Chomutov otočil zápas v Litoměřicích a domů si veze všechny tři body

Napsal 07.01.2015 Marcel Holl
L i t o m ě ř i c e / C h o m u t o v - Chomutovští Piráti cestovali za prvním ligovým zápasem v novém roce do Litoměřic. Vstup do zápasu se povedl domácímu celku, který zásluhou Šulce vedl po první třetině 1:0. V dalším průběhu zápasu skórovali už pouze hráči Chomutova. Puk za Králova záda dostali postupně Koma, Hovorka a Rutta. Piráti si tak z ledu pátého celku odvezli tříbodové vítězství.
41.kolo st 7.1.2015
LTM
1:3(1:0, 0:3, 0:0)
Litoměřice
Král - Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Kolář, Mikliš - V. Bílek, Kalla, Procházka - Novák, Švagrovský, Ondráček - Volek, Černoch, Chlapík - Z. Doležal, Racek.
Hanuljak - Skinner, Rutta, Toman, Koma, Scalzo, Rýgl, Bartejs - Hřebejk, Gajovský, Hovorka - Veselý, Růžička, D. Květoň - L. Květoň, Dušek, McGregor - Sinisalo, Chlouba, Kadlec.

Litoměřice
2. Šulc (Kalla, V. Bílek)
22. Koma (Růžička, D. Květoň), 38. Hovorka, 40. Rutta (Gajovský, Hovorka)

6:7
0:2
0:0
17:21
1260

Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří od úvodních minut začali domácí celek přehrávat. První velkou šanci nevyužil Dušek, který obral o kotouč jednoho z domácích obránců a sám ujížděl na Krále. Jeho bekhendová střela však pouze minula domácí branku. V další šanci minul zcela odkrytou klec Koma, který se dostal k odraženému kotouči, ale nedokázal v rychlosti přesně zakončit. Litoměřice poprvé ohrozily Hanuljaka až při své první početní výhodě. Chomutovský brankář však příliš práce neměl.

Skóre zápasu otevřeli překvapivě domácí a to při hře čtyři na čtyři. Kalla si zavezl kotouč za hostující branku, kde vyčkával na postavení svých spoluhráčů před brankou. Jeho následná přihrávka přesně našla nastavenou hůl Jakuba Šulce, který usměrnil kotouč mezi Hanuljakovy betony. Vstřelená branka Litoměřice konečně probudila a v další šanci se na hostující branku hnal kapitán Kališníků Novák, jehož střela skončila pouze na levém betonu Hanuljaka a z dorážky neuspěl ani Volek.

Druhou dvacetiminutovku ovládli Piráti na celé čáře. Hned po přestávce sudí poslal na trestnou lavici Šulce a Chomutov vyrovnal v početní výhodě. Růžička dostal kotouč na modrou čáru od Davida Květoně poté jej předal Jaroslavu Komovi, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Piráti poté převzali iniciativu v zápase a Král neměl o práci nouzi. Stadion nedokázal proměnit poté ani dvě přesilové hry díky precizní defenzívě hostujícího celku.

Ke konci třetiny poslal Chomutov do vedení Marek Hovorka, který obral Plášila o puk mezi kruhy, s ledovým klidem objel Krále a zasunul do odkryté klece. To však ze strany Pirátů nebylo vše. Necelou půlminutu před druhou přestávkou oslabil svůj tým Míka a Piráti udeřili podruhé v zápase z přesilové hry. Hovorka křižným pasem našel Hřebejka, ten viděl lépe postaveného Jana Ruttu, který bez přípravy pálil od prázdné brány.

Úvodem třetí třetiny pláchl domácí obraně Chlouba, ale tváří v tvář Krále nepřekonal. Jeho bekhendový blafák litoměřický brankář vystihl. Po vyloučení Volka hostující tým roztočil v útočné třetině pořádný kolotoč, v jedné z šancí našel Hřebejk volného McGregora, který trefil pouze břevno litoměřické branky. Další branka v zápase už nepadla a Piráti díky skvělé druhé třetiny zvítězili nad Stadionem v poměru 3:1.