Chomutov porazil Beroun až v prodloužení

Napsal 11.12.2006 David Matula
C h o m u t o v - Do Chomutova zavítal bojovný tým HC Berounští Medvědi a k vidění byl víc než pohledný a kombinační hokej, spíše úporný boj o každý centimetr ledové plochy. Chomutovští měli v úvodu střetnutí více ze hry, ale ztroskotávali na připraveném Kamešovi. V první třetině jej jen překvapil nahozením v přesiloví hře Ladislav Boušek. Druhá třetina byla již vyrovnanější, hosté přidali na důrazu i pohybu a díky trefě Pavla i vyrovnali. Necelou minutu před koncem druhého dějství strhl vedení opět na domácí stranu Jíra. Ve třetí třetině byl k vidění opět tvrdý a bojovný hokej s minimem šancí a když domácí nevyužili ani dvojnásobnou početní výhodu, prosadili se hosté. V závěrečné přesilové hře 4 na 3 vylepšené o power play se trefil ranou od modré Lukáš Filip. V prodloužení potom rozhodl o dvou domácích bodech kapitán Radek Šíp, kterého osamoceného našel Polodna. Chomutov tak po boji slaví dva body za vítězství 3:2.
29. po 11.12.2006
3:2p(1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
BER
Horčička - Bombic, Malinský, Trefný, Chatrnúch, Černý, Řezníček, Nosek, Vaněček - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Gellner, Mikšovic, Malát - Babka, Mezera, Heinisch
Beroun
Kameš J. - Kameš V., Lukačovič, Filip, Čížek, Gudas, Rýgl - Tvrzník, Šinágl, Novotný - Besser, Dušek, Nedorost - Vlček, Křesťan, Pavel - Hudíček, Pajič, Jech

Chomutovští hokejisté nastoupili k domácímu utkání proti berounským medvědům a od úvodu se snažili o vstřelení první branky. V 7.minutě po kombinaci v útočném pásmu, Kostourek přihrál Chatrnúchovi, který si najel před branku a Kameš J. jeho střelu betony vyrazil. O minutu později Malát trefuje tyč. Ve stejné minutě při přesilové hře, Ladislav Boušek vystřelil na Kameše a tomu propadl puk za jeho záda - 1:0. Chomutov se dostal do vedení šťastnou brankou. I medvědi měli střelecké příležitosti. Nejprve Šinágl pálil, ale jeho střelu Horčička kryl a poté v přesilovce měli velkou šanci, když Besser zblízka netrefil branku. Ve 20. minutě v přesilovce Boušek hledal Šípa před brankou, přihrávku srazil obránce Filip. První třetina skončila jednobrankovým vedením domácích.

Do druhé třetiny vstupovali chomutovští s výhodou 1:14 jednoho hráče v poli navíc. Hned ve 21. minutě nebezpečně střílel z mezikruží Polodna. Ve 27. minutě v obranném pásmu se střetl u hrazení Roman Chatrnúch s hostujícím hráčem a poranil si ruku a do utkání už nezasáhl. O minutu později se proháčkoval z rohu před branku Kostourek, jeho střelu Kameš vyrazil. Ve 29. minutě v přesilovce berounští šťastnou brankou vyrovnali, když vystřelil Křesťan na Horčičku, tomu puk vypadl v brankovišti a pohotově dorazil do brány Michal Pavel - 1:1. Za minutu medvěd Šinágl se dostal za záda domácího obránce, bekhendem a následnou dorážkou se pokoušel překonat Horčičku. Poté přišly střely Maláta a Bouška z mezikruží, kombinace Kostourka s Jírou, šance v přesilovce, ale Kameš vše pochytal. Berounští také zahrozili, Rýglovou střelou od modré čáry a Nedorostovou velkou šancí, který střílel nad. Ve 40. minutě po přihrávce Kostourka udeřil Petr Jíra, když po objetí brány překvapil Kameše střelou nad lapačku - 2:1. Domácí byli ve druhém dějství střelecky i ve hře aktivnější než hosté a zaslouženě odcházeli do kabin s vedením o jedinou branku.

Do třetí třetiny vstoupili domácí opět aktivně, hned na začátku Polodna střílel z mezikruží, Jíra měl střeleckou příležitost po objetí brány, Kameš opět likviduje. Na druhé straně Kameš V. pálil od modré nad bránu. Ve 49. minutě Jíra vyslal z hokejky dělovku a ta zazvonila na brankovou konstrukci. Poté hráli domácí 1:17 dvojnásobnou přesilovku, v níž mohli přidat pojistkový gól, nestalo se a berounští medvědi se ubránili. Ubránění této přesilovky jakoby dalo medvědům sílu a převzali iniciativu na své hole. V 55. minutě při přesilovce nebezpečně střílel Filip, Horčička jeho ránu skryl do lapačky a následně i Vlčkovu střelu. V 58. minutě si trenéři medvědů vybrali oddechový čas a začali hrát power-play. O minutu později při přesilovce medvědů 4 na 3 vyrovnal střelou od modré čáry Lukáš Filip - 2:2. Utkání se tak prodlužovalo.

V prodloužení nastoupili oba celky ve třech, jelikož měli na hanbě hráče, kteří si odpykávali trest z třetí třetiny. V 62. mimutě v přečíslení po přihrávce Polodny rozhodl Radek Šíp, když prostřelil dobře chytajícího Kameše.