Chomutov porazil Olomouc 2:0 a postoupil do finále první ligy! Piráty čeká Ústí

Napsal 25.03.2012 Jan Řápek
C h o m u t o v - Chomutov postupuje do finále 1. ligy! Piráti porazili v sedmém rozhodujícím zápase HC Olomouc 2:0. Branky vstřelil Jakub Orsava v první a Milan Kraft ve druhé třetině. Milan Řehoř udržel proti olomouckým ostrostřelcůmm čisté konto a Chomutov tedy slaví důležitou výhru. Na Piráty nyní ve finále čeká HC Slovan Ústečtí Lvi.
SF7 ne 25.3.2012
2:0(1:0, 1:0, 0:0)
OLO
Řehoř (Duba) - Palin, Pulpán, Grof, Havíř, Pavlas, Mrázek, Macháček - Jíra, Kraft, Hřebejk - Hruška, Diviš, Gajovský - Ondřej, Sikora, Hromas - Orsava, Endál, Rachůnek - Fiala
Olomouc
Kašík (Žigárdy) - Bartoň, Kolouch, Kotvan, Ministr, Nedbálek, Ondrušek, Horák, - Haluza, Janáček, Dopita - Kucsera, Kucharczyk, Lhotský - Řípa, Pekr, Pšurný - Selingr, Staněk, Vodný - Rác

16. Orsava (Macháček, Palin), 23. Kraft (Palin, Jíra)
Olomouc

4:9
1:0
4712
Šindler, Svoboda - Beneš, Štofa

Na zaplněný chomutovský zimní stadion se tentokrát dostavila i početná skupina hanáckých fanoušků. Domácí měli mírně navrch, ale i olomoučtí měli své chvilky. Jiří Řípa totiž ujel obránci Grofovi, který ho fauloval a rozhodčí jasně ukázal trestné střílení. Ten ale Řípa neproměnil. Po sérii špatných přihrávek z obou stran padla první branka až v 16. minutě. Po vybídnutí domácího Macháčka se vydal na své sólo JAKUB ORSAVA, který prokličkoval přes dva hostující obránce a zasunul puk za Kašíka, čímž poprvé rozjásal arénu. Po tomto gólu domácí pokračovali v tlaku, ale své vedení nezvýšili. První třetina skončila fotbalovým skórem 1:0 pro Piráty.

Do druhého dějství vstoupili domácí ještě lépe. Z úvodního tlaku vytěžil další gól kapitán Pirátů MILAN KRAFT, který po nahození Bretta Palina tečoval puk do branky. Náskok Chomutova mohl později zvýšit znovu Milan Kraft, ale branka uznána nebyla. Po Kraftově střele se Kašík snažil chytit puk ve vzduchu a nejdříve to vypadalo, že se dostal až za brankovou čáru. Skutečnost však byla jiná. Po zhlédnutí videozáznamu sudí usoudili, že branka neplatí. Dvoubrankové vedení se už do konce třetiny nezměnilo i přesto, že se Olomouci podařilo několikrát usadit v útočné třetině.

V poslední třetině byli chomutovští aktivnější. Kohoutího gólmana Kašíka ohrožovali téměř celé dějství. Endál ve 45. minutě jel s kotoučem na Kašíka, který svým skokem do střely puk sice vypíchl, ale k němu se dostal Jakub Orsava. Obrovské nebezpečí ale bylo zažehnáno. Orsava své šance nevyužil, jelikož se mu nepodařilo puk zpracovat. Krušnohorci tedy rozhodující zápas semifinálové série nakonec zvládli a postupují do vrcholu 1. ligy, finále s Ústím nad Labem.

Jiří Doležal (Piráti Chomutov): Mohu říci, že se nám po tomto utkání opravdu ulevilo. Doufejme, že nás to nakopne do dalších bojů. Z kluků i z nás spadl obrovský kámen ze srdce. Snad to ve finále Ústí znepříjemníme a budeme sahat po vítězství. Moc času jsem na to, abych se tu zorientoval neměl, ale taková je trenérská práce. Můj příchod beru jako výzvu. Jsem hrozně rád, že jsme v tomto zápase vedli první my. Podle mě jsme hráli aktivně a důrazně. Jsem určitě rád, že to tak dopadlo.

Petr Fiala (HC Olomouc): Na začátku jsme bohužel nedali trestné střílení, což mohlo ovlivnit celý zápas. Domácí ale tomu šli naproti, hráli velice dobře. Neodehráli jsme tu úplně optimální utkání, takže Chomutov zaslouženě vyhrál.