Chomutov po pěkném výkonu podlehl pražské Slávii 3:2

Napsal 02.10.2009 Václav Mohelník
Utkání od začátku mělo velmi vysoké tempo. Zápasu uškodilo velké množství vyloučení na Chomutovské, ale i hostující střídačce. V přesilovkách se ukázala efektivita pražanů, jelikož všechny branky vsítili, právě v oslabení Chomutova. Za Severočechy se trefili Josef Ptáčník a Korol Csáńyi.
10.kolo pá 2.10.2009
2:3(1:1, 0:2, 1:0)
SLA
Kaššák (Meravý)- Dostál, Pinka, Žižka, Karlík, Mazanec, Rutta, Průcha, Ptáčník, Kalinovič, Mála, Mužík, Matějka, Csányi, Hofmeister, Kroupa, Wszolek, Milotínský, Kůs, Kolář.
Slavia
Furch (Dlouhý) - Beránek, Jeník, Šíma, Krejčí, Švihra, Němec, Krejčík, Vylíčil, Hertl, Palaščák, Doležal, Mavrojanidis, Zohorna, Slavíček, Koupek, Jaškin, Hadrava, Hafenrichter, Žajdl, Klhůfek.

Úvodní šanci v zápase měl Chomutov, ale útočník šanci z blízkosti brankaře nevyužil. Co se nepovedlo v první šanci Severočechům, to se povedlo Slávii. Poté, co byl vyloučen domácí hráč Pinka, za faul loktem, byl na pravém místě v přesilovce Tomáš Doležal. Po přihrávce Václava Němce, který pěkně uvolnil právě Tomáše Doležala. Brankář lehčí střelu nezachytil, a tím pádem se hosté doslali do vedení v zápase - 0:1. Chomutov mohl vyrovnat v sedmé minutě, ale to by musel dát vyloženou šanci, kdy byl osamostatněný útočník sám před brankářem Furchem. Následující minuty Krušnohorci Slávii k ničemu nepustili, a byli nastěhovaní u hostujícího brankaře. Slávisté měli i ohromné štěstí, jelikož se v deváté minutě několikrát puk odrazil od bruslí brankáře. Chomutov vyrovnal v minutě jedenácté, kdy po přihrávce Hofmeistera, prostřelil gólmana Ptáčník. Střela byla tak prudká, že brankář střelu neudržel, a následně se pud došoural až do brány. Následovalo jedno vyloučení za druhým, a hra se často kouskovala. Chomutov se v přesilovkách moc nepředvedl, a dokonce měl to štěstí, že neinkasoval v přesilovce. První třetina skončila nerozhodně - 1:1.

Druhá třetina začala opatrněji. První šance byla až ve dvacáté čtvrté minutě, kdy jel Chomutov do přečíslení tři na dva, ale svoji neproměnil. Následovala ještě tvrdá střela od modré čáry, a Dominik Furch měl co dělat, aby puk udržel. Severočeši litovali i toho, že neproměnili ani jednu za tří přesilovek, které jim Slávia nabídla. Přesilovky Chomutovu v zápase vůbec nešli, a když se dostali do útočného pásma, tak nevystřelili. Hostující útočník Dmitrij Jaškin měl pěknou šanci v polovině utkání. Ze svého obranného pásma se lehce prokličkoval až před samotného Kaššáka, ale ten pokus slávisti zachytil a vyrazil. Severočeši svůj tlak stupňovali, ale nedokázal dvě veliké šance využit. To se Chomutovu stalo osudné, jelikož v čase 32:55 dostal Slávii Tomáš Hertl do vedení, když neomylně přihrál Georg Mavrojanidis - 1:2. Následovala další přesilovka Chomutova, ale opět bez úspěchu. Poté přišla další pohroma pro Krušnohorce, jelikož po nedůrazu obrany, která nechala bez všimnutí před bránou Hadravu, ten v čase 38:20 dorážel střelu z dálky od Krejčího - 1:3. Druhou třetinu jednoznačně ovládli z pohledu gólu hokejisté z Prahy, a tak stav po dvou třetinách byl 1:3.

Ve třetí třetině byli slávisti vyloučení celkem pětkrát, a toho mohl Chomutov využít. Jak již bylo ale v dnešním zápase zvykem, tak Chomutov se v přesilovkách spíše trápil, nežli útočil. Obrovskou šanci Slavie zahodila v šesté minutě třetí třetiny. Po rychlém obrácení hry, zapomněli domácí obránci na hostujícího hráče, ale ten šanci trestuhodně zahodil. To samé, ale na druhé straně předvedli hráči trenéra Nekvindy, když přečíslení tři na dva nevyužili. Severočeši se snažili tlačit před hostujícího brankaře, ale dobře organizovaná obrana hostů, je k ničemu nepustila. Ve vlastním oslabení mohla Slávie rozhodnout zápas, ale únik hostujícího útočníka domácí obrana bez problému zneškodnila. Naděje domácím přenesl Karol Csányi, který v čase 53:35 snížil na rozdíl jednoho gólu - 2:3. Asistence: Marek Kolář. Konec zápasu se blížil, a tím i nervozita na hokejkách KLH. Poslední šanci v zápase měl Chomutov po vyloučení Pavla Klhufeka, který jsi šel odpočinout za vysokou hůl. V pokračující přesilovce Chomutov dokonce odvolal brankáře, a hrál Power-play - bez úspěchu. Slávie v Chomutově po pěkném výkonu obou týmů vyhrála 3:2, a veze si domu všechny tři body.

Další šanci Junioři KLH Chomutov na vítězství budou mít v sobotu v Holešovicích, kde Severočechy přivítá HC Sparta Praha.