Chomutov porazil Nitru a potřetí tak na břeclavském soustředění uspěl

Napsal 27.08.2008 Aleš Strouha
Hokejisté Chomutova si i ve třetím zápase během břeclavksého soustředění připsali výhru, když porazili slovenský tým HK Ardo Nitra 3:1. Severočeši udělali nejdůležitější krok k vítězství v první třetině, po které vedli díky brankám Kolarze a Chlouby 2:0. Slovenští hokejisté sice dokázali ve druhé třetině snížit, definitivní podobu výsledku dal ale necelé tři minuty před koncem Zdeněk Tauš.
přát. st 27.8.2008
NIT
1:3(0:2, 1:0, 0:1)
Nitra
Falta, Račko, Hranáč, Mach, Čunderlík, Chrenko, Kudrna, Barčák, Kmeč, Bednařík, Ručkay, Zajac, König, Školiak, Ecker, Sedlák, Gálik, Halász, Kolník, Čaládi.
Hollý, Kašák, Višňák, Chmelíř, Pulpán, Všetečka, Trefný, Bombic, Rutta, Kolarz, Polanský, Mikšovic, Jíra, Hlinka, Domin, Fábry, Hašek, Chlouba, Jeslínek, Malát, Veverka, Tauš

Břeclav/ Břeclavská hokejová aréna přivítala ve středu v podvečer utkání, které slibovalo kvalitní hokejový zápas. Proti sobě se postavil prvoligový tým Chomutov a slovenský extraligový tým HK Ardo Nitra. Od prvního střídání mohli přítomní diváci vidět svižný hokej na obou stranách. Lépe se ale dařilo týmu ze severu Čech. Během pěti minut se dostali chomutovští hokejisté do dvoubrankového vedení. V čase 2:10 se trefil po přihrávce Stanislava Mikšovice Michal Kolarz. V polovině páté minuty pak prostřelil nitranského gólmana Pavla Faltu chomutovský útočník Roman Chlouba, který reprezentoval Českou republiku do 18let na Memoriálu Ivana Hlinky, který se konal právě v Břeclavi. Druhá branka „domácího“ Chomutova byla ale pro tento tým na velkou část utkání poslední.

Do druhé části utkání nastoupil lépe tým hostující Nitry. V čase 20:39, kdy se ještě asi stovka diváků v břeclavské Alcaplast aréně nestihla usadit, vstřelil kontaktní branku nitranský kapitán Lubomír Kolník. Po tomto zásahu se hra přelévala z jedné strany na druhou. K vidění byl kombinační hokej, hlavně ze strany extraligové Nitry, ale také tvrdá hra. Do konce druhé části další branka nepadla a hráči tak odcházeli do šaten za stavu 2:1 pro Chomutov.

Závěrečná třetina nebyla pro oko diváka zrovna ideální. Oba týmy se snažily hrát spíše defenzivní hokej. Poslední branka utkání padla v samotném konci zápasu. Čas 57:42 a červené světlo za brankou nitranských hokejistů se rozsvěcuje potřetí a naposledy. Po asistenci Michala Jeslínka nekompromisně zakončil Zdeněk Touš. Hráči prvoligového Chomutova tak ve třetím přípravném utkání na pětidenním soustředění v Břeclavi zdolali svého soupeře ze slovenské extraligy a potvrdili tak svůj cíl do letošní sezóny a tím je hrát vrchol tabulky.