Chomutov prohrál v druhém domácím zápase 3:4 a Ml. Boleslav má mečbol

Napsal 15.04.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Chomutov nenašel recept na Mladou Boleslav ani ve druhém domácím zápase a po prohře 3:4 je pro chomutovské barvy stav celé série hodně nepříznivý 1:3. Domácí šli sice do vedení, Boleslav ale dokázala zápas otočit. Domácí vyrovnali, ale třetí branka, která přišla v čase 39:57 z hole Pabišky, rozhodla. V 57. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Žabka. Hruška minutu před koncem zápasu snížil na dostřel jediné branky, víc už ale v nervózním konci utkání domácí nezvládli a prohráli. Mladá Boleslav má mečbol a sérii může ukončil v neděli na svém ledě.
BAR4 čt 15.4.2010
3:4(1:1, 1:2, 1:1)
MBL
Hanuljak (Chábera) - Pulpán, Bombic, Trefný, Grof, Všetečka, Pavlas, Hájek, Tribuncovs - Eiselt, Skořepa, Hruška - Duda, Kraft, Procházka - Trochta, Domin, Polanský - Hašek, Mikšovic, Jíra
Ml.Boleslav
Schwarz (Valent) - Jindra, Lehikoinen, Čížek, Kasík, Žabka, Duben, Jiruš, Frolo - Bahenský, Handlovský, Vrbata, Gajovský, Pabiška, Fabuš, Macho, Nouza, Boháč, Ferebauer, Sup M., Sýkora T.

První třetina si pro mladoboleslavské hokejisty zvrtla v šílenou defenzívní jízdu. Sudí sice vyloučili na obou stranách po čtyřech hráčích, "rozložili" si to ale tak, že po většinu času hráli v oslabení Středočeši. A ne jednou dokonce ve dvojnásobném. Ale nepředbíhejme, první branka totiž padla z klasické herní situace pět na pět a to v čase 5:01. Vůbec poprvé otevírali skóre barážového utkání Chomutovští, Schwarz si nedokázal poradit s tečí Zdeňka Skořepy. Jak už bylo naznačeno, Boleslav mnoho prostoru pro předvedení své hry nedostala.

Až do patnácté minuty se potýkala s vlastními fauly a útočnými choutkami svého prvoligového soupeře. Domácí měli hned několik velkých šancí, například Hruška netrefil úplně odkrytou klec, puk poslal jen brankovištěm. Severočeši mohli zkrátka odskočit možná o víc než jen o jednu branku a nevyužitých tutovek mohli jen litovat. Bahenský sice v samostatném nájezdu neuspěl, kotouč totiž předržel a vůbec se nedostal ke střele, jediná pořádná přesilovka Středočechů ale už Chomutov trestala. Sýkora zvolil postup Richarda Krále a přihrával zpoza branky na Tomáše Nouzu, který jediným správným zásahem vyrovnal na 1:1.

Chomutovští – hnáni domácím publikem – do druhého dějství opět vkročili o chlup aktivněji, Boleslavským ale netrvalo dlouho srovnat krok. A také se na rozdíl od první třetiny pustit také do vlastního hokeje. Střelu Bahenského z otočky Hanuljak vyhodil. Severočechům nebyla moc plná ani dvouminutovka po vyloučení Fabuše. Ve 26. minutě pak na trestnou lavici usedli hráči obou celků a ve hře čtyř proti čtyřem se více dařilo Bruslařskému klubu. Michal Macho dostal před Hanuljakem dokonce tolik prostoru, že i když mu puk nejprve přeskočil hůl, napodruhé už jej boleslavský útočník usměrnil do sítě.

Na rozdíl dvou branek mohla Boleslav odskočit po šikovném průniku Supa, ten však pálil rovnou do Hanuljaka. Co se týče faulů, vybrali si svůj díl i Chomutovští a v polovině zápasu tak byli nuceni bránit 33 vteřin jen ve třech. Středočechům se podařilo soupeře pořádně protočit, chybělo ale víc střel, a tak zůstalo u vedení Mladé Boleslavi 2:1. Jenže Bruslařský klub dál "dráždil" Chomutov fauly a ve 38. minutě na to, jak se tak říká, dojeli. O vyrovnání se svou aktivitou u Schwarzovy tyčky postaral David Hruška. Domácí celek a jeho fanoušci se ale ze své druhé branky radoval pouhých 105 vteřin. Pak se totiž doslova jako vosy na bonbon sjeli na Hanlujaka hned tři špatně bránění hosté. O stavu 3:2 pro Boleslav rozhodla Fabušova parádní přihrávka a pohotová dorážka Lukáše Pabišky.

Třetí třetinu začala aktivněji Boleslav, už v první vteřinách se k Hanuljakovi protlačil Boháč, ale netrefil. Start třetího dějství Středočechům dost usnadnili i dva fauly Chomutova, aby ale zůstaly nepotrestány – Středočeši dokázali vyslat na Hanuljaka jen velice málo střel. Ve druhé zmíněné přesilovce Boleslavských navíc upadl Žabka a dopředu se tak vydali hned dva domácí hráči. Přihrávku na Trochtu zastavil vložením hole Nouza a provětrat zadní řady Středočechů se podařilo i Eiseltovi. Tlak Chomutovský narostl a v další situaci proto raději Sup zastrčil puk pod Schwarze, než aby se pokusil rozehrát.

Na druhou stranu pak při jedné příležitosti zamířil Boháč a domácí se hned snížili k faulu. Přesilovku ale Bruslařský klub neodehrál dobře, domácí celek mu dobrým napadáním komplikoval rozehrávku, a tak svěřenci trenéra Tlačila strávili hodně prostoru i ve vlastním pásmu. V 57. minutě ale Středočeši přeci jen zabodovali – domácí celek totiž dočista zapomněl na Borise Žabku, který dostal dost času pohodlně si sjet od modré a ještě navíc přesně zamířit. Závěr utkání mohli Boleslavští odehrát v naprosté pohodě, jenže zase zaúřadovaly trestné minuty a Jindra ještě navíc úmyslně posunul branku. Skořepa v odpískaném trestném střílení sice neuspěl, Hruška v přesilovce pět na tři už ale ano a o drama bylo tak rázem postaráno. Tím spíš, když šla Boleslav do tří znovu. Jenže Kraft neudržel nervy na uzdě a slovně (a málem i fyzicky) se pustil do rozhodčích. Vyfasoval za to 5 minut a trest ve hře a umožnil tak Boleslavským uhájit vítězství 4:3.

Radim Rulík (Chomutov): "Dnes bylo celé utkání hektické. Hráli jsme ale lepší zápas než včera. Druhý a třetí gól byly takové nešťastné. Škoda hlavně třetího gólu před koncem poslední třetiny, kdybychom do ní šli za stavu 2:2, bylo by to lepší. V pár věcech jsme byli horší než Boleslavští, a proto jsme dnes také prohráli. Ovšem nic není ztraceno, ještě jsme neprohráli čtyřikrát."

Jan Tlačil (Boleslav): "Zápas se pro nás nezačal vyvíjet dobře, prohrávali jsme. Ale mužstvo ukázalo sílu a ten zápas dokázalo obrátit. Vedení 4:2 bylo satisfakcí za tu odvedenou práci."