Chomutov poprvé v přípravě na kolenou

Napsal 31.08.2006 Miroslav Janíček, Libor Kult
C h o m u t o v - Svěřenci trenéra Kýhose se pokoušeli v krajské metropoli navléci další korálek na letní šňůru bez porážky. Ovšem do cesty se jim postavil jeden z favoritů nadcházejícího ročníku první ligy Ústečtí Lvi. Hned zítra čeká borce KLH další zápas, proto se trenéři rozhodli šetřit síly a neposlali do utkání nejsilnější sestavu. Ta ústecká naopak byla téměř kompletní a během sedmi minut první třetiny získala dvoubrankový náskok. Chomutovští se sice snažili o jeho vymazání, ovšem přiblížili se maximálně na dosah jednoho gólu. Góly Tomáše Chyby a Milana Kostourka tak prohře nezabránili a série osmi duelů bez prohry skončila. Následné nájezdy proměnili Ivan na straně jedné a Mikšovic s Kostourkem na straně druhé.
přát. čt 31.8.2006
UNL
4:2(2:0, 1:1, 1:1)
Ústí n.L.
Zikmund - Nádašdi, Grof, Ficenc, Hořava, Zápotočný, Houdek, Suchánek – Hulva, Pazourek, Antoš – Ivan, Slížek, Klimt – Janků, Martinec, Vítek – Kloz, Klobouček, Jiří Kudrna
Podolka (46. Horčička) - Řezníček, Malinský, Revay, Szakal, Nosek, Klaus, Černý - Gellner, Šíp, Kýhos - Jíra, Kostourek, Charousek - Tauš, Mikšovic, Chyba - Malát, Mezera, Havlůj

Už ve 3. minutě hráli domácí přesilovku, ale ani z několika slibných šancí se nic neurodilo. Branka přišla až v 6. minutě. Nedorozumění mezi chomutovským brankářem a Noskem využil Kloz a prostřelil vracejícího se Podolku. Z výborné práce za soupeřovou brankou těžil brzy poté Janků, ale svou šanci neproměnil. To se povedlo až o několik okamžiků později. Ivan najel zleva do pásma, z otočky našel volného Slížka, který si vytáhl brankáře z branky a zavěsil - 2:0. První vážnější soupeřovo ohrožení Zikmunda přišlo až v 10. minutě. Ve 14. minutě projel Ivan opět až před branku, ale nepodařilo se mu zkrotit poskakující kotouč a zamířil těsně vedle. Až do poslední minuty se hrálo převážně před brankou Chomutova. Teprve při přesilovce v závěru třetiny se hosté usídlili na delší dobu před Zikmundem.

Na začátku druhé třetiny dohrávali hosté přesilovou hru. Průnik Charouska vyrazil domácí brankář ramenem. Lvi trochu polevili a hosté byli rázem všude o něco dřív. Ve 24. minutě vystihl Gellner trochu ležérní rozehrávku domácích ve středu hřiště, ale jeho šance ztroskotala na Zikmundovi. Od 25. minuty hráli hosté v oslabení, ale bez větších potíží se ubránili. Brzy po naskočení Kostourka z trestné se Mikšovic s Chybou dostali do přečíslení a druhý jmenovaný našel skulinku mezi Zikmundovými betony. Ve 32. minutě si Klaus sklepl vyhozený kotouč, ale proti jeho pokusu se domácí brankář vyznamenal. Stejně si vedl i proti pohotové dorážce Maláta. Ve 36. minutě, v přesilovce, ujel po pravé straně Slížek, přes hráče našel před brankou Klimta, který zamířil přesně mezi Podolkovy betony - 3:1.

Úvod závěrečného dějství opět patřil přesilové hře v podání hostí. Pouhých 8 vteřin chybělo do návratu Martince na led, když Charousek našel volného Kostourka před odkrytou domácí svatyní - 3:2. Ve 45. minutě napřáhl od modré Vítek a jeho projektil trefil Podolku do masky. Ba, co víc, helmu prorazil a chomutovského brankáře lehce zranil. Otřesený Podolka přenechal své místo v brance Horčičkovi. Hosté se snažili vystupňovat tempo a bylo vidět, že domácím to příliš nevyhovovalo, neboť jejich přihrávky postrádaly přesnost. V 53. minutě nejprve Horčička zneškodnil šanci agilního Vítka, vzápětí na druhé straně Zikmund vytasil pohotovou lapačku proti střele Noska z voleje. V době největšího tlaku hostí, v 56. minutě, udeřilo na druhé straně. V rohu kluziště vybojoval kotouč Slížek, poslal puk na kruh Ivanovi, který před brankou našel Klimta. Ten si přehodil puk na bekhend a střelou mezi Horčičkovými betony stanovil na konečných 4:2. Hostům ke zkorigování výsledku nepomohla ani téměř půlminutová powerplay.

Po dohodě obou týmů se po závěrečné siréně jely ještě nájezdy. Za Chomutov se trefili Mikšovic a Šíp, za ústecké Ivan.

Vladimír Kýhos (KLH Chomutov): "Dnes jsme v přípravě hráli poprvé se soupeřem, který byl na úrovni. Předtím jsme hráli dvakrát s Kadaní nebo s Berounem. Dnes nás poprvé soupeř pořádně prověřil. Nám se vůbec nepovedl vstup do utkání. Tam jsme zaspali a asi jsme byli někde úplně jinde než na hokeji. Pak ty dvě třetiny, hlavně tedy ta třetí, byly z naší strany daleko lepší. Co říkám na nájezdy? No, tak je to hlavně zpestření pro diváky. A když za to může být ještě nějaký bod, proč ne? Zítra hrajeme ještě dopoledne na Slavii, ve středu doma s Mostem a poslední zápas příští pátek v Berouně. Pak i uzavřeme kádr. Dnes nám chyběli Chatrnúch, Trefný, Boušek a Polodna."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Bylo to další kvalitní přípravné utkání. První třetina byla z naší strany výborná, byli jsme stále v pohybu a Chomutov jsme přehrávali. Poměr střel tam byl snad 24:6. Chomutov potom přidal a vyrovnal hru. Navíc my jsme tam měli tak asi od sedmé minuty takovou šestiminutovku, kdy jsme tedy vůbec nehráli dobře a oni toho využili. V zápase se Spartou se zranil Honza Kudrna a stále nemocen je Petr Přeučil. Takové naše specifikum jsou nájezdy. Zatím jsme ještě ani jedny nevyhráli. Zatím pořád točíme hráče, snažíme se, abychom viděli komu to jde a komu ne. Ale stejně je to o momentální formě toho kterého hráče v zápase."