíra. Domácí však skvěle bránili a nedovolili soupeři vyrovnat. Těm chyběl i potřebný klid a důraz při zakončení, ale i přesnost na jejich hokejkách. Úvodní třetinu tak vyhráli po zásluze domácí 1:0.

Druhá třetina začala stejně jako ta první, domácí si vynutili svým aktivním napadáním převahu a nedovolovali hostům založit pořádně nějaký protiútok. Hradečtí si často nevěděli rady a pomáhali si fauly. Jako v 25. minutě, když se před Luňáka probíjel domácí Gombár. Hostující Spudil ho nedovoleně držel a byl po právu vyloučen. Následnou početní výhodu domácí sehráli skvěle a ve 26. minutě propasíroval po střele Skořepy puk do branky mezi pravou tyčí a Luňákovým betonem JIŘÍ GOMBÁR a zvýšil vedení domácích na 2:0. I po této brance pokračovalo utkání v rychlém tempu, hosté jako by byli trošku otřeseni z vývoje utkání. Skvělými zákroky je však držel nad vodou jejich gólman Luňák. Ve 34. minutě byl za podražení vyloučen hostům Sláma, což nesl velice nelibě Jeho spoluhráč Kadlec, který dostal osobní desetiminutový test. To ho však rozčílilo ještě více a vyfasoval jako bonus ještě trest do konce utkání, vše za nesportovním chování. Šanci na zkorigování měli hosté hned při dvou přesilových hrách, ale ani vyloučení Míky a později Toivonena nedokázali potrestat a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Třetí třetina začala náporem domácích, který byl ukončen faulem Trefného. Hosté tuto přesilovku sehráli mnohem lépe nežli všechny předchozí a domácí obrana v čele s Lundellem v brance se měla co ohánět. Hradeckým se tlak vyplatil v podobě vstřelené branky v době, kdy přesně na vteřinu skončil trest vyloučeného chomutovského obránce. Střelou z mezikruží vymetl levý horní růžek domácí branky JAKUB LUŠTINEC a snížil stav utkání na 2:1. Ve 45. minutě byl vyloučen hostující Pazdera, domácím se však tato přesilovka nepovedla a hosté neměli moc práce jí v poklidu přečkat. Domácí nechtěli připustit žádné drama a neustále se tlačili před hostujícího gólmana. Jejich snaha se jim vyplatila ve 47. minutě. Lukáš Pulpán našel krásnou přihrávkou najíždějícího ZDEŇKA TAUŠE a ten z první prostřelil Luňáka v brance hostů. V 51. minutě byl vyloučen hostům za hákování Filip a na domácí straně Domin, který dle rozhodčího pád přihrál. Hra 4 na 4 lépe svědčila hostům a několikrát ohrozili domácí branku. V 54. minutě když už se hrálo v plném počtu na obou stranách se před Luňáka probíjel Tauš, byl ale hákován Pudilem, který dostal dvouminutový trest. Domácím se dnes ale přesilové hry dařili, o čemž se hosté přesvědčili hned o chvilku později. Běžela 56. minuta utkání, když Všetečka vyslal Prudkou přízemní střelu na hostujícího gólmana, ten neměl šanci ale zasáhnout, jelikož tu tečoval za jeho záda STANISLAV MIKŠOVIC a upravil stav zápasu už na 4:1. Hned do této brance si vzali hosté oddechový čas a když se začalo znova hrát, byli jako by politi živou vodou a snažili se ze všech sil o zkorigování pro ně nepříznivého stavu. Proti však byli domácí, kteří si zkušeně koncovku utkání pohlídali a i díky třem využitým přesilovým hrám dnes zcela zaslouženě mužstvo z východu Čech porazili.

Martin Pešout (Chomutov): Pro nás bylo utkání hodně psychicky náročné. Hráli jsme prakticky o šest bodů a chtěli jsme si udržet, ne-li zvětšit odstup od pátého místa v tabulce, abychom měli do konce sezóny klid a mohli se v klidu připravovat na Play - off. Hráči to zvládli, ale samozřejmě ani já, ani diváci nemohou být spokojeni s produktivitou, poněvadž jsme si vytvořili šancí na tři zápasy a opět jsme je nedokázali proměnit. Ještě 12 minut před koncem jsme se museli strachovat o výsledek, protože Hradec snížil na 2:1, ale je důležité, že jsme dnes chodili hodně před branku a dokázali jsme z tohoto prostoru vstřelit tři branky. Jsem rád, že jsme utkání zvládli a chtěl bych hráčům poděkovat za bojovnost. Tu psychickou zátěž jsme zatím nedokázali setřást, ale myslím, že když nastartujeme zase nějakou vítěznou sérii, tak že se ta lehkost a ten hezký hokej znovu vrátí a že i my, i diváci budou opět spokojení.

Pavel Pazourek (Hradec Králové): Podle mého zápas rozhodli přesilové hry. Byli jsme hodně vylučovaní a domácí z toho vytěžili branky. Samozřejmě jsme také měli nějaké akce a mohli jsme dát nějakou branku navíc. Chomutov vyhrál zaslouženě.