Chomutov rozstřílel Letce z Letňan 8:2

Napsal 15.03.2011 Jakub Novák
Dnešní dohrávka čtyřiatřicátého kola znamenala souboj mezi domácím Chomutovem a Letci z Letňan. Již od začátku domácí ukázali, že chtějí toto utkání vyhrát a připsat si tři body. Celou třetinu byli více aktivní a nakonec to vyjádřili i dvěma brankami do sítě soupeře. Druhá třetina přinesla další dvě branky do branky Letců. Hosté zkorigovali stav a po čtyřiceti minutách svítil na tabuli stav 4:1. Ve třetí třetině Chomutov neztratil chuť stří:let branky a přidal do hostující sítě další čtyři. Hosté se trefili jednou. Nakonec Chomutov vyhrál 8:2.
34.kolo út 15.3.2011
8:2(2:0, 2:1, 4:1)
LET
Hamal (Maštalířský) – Havel, Hlava D., Toušek, Novák L., Mazánek, Novák J., Huňady, Šaržík, Souček, Lehnert, Hejcman, Drobný, Kämpf, Kaše O., Navrátil, Hlava N., Korím, Tverďák, Černý, Fronk
Letňany
Horák (Havlín) - Všetečka, Kučera, Hnilica, Krátoška, Uhlíř, Honzajk, Vala, Švábík, Kaplan, Chvátal, Čeček, Rittig, Kautský, Puškár, Vencovský, Minčev

Chomutov byl od začátku první třetiny aktivnějším týmem. Měl hodně šancí a většinou byl puk na jeho hokejkách. Střelba rozhodně nechyběla, jen troška toho pověstného štěstíčka v koncovce. Domácí měli k dispozici tři přesilové hry a jedno z nich dokázali proměnit v gól. V šestnácté minutě si krásně vybruslil Lehnert na přihrávku Koríma a nekompromisní střelou poslal domácí do vedení. Chomutovské to nakoplo a hned v sedmnácté minutě vyslal z pravého kruhu nebezpečnou střelu Toušek. Tuto střelu ještě přesně tečoval Huňady a puk letěl přímo pod víko branky. Horák neměl šanci.

Druhá třetina začala o poznání opatrněji. Chomutovští měli opět převahu v držení kotouče a to se nakonec potvrdilo i dalšími dvěma brankami. Nejprve ve třicáté minutě jeden z chomutovských obránců vyslal jedovatou střelu na Horáka. Ten puk pouze vyrazil před sebe a ve změti hokejek se nejlépe zorientoval Nicolas Hlava. Dvě minuty na to se před hostující brankou nejlépe zorientoval ve změti hokejek Lehnert a rázem to bylo 4:0. Za Letňany se povedlo vstřelit branku Honzajkovi, který byl dostatečně důrazný a dotlačil puk do branky.

Ve třetí třetině domácí nenechali nic náhodě a ukázali svou střeleckou chuť. V pětačtyřicáté minutě vkleče překonal Horáka domácí Fronk. Něco přes dvě minuty trvalo hokejistům KLH na to, aby vstřelili další branku. Konkrétně Mazánek chladnokrevně proměnil nařízené trestné střílení. Letňany se snažili bojovat, ale evidentně na Chomutov dnes neměly. Podařilo se jim ale vstřelit druhou branku. Trefil se Vala. Domácí Drobný si ale zahrál na snipera a od modré čáry přesně trefil mezírku v postavení Horáka a zvýšil na 7:2. Osmnáct vteřin před koncem zasadil poslední úder Hejcman a bylo hotovo.