Chomutov porazil v severočeském derby Most o tři branky

Napsal 12.01.2008 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - KLH Chomutov v rámci 35. kola přivítal na svém zimním stadionu v severočeském derby předposlední celek skupiny Západ HC Most. Chomutovští hokejisté vstoupili do utkání aktivně, ale skóre zápasu otevřeli hosté štasťnou trefou, kterou si Horčička srazil sám za svá záda. V prostřední části hry modrobílí třemi brankami otočili vývoj utkání, nejprve se premiérově trefil Zika, o chvíli později po přečíslení se prosadil v přesilovce Hašek a do dvoubrankového vedení poslal chomutovské hráče Boušek. V závěrečném dějství zpečetil výhru Chomutova po hezké kombinaci s Bouškem Jiří Charousek, který si položil hostujícího gólmana a bekhendem rozvlnil síť. Charouskova branka byla dvoutísícím gólem v novodobé historii Chomutova v 1. hokejové lize.
35.kolo so 12.1.2008
4:1(0:1, 3:0, 1:0)
MST
Horčička (Štěrba) - Ťupa, Chatrnúch, Bombic, Trefný, Kolda, K. Černý, Malinský, Březina - Havlůj, J. Charousek, Šíp - Polodna, Tauš, Kostourek - Boušek, Stehlík, Mikšovic - Hašek, Zika, T. Černý
Baník Most
Volke (Slipčenko) - Martínek, Šulc, Szakal, Plaček, Kaltenbock, Nosek, K. Charousek, Kocek - Bednařík, Míka, Antoš - Nekvinda, Oliverius, Kudrna - Nedrda, Pinc, Zaťovič - Suchánek, Postl, Metlička

První část hry patřila především hře ve středním pásmu kluziště, ze které dokázali těžit pouze Mostečtí. Hra se přelévala ze strany na stranu. Ve 13. minutě hry se do úniku dostal mostecký útočník Suchánek, který zvolil nepříliš dobrý způsob zakončení blafákem do bekhendu a Horčičku tak nepřekonal.

V 16. minutě se dostali Mostečtí do vedení. Martin Nosek v přesilové hře přihrával z nulového úhlu přes brankoviště, kde si domácí gólman srazil přihrávku nešťastně do brány - 0:1. Na úplný závěr třetiny se chomutovský Kostourek neprosadil sám před hostujícím gólmanem.

Na úvod druhé části orazítkoval chomutovskou bránu mostecký Bednařík, ale kotouč se do brány neodrazil. První gól domácích vstřelil Lukáš Zíka vypůjčený z Klášterce, který trefil přesnou tvrdou střelou od modré čáry skulinku ve Volkeho bráně - 1:1.

Vzápětí přišla druhá branka domácích a Chomutovští tak otočili skóre zápasu a dostali se do vedení. Jaroslav Hašek využil přečíslení 3 na 1 a po přesné přihrávce Charouska prostřelil hostujícího brankáře - 2:1. Obě dvě branky padli v přesilové hře.

Po sérii vyloučení se prosadili opět domácí a utvrdili si vedení. Domácí Hašek se po skončení jeho trestu hned zapojil do hry a po nastřelení na mosteckou bránu byl u puku první Ladislav Boušek, který přejel brankoviště a uklidil kotouč za Volkeho záda - 3:1. Na konci druhé části se do dobré šance dostal mostecký Kudrna ale Horčičkovu bránu netrefil a skóre po druhé třetině tak bylo 3:1.

V 43. minutě se po velmi pohledné akci domácích prosadil Jiří Charousek, který si po rychlé přihrávce Bouška položil hostujícího brankáře a střílel do prázdné brány - 4:1. Tento gól se stal jubilejním 2000. vstřeleným gólem KLH Chomutov. Poté následovaly vyloučení na obou stranách, ale ani jeden z týmů z toho nic nevytěžil.

V polovině závěrečné třetiny ujel domácím bekům zkušený Milan Antoš, ale nepodařilo se mu trefit Horčičkovu branku. Ke konci třetiny byli aktivnější hosté, ale stav utkání se už neměnil, a tak Chomutov prolomil nešťastnou sérii dvou proher v letošním roce výhrou 4:1.

Jan Peroutka (Most) „Nesehráli jsme s Chomutovem špatné utkání, přijeli jsme s tím, že můžeme jen překvapit a kdybychom proměnili některé ze šancí, které jsme měli, tak bychom možná sahali i po bodu, ale to je jen kdyby. Náš problém je, že nedokážeme proměnit šance, které si vypracuje, jen dneska jich bylo opět několik.“

Vladimír Kýhos (Chomutov) „Nezačali jsme špatně, měli jsme několik dobrých šancí, ale chyběl nám důraz v zakončení, navíc Most podržel i brankář Volke. Od druhé třetiny jsme stáhli hru na tři pětky, a potom si myslím, že jsme byli lepším mužstvem. I když ta hra nebyla úplně ideální.“