Chomutov porazil nebezpečné berounské Medvědy

Napsal 30.01.2008 David Matula
C h o m u t o v - Další soupeřem, který v závěru základní části zavítal na ČEZ stadión byl tým Berouna. Chomutovští začali aktivně a zcela po zásluze vyhrál první třetinu 3:0. Jako první se trefil Charousek, který využil perfektní práce Domina, který ve vlastním oslabení obral hosty o puk a předložil jej úvodnímu střelci. Poté se dostal do dvou úniků Milan Kostourek, nejprve ještě nechal vyniknout Altrichtera, ale o deset vteřin později již trefil přesně horní růžek branky a zvýšil domácí náskok. Pět minut před koncem dostali domácí hokejisté výhodu dvou mužů v poli po celé dvě minuty, tu využít nedokázaly, ale hned po skončení obou trestů si vzal kotouč Josef Révay a přesnou střelou, která se otřela o tyč vyhnal Altrichtera z branky. Do té se postavil Antonín Štelmach a inkasoval ve druhé třetině z hole Mikšovice. V závěrečné části si domácí pohlídali své vedení, které navýšil na 5:0 Roman Chatrnúch. V závěru připravil spolehlivě chytajícího Michala Podolku o čistý štít Vlček, a tak si bílomodří připsali další tři body za vítězství 5:1.
40.kolo st 30.1.2008
5:1(3:0, 1:0, 1:1)
BER
Podolka - Révay, Trefný, Bombic, Černý, Višňák, Chatrnúch, Ťupa, Kolda - Jíra, Kostourek, Polodna - Mikšovic, Šíp, Boušek - Charousek, Domin, Hašek - Tauš, Havlůj, Zika
Beroun
Altrichter (od 19. min. Štelmach) - Výborný, Braniš, Kameš, Jelínek, Gudas, Lukačovič, Krajčík - Appel, Kubalík, Kupec - Tvrzník, Šinágl, Novotný - Besser, Vlček, Frolík - Heřman, Křesťan, Pavel

Chomutovští hokejisté vstoupili do utkání aktivně a téměř polovina zahajovací třetiny patřila jenom jim. První vážnější střelu na berounského gólmana Altrichtera vyslal od modré čáry Révay, jeho střelu hostující brankář vyrazil pravým betonem do rohu kluziště. V 5. mimutě se po pravé straně prosmíkl Hašek, zvolil střelu mezi betony, ale Altrichter vyrazil před sebe a vzápětí pokryl i Haškovu dorážku z velkého úhlu. O chvíli později se dostal do zakončení Kostourek, ale jeho střelecký pokus z dálky namířil nad branku. Poté se ke slovu dostali hosté díky dvěma přesilovým hrám, v té první Frolík tečoval střelu od modré čáry, která překvapivě skončila na levé tyči Podolkovy klece. Ve 12. minutě v oslabení se gólově prosadil Jiří Charousek, který vystřelil z mezikruží přes clonícího obránce a kotouč zapadl do pravého horního rohu Altrichterovy svatyně - 1:0. Za malou chvilku ujížděl Kostourek sám na berounského brankáře, ale střelou zblízka mezi betony ho nepřekonal. Vzápětí se Milan Kostourek objevil v podobné příležitosti, ale tentokrát zvolil střelu z mezikruží přesně k levé tyči - 2:0. Berounu se už potřetí v zápase naskytla početní výhoda, ale kromě střel za střední vzdálenosti si nic výrazného nevypracovali. V 16. minutě měli domácí dvojnásobnou dvouminutovou přesilovku, celou dobu kombinovali v útočném pásmu a k ohrožení brány volili střely z dálky v podání Révaye a Koldy. Za dvě minuty to bylo - 3:0. Po neúspěšné přesilovce se puku ve středním pásmu zmocnil Josef Révay, přešel útočnou modrou čáru, obhodil si protihráče a střelou za kruhy po ledě k levé tyči překonal berounského gólmana potřetí.

Na začátku druhého dějství hráli Středočeši tři přesilové hry po sobě, ale sehráli je žalostně a za celou dobu ohrozili jen jednou chomutovskou bránu. Chomutov dobře bránil svá oslabení a zároveň podnikal výpady do berounského pásma, Domin po pravé straně obešel bránícího hráče, dostal se i do zakončení, ale kotouč prošel za Štelmachem jen brankovištěm. Posléze Severočeši v oslabení ohrožovali berounskou klec střelami z dálky. V polovině střetnutí Černý nahodil puk na vystřídajícího Štelmacha, ten vyrazil levým betonem podél brankoviště, kde se nacházeli Boušek s Mikšovicem, ale ani jeden z nich na puk nedosáhl. Za minutu hráli také Krušnohorci svoji přesilovku, zpoza brány nahrával Domin najetému Ťupovi, ten ale minul berounskou bránu o milimetry a zblízka střílel Polodna, také mimo. Ve 33. minutě opět Medvědi hráli početní výhodu a nebezpečně od modré pálil Výborný, Podolka však stihl zakročit. Při oslabení se v nadějné šanci zjevil Frolík, ale jeho bekhendový pokus minul pravou Podolkovu tyčku. Z protiútoku se prodral na střed kluziště Charousek a zblízka se pokoušel prostřelit Štelmacha, leč neúspěšně a ani Dominova dorážka v brance neskončila. Druhá třetina byla poznamenána častým vylučováním, zejména hosté měli více přesilových her, ale nedokázali z této výhody nic vytěžit. Ve 39. minutě předvedla hezkou kombinaci druhá útočná formace modrobílích, Šíp ze středu nahrál na pravou stranu Bouškovi, jenž přejel do útočného pásma a naservíroval kotouč najetému Stanislavu Mikšovicovi a ten bekhendem překonal Štelmacha - 4:0.

Na začátku závěrečné třetiny se Chomutovu naskytla po faulu na Kostourka dlouhá čtyřminutová přesilovka. První polovinu této přesilovky hledali domácí vchod do útočného pásma, ve druhé půlce se přes modrou čáru proháčkoval až do zakončení Jíra, ale střelou mezi betony berounského gólmana nenachytal. Ve 45. minutě protáhl Štelmacha ranou od modré čáry Bombic a následně se před berounskou bránu dostal Boušek, avšak jeho pokus nad vyrážečku Štelmach vystihl. Ve 48. minutě přihrál Kostourek od pravého mantinelu na úplně volného Romana Chatrnúcha, který od modré čáry po ledě prostřelil berounského brankáře podruhé - 5:0. Na druhé straně byl v dobré příležitosti Appel, jeho střelecký pokus za kruhy letěl těsně vedle pravé Podolkovy tyče. Při hře ve čtyřech ohrozil berounskou svatyni Boušek střelou z mezikruží, Štelmach vyrazil pravým betonem. V 57. minutě vstřelili čestný gól hosté, na Frolíkovu přihrávku si za záda chomutovských obránců najel Ladislav Vlček a střelou mezi betony připravil Podolku o první letošní čisté konto. V poslední minutě vyrobil berounský brankář chybu při rozehrávce, k puku se dostal Hašek a zadovkou se pokoušel usměrnit touš do osamocené brány.

Martin Pešout (Chomutov): "Do zápasu jsme šli s mírnými obavami, protože se nám poslední dva domácí zápasy nevydařily, ať už herně nebo výsledkově. Jsme rádi že jsme potvrdili zlepšenou hru, kterou jsme předvedli ve Vrchlabí, byť jsme prohráli a jsem rád že jsme ze začátku soupeři nedali šanci. Pro nás je to povzbuzení před utkáním s Boleslaví. Samozřejmě mě mrzí, že jsme pak ty situace začali malinko přehrávat a začali jsme chtít dávat góly do prázdné brány a hrát lehkovážněji. Toho se musíme do příště vyvarovat, aby byl výkon stejný po celý zápas, protože bychom s tímto stylem hry v play-off neuspěli."

Karel Najman (Beroun): "Dnes rozhodla první třetina, která domácím vyšla. Nehráli jsme to, co jsme chtěli, nebruslili jsme tak dobře jako soupeř. Samozřejmě si domácí už museli udělat nějaký výsledek, protože tu sérii neměli až tak dobrou. My jsme jim v tom trochu pomohli naší pasivní hrou v první třetině a pak už hru kontrolovali a skončilo to tak jak skončilo."