Chomutov o svém vítězství rozhodl až v závěru utkání

Napsal 31.10.2007 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté přivítali ve středečním kole na ČEZ stadionu druhého letošního moravského soupeře HK Jestřábi Prostějov. Po nepříjemném zranění v obličeji se po měsíci a půl objevil v sestavě bílomodrých Jiří Charousek. Severočeši měli výborný vstup do zápasu a ve 3. minutě se ujali vedení 2:0, ale do konce prvního dějství stihli hosté snížit. V prostřední části hry nejprve Milan Kostourek svým druhým gólem zvýšil opět na dvoubrankový rozdíl, jenže prostějovští v polovině utkání korigovali povedenou střelou. Hned v úvodu závěrečné části Jestřábi vyrovnali ve dvojnásobné početní výhodě, ale poslední slovo měli chomutovští zásluhou Martina Heinische, který svou trefou zajistil pro Chomutov tři body.
17.kolo st 31.10.2007
4:3(2:1, 1:1, 1:1)
PRO
Horčička - Březina, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Révay, Chatrnúch, Malinský - Ton, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Heinisch - Jeslínek, Mikšovic, Charousek - Tauš, Freiberg, Havlůj
Prostějov
Štůrala - Procházka, Višňák, Vomela, Kumstát, Kundrátek, Bartoň - Kotásek, Piecha, P. Šebek - Opatovský, Bartošek, Vymazal - Korčák, Mikšovský, Vrba - Prokop, Šurek, D. Šebek

V sedmnáctém kole první hokejové ligy přivítali chomutovští hokejisté aktuálně sedmý celek tabulky východní části 1. hokejové ligy Jestřábi z Prostějova, kterým se úvod soutěže příliš nevydařil a s pouhými šestnácti body se před dnešním zápasem krčí na předposledním místě své skupiny.

Domácí hokejisté hned v úvodu vlétli na svého soupeře jako by si od nich vypůjčili „jestřábí“ křídla a během 46 vteřin třetí minuty zápasu byl stav na ukazateli skóre 2:0 pro domácí hokejisty. Nejprve se v čase 2:37 prosadil MARTIN ŤUPA čistým průstřelem prostějovského brankáře Štůraly a v čase 2:53 vstřelil druhou branku MILAN KOSTOUREK, když zblízka dorazil za záda hostujícího brankáře střelu Petra Polodny od modré čáry. Není proto divu, že si hostující trenér po tomto šoku vybral oddechový čas ve snaze uklidnit své svěřence. Od tohoto okamžiku se hra postupně vyrovnala, ale snaha obou celků byla brzděna nepřesností na obou stranách. Konec první třetiny se nesl ve znamení přesilových her na obou stranách, ale ani jedna nebyla využita, protože ani jedno z mužstev nedokázalo najít potřebný klid v zakončení. Když se už zdálo, že první třetina skončí dvoubrankovým rozdílem, prosadil se na začátku 19. minuty hostující MICHAL PROCHÁZKA, který od modré čáry prostřelil domácího gólmana Luboše Horčičku. Ten jeho střelu přes velký chumel hráčů před brankovištěm zaregistroval až za svými zády.

Úvod druhého dějství se nesl náporem domácích, kteří chtěli zopakovat úvod třetiny první, ale bohužel se jim přání nevyplnilo, i když dostali hned v první minutě druhé třetiny výhodu přesilové hry. Vypracovali si sice při ní dvě dobré příležitosti, které ovšem zůstaly bez brankového efektu. Domácí i poté pokračovali v náporu a v 25. minutě si před branku hostů nabruslil Havlůj a v dobré šanci nedokázal přehodit bekhendem ležícího gólmana, který jeho blafák chytil do lapačky. Chomutovští se ale přeci jenom dočkali ve 26. minutě, to Bombic střílel z mezikruží, střela se odrazila k volnému MILANOVI KOSTOURKOVI a ten poslal podruhé bekhendem kotouč do prázdné brány. Po tomto gólu domácí nadále hráli v pásmu hostů, byli aktivnějším týmem a vytvářeli si střelecké příležitosti, které končili sražené nebo je pochytal hostující gólman. Na začátku 31. minuty se naskytla domácím další přesilová hra, kterou hosté celkem v klidu přestáli, když domácí ohrožovali Štůralu jen střelami od modré čáry, které bez problémů však všechny pochytal. Z protiútoku po skončení oslabení skóruje v čase 32:34 BOHDAN VIŠŇÁK, který prostřelil Horčičku po přihrávce Jiřího Korčáka snížil tak opět na rozdíl jedné branky. Konec druhé třetiny vyzněl pro domácí, jelikož měli od 37. minuty výhodu přesilové hry 5 na 3, ale po velkém tlaku nedokázali skórovat, jelikož Štůrala v brance hostí čaroval a všechny střelecké pokusy domácích zlikvidoval. 22 vteřin před koncem druhé třetiny byl vyloučen domácí obránce Chatrnúch za držení a to bylo z druhé dvacetiminutovky vše.

Třetí třetina začala pokračující přesilovou hrou hostujících hráčů a byla vylepšena hne po 22 vteřinách třetí třetiny, jelikož nikým neatakovaný domácí střelec dvou branek Milan Kostourek vyhodil touš z vlastního pásma mimo hřiště a dostal 2 minuty za zdržování hry. Rázem se naskytla hostům dlouhá přesilovky 5 na 3 a na rozdíl od domácích jí dokázali bleskově využít MARTINEM PIECHOU , jenž protlačil zblízka puk přes Horčičkovy betony, asistence Lukáš Višňák a Martin Kotásek. Následující výhodu jednoho muže v poli už ale hosté využít nedokázali. Vyrovnávající branka domácími trochu otřásla a naopak prostějovským jako by začala narůstat jestřábí křídla, navíc měli na začátku 46. minuty výhodu další přesilové hry po faulu domácího Tona. Ta se jim ale vůbec nevyvedla a naopak málem v ní inkasovali, když ujel Milan Kostourek, ale jeho pokus srazil na poslední chvíli bránící hráč. Poslední desetiminutovka základní hrací doby byla ve znamení přelévání se hry z jedné strany na druhou ve snaze vstřelit rozhodující čtvrtý gól a to hlavně z hokejek domácího celku. Domácí si dokázali vytvořit velkou šanci v 52. minutě, když po krásné kombinaci celé pětky nedokázal Radek Šíp usměrnit kotouč do prázdné branky hostů. Nápor domácích vyvrcholil faulem prostějovského Vrby, ale domácím se tato přesilová hra příliš nepovedla a jejich pokusy s přehledem likvidoval hostující gólman. Domácím se přece jenom jejich snaha po třech bodech vyplatila v 56. minutě. To se dokázal prosadit MARTIN HEINISCH , když se trefil povedeně k tyči a poslal domácí do vedení. Snahu prostějovských o vyrovnání zhatil svým zbytečným vyloučením Vomela, když byl v 56. minutě vyloučen na dvě minuty za zdržování hry, když podobně jako domácí hráč vyhodil nikým neatakován kotouč mimo mantinely. Domácí se v této přesilové hře již nikam netlačili a celkem v pohodě si hlídali jednogólové vedení. V čase 59:37 se vhazovalo po pravici domácího gólmana a hosté odvolali svého brankáře a následovala jejich výhoda o jednoho muže – power play. Hosté si vypracovali na závěr jednu loženku a to tak, že jeden z hostujících obránců našel přesným pasem na útočné modré rozjetého Piechu, který se ocitl úplně sám v nájezdu na domácího brankáře Luboše Horčičku. Ten se ale vytasil zákrokem večera, když střelu pod břevno dokázal vytěsnit pravým ramenem nad branku do ochranné sítě a odmítl tím prodloužení. To všechno v čase 59:59.

Martin Janeček (Prostějov): „Začali jsme hodně špatně, hráči neakceptovali naši taktiku a po dvou hrubých chybách jsme sice po krásných akcích Chomutova prohrávali v páté minutě 2:0. Potom jsme se začali zvedat, bohužel jsme si prohráli zápas dvěma nedůslednostmi po buly, což byl náš problém po celý zápas. Já jsem si v druhé třetině dělal statistiky buly a drtivou většinu jsme prohráli a bylo z toho hned několik nebezpečných střel. Podržel nás Štůrala, protože nebýt jeho, tak jsme prohráli daleko větším rozdílem. Na druhou stranu musím hráče pochválit, že za stavu 2:0 to nezabalili a naopak začali bojovat, podařilo se nám srovnat krok a kdybychom měli i trochu štěstíčka, tak se nám možná povedlo urvat i bod.“

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Začali jsme hodně dobře, vedli jsme rychle 2:0, potom jsme přestali hrát a soupeř do šatny snížil. S první třetinou jsme byli hodně nespokojení, soupeř tam měl několik ošemetných situacích. Od druhé třetiny se naše hra zlepšila hodně, Prostějov jsme přehrávali, bohužel se nám nedařily přesilové hry, kterých jsme měli dostatek. Tím jsme pomohli soupeři a nakonec to bylo drama se šťastným závěrem pro nás. Věřím, že je to pro hráče ponaučení a v dalších zápasech budeme hrát i za stavu 2:0 zodpovědněji.“