Chomutov podlehl v prvním zápase finále Ústeckým Lvům těsně 1:2

Napsal 21.03.2011 Marcel Voneš, Lucie Štěrbová, Zdeněk Kamínek ml.
C h o m u t o v - Chomutov prohrál první finálový zápas na ledě ústecké Zlatopramen arény těsně 1:2. Po první bezbrankové třetině odskočilo Ústí ve druhé dvacetiminutovce zásluhou Mikulíka a Šagáta do dvoubrankového vedení. David Hruška sice snížil v 53. minutě na rozdíl jediné branky, vyrovnat Piráti ale nedokázali. Ústí tak vede v sérii hrané na čtyři vítězství po dnešku 1:0.
F1 po 21.3.2011
UNL
2:1(0:0, 2:0, 0:1)
Ústí n.L.
Francouz – J. Jeřábek, Pojkar, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Sklenička, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Ludvík – J. Kovář, Alinč, Hampl – Čurilla, Pajič, Šagát – Kloz, R. Hanzl, Handlovský.
Hylák – Grof, Mudroch, Slovák, Schnabel, Pavlas, Havíř, Bombic, Pulpán - D. Hruška, Hrdel, Duda – Stránský, Kraft, M. Procházka – Jíra, Skořepa, Selingr – Davídek, Sikora, F. Seman.

Už po půl minutě se do dobré palebné pozice dostal domácí Roubík, z pravého kruhu ale trefil jen připraveného Hyláka. Na druhé straně to zkoušel z první tvrdou střelou Stránský, puk šel ale těsně vedle.

Aktivitou v útočném pásmu si jako první vysloužili přesilovku domácí. Dlouho se jim nedařilo uzamknout Chomutov v pásmu. Až v samotném závěru se k nebezpečné střele dostal opět Roubík, ani tentokrát ale Hyláka nepřekonal.

Ale Chomutov rozhodně nepřijel jen bránit. Ve 4. minutě musel předvést pohotový zákrok betonem Francouz po střele Schnabela od modré. V dalším střídání zahrozil Duda střelou z levého kruhu, domácí gólman vyrazil puk před sebe, naštěstí pro domácí byl u něj hráč Slovanu. O chvíli později se povedenou akcí prezentoval Stránský, který se efektní kličkou zbavil protihráče. Jeho střelu po ledě zlikvidoval Francouz betonem.

Ve 13. minutě se první přesilovka naskytla i hostům, ale ti s ní naložili stejně jako v úvodu domácí. Na gólové šance si tak diváci museli počkat až na konec první třetiny. První měl domácí Alinč, který po přihrávce Kováře o pár centimetrů netrefil odkrytou část Hylákovy brány. O chvíli později přihrával Hanzl na zadní tyčku rozjetému Handlovskému, který trefil pouze přesouvajícího se chomutovského gólmana.

V úvodu prostřední části dostali domácí výhodu druhé přesilovky. Ani tentokrát se nedokázali usadit v pásmu a ohrozit bránu Hyláka. Jen co hlasatel na stadiónu ohlásil konec trestu, přihrál Šagát zpoza brány na Roubíka, který místo střely zvolil přihrávku na volného Milana Mikulíka u vzdálenější tyčky a pro toho už nebyl problém trefit odkrytou bránu – 1:0!

Při druhé přesilovce hostů se ani jim příliš nedařilo a o trošku nebezpečnější byli při svých výpadech Lvi. V dalších minutách byl k vidění spíše bojovný hokej s minimem nebezpečných situací. Za zmínku stojí Grofova střela od modré, kterou Francouz s potížemi zlikvidoval. Na druhé straně motala Chomutovským hlavu spolupráce Mikulíka s Roubíkem, Hylák ale nemusel předvést žádný těžký zákrok.

Ve 38. minutě se domácí dostali do dvougólového vedení. Pajič poslal od mantinelu puk před bránu na Čurillu, který musel svést před bránou souboj s chomutovským bekem. K odraženému puku přijel Martin Šagát a nekompromisně prostřelil Hyláka – 2:0!

I třetí část začala přesilovkou domácího týmu. Ani tentokrát se hráči Slovanu nedostali k souvislejšímu tlaku a Hyláka neohrozili.

Ve 47. minutě předvedl dobrou individuální akci Duda, který obkroužil bránu, nabruslil si před Francouze a přihrál volnému Hrdelovi. Na chomutovského forvarda zívala prázdná brána, ale jeho střelu famózně zlikvidoval holí Jeřábek! O chvíli později se otočkou dostal přes obránce Pajič, který ze strany uháněl na gólmana. Dostal se i k zakončení, ale v tísni ležícího Hyláka nepřekonal.

V 53. minutě měli před sebou Chomutovští velkou šanci na snížení ústeckého náskoku. Na trestnou putovali hned dva hráči Slovanu. A hosté tuto šanci po 22 vteřinách využili. Havířova nepřesná střela se od mantinelu odrazila k Davidu Hruškovi, který puk u druhé tyčky pohodlně zasunul do brány – 2:1! Půl minuty před koncem druhého trestu vyhodil puk ze hřiště Černý a domácí byli opět ve třech. Když už se Lvi dostali opět do čtyř, napodobil Černého Kloz a hosté měli další bezmála devadesátivteřinovou dvojnásobnou přesilovku. Hosté sevřeli ústecké hráče před brankářem a na Francouze pálili jednu střelu za druhou, v samotnému závěru přesilovky chytil ústecký brankář gólovku Havířovi a držel tak hubené ústecké vedení.

V samotném závěru všichni očekávali velký chomutovský tlak. Hosté se o něj ale připravili vlastní nedisciplinovaností. Na faul Hrdela o chvíli později navázal Kraft a Lvi mohli první finálový zápas dohrát v klidu v útočném pásmu.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Výhra na úvod je první malý krůček. I když v utkání nepadlo mnoho branek, zápas se divákům musel líbit, protože šance byly na obou stranách, dobře se bruslilo a byl to velmi pohledný hokej. Škoda, že jsme hostům neodskočili již v zahajovací třetině, protože příležitosti jsme k tomu měli. Naopak na konci střetnutí jsme se museli strachovat o výsledek, protože ani v extralize nejsou podobné obraty výjimečnou záležitostí."

Jaroslav Liška (KLH Chomutov): "Do utkání jsme nenastoupili podle svých představ, měli jsme být aktivnější v pohybu. Soupeři jsme toho umožnili hodně a domácí skórovali po našich dvou individuálních chybách. Ústí nad Labem mělo dnes na ledě hodně prostoru, otevřeli hru a to jim vyhovovalo. V úterý se pokusíme dostat domácí více pod tlak a z těchto příležitostí i těžit."