Chomutov pojede do Vrchlabí s vedením 2:0 ve čtvrtfinálové sérii

Napsal 25.02.2008 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Druhým zápasem pokračovala na ČEZ stadionu čtvrtfinálová série mezi domácím Chomutovem a hosty z Krkonoš. V modrobílé sestavě se oproti včerejšímu utkání v obraně objevil za zraněného Višňáka Ladislav Kolda a v útoku nastoupil po dlouhé vynucené pauze místo Tauše Michal Jeslínek. Úvodní třetina přinesla stejný scénář jako v nedělním souboji, Chomutov po Kostourkově teči z bezprostřední blízkosti a Bouškově bekhendové dorážce se ujal vedení 2:0. V prostřední části hry svou druhou výstavní trefou za tří metrů Ladislav Boušek poslal Krušnohorce do tříbrankového vedení. V závěrečném dějství nejprve Chomutov v přesilovce zásluhou Domina zvýšil náskok už na rozdíl čtyř branek a za čtyři minuty hosté v početní výhodě upravili kosmeticky na konečný stav zápasu. Po vítězství 4:1 pojede Chomutov do Podkrkonoší s vedením 2:0 ve čtvrtfinálové sérii.
ČF2 po 25.2.2008
4:1(2:0, 1:0, 1:1)
VCH
L. Horčička - Révay, Trefný, Černý, Chatrnúch, Ťupa, Bombic, Kolda, Všetečka - Polodna, Kostourek, Jíra - Mikšovic, Šíp, Boušek - Hašek, Domin, Charousek - Polanský, Galik, Jeslínek
Vrchlabí
Ševčík - Matějíček, Vála, Vomela, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Volek - Tvrdek, Beck, P. Horčička - Přeučil, Plodek, Gengel - Rapáč, Brynecký, Nevyhoštěný - Kováč, Jech

Druhým zápasem pokračovala na ČEZ stadionu čtvrtfinálová série mezi domácím Chomutovem a hosty z Vrchlabí. V modrobílé sestavě se oproti včerejšímu utkání v obraně objevil za zraněného Višňáka Ladislav Kolda a v útoku nastoupil po tříměsíční pauze místo Tauše Michal Jeslínek

Domácí začali utkání stejně jako včera útočně, ale hned ve 2. minutě je přibrzdil svým vyloučením Domin, který dostal menší trest za zdržování hry. Hosté se v této přesilovce skoro ani nedostali do útočného pásma a pořádně ani nevystřelili. V 5. minutě byl hostům vyloučen Chaloupka a málem potrestal svůj tým brankou, když Domin dorážel zblízka do prázdné brány. Puk se pomalu sunul za brankovou čáru, ale na poslední chvíli ho dokázal vyrazit do rohu jeden z hostujících hráčů. V 9. minutě byl vyloučen hostům Beck za držení a snaha domácích ke vstřelení branky byla o kousek reálnější. Realita se přenesla ve skutečnost chvilku před vypršením trestu. Běžela 11. minuta a Josef Révay nahazoval od modré čáry puk před Ševčíka, kde zůstal zapomenutý MILAN KOSTOUREK a tečí těsně před hostujícím brankářem poprvé rozvlnil síť za jeho zády. 1:0 Po té měli hosté možnost vyrovnat po dvojím po sobě jdoucím vyloučením domácích, ale ani jedna přesilovka se jim nepovedla. Největší šanci si naopak vytvořili domácí, ale Jelínek v úniku dvou na jednoho netrefil branku. V 17. minutě to byli naopak domácí, kterým se povedlo zvýšit svůj náskok. K odraženému puku se dostal LADISLAV BOUŠEK a bekhendem překonal ležícího Ševčíka. 2:0 . Na začátku 19. minuty byl vyloučen domácím Révay za sekání, ale opět se hosté k ničemu kloudnému nedostali a domácí se v poklidu ubránili

V úvodu druhé třetiny nechtěli domácí připustit to co se jim stalo včera, když byli hned po 11. vteřinách potrestáni brankou a proto se do svého soupeře pustili svou aktivní útočnou hrou.Hosté v této fázi nestíhali a byli nuceni si vypomáhat fauly což ale domácím vyhovovalo. Ve 23. minutě byl vyloučen za faul loktem Tvrdek a o tři minuty později za napadení Rýgl. Domácí si vytvořili několik příležitostí, ale bylo na nich vidět, že se zbytečně nikam nehrnou. Hostům navíc nepomohl ve 28. minutě Plodek, který si ke faulu za hrubost vykoledoval ještě 10 minut za protesty. V 31. minutě byl vyloučen domácí Hašek a přesilovou hru už hosté sehráli mnohem lépe, ale ani to na překonání výborného domácího gólmana nestačilo. Ve 34. minutě měli možnost hrát přesilovku i domácí při vyloučení Přeučila, ale vůbec se nedostali ke střele a hosté se v poklidu ubránili. Největší šanci na snížení měl v 37. minutě hostující Nevyhoštěný, který byl úplně sám před Horčičkou. Ten ale jeho slabou střelu na vyrážečku vytěsnil mezi tyče. Co se nepovedlo hostům, povedlo se domácím. V úplně stejné situaci se ocitl sám před Ševčíkem LADISLAV BOUŠEK a nechytatelnou střelou pod víko vstřelil svůj druhý gól a zvýšil na 3:0

V úvodu třetí třetiny se dostal před Ševčíka domácí Mikšovic, který kdyby nebyl osekáván hostujícím Vomelou mohl zvýšit na 4:0, takhle z toho byl jen dvouminutový trest pro hosty. V následné přesilovce měl 100% šanci Bojnic, který před odkrytou brankou nedokázal puk nasměrovat správným směrem. Ve 46. minutě byl dnes podruhé vyločen hostující Tvrdek a domácí tentokráte nabídku ke zvýšení skóre využili. Na začátku 47. minuty PETR DOMIN před brankovištěm nadvakrát propasíroval kotouč za ležícího Ševčíka při signalizovaném faulu na něj, jelikož byl osekáván jak řešeto hostujícími obránci. 4:0V 50. minutě byl za faul kolenem vyloučen domácí Bombic a hosté už tentokrát udeřili. To se dokázal po rychlé kombinaci celé pětky prosadit PETR HORČIČKA a snížil na 1:4 střelou z mezikruží. Poslední desetiminutovka přinesla jen samé vyloučené hlavně na domácí straně. Postupně jim rozhodčí vyloučili 6 hráčů, ale hosté nedokázali ani jednou pořádně zahrozit a to ani při dvounásobné početní výhodě. Utkání bylo již rozhodnuté a tak se jen dohrávalo

Domácí se ujali v sérii vedení 2:0 na zápasy a mohou odjet do Vrchlabí spokojeni jak s předvedenou hrou tak i samozřejmě s výsledkem.