Chomutov naděloval na ledě Prostějova

Napsal 17.09.2003 David Dinda
Nečekanou brankovou střelnici si otevřeli hráči Chomutova na hanáckém ledě, když ve 2. kole nečekaně jasně přehráli celek Prostějova 6:2. O svém vítězství rozhodli Severočeši v závěrečné třetině, ve které domácím nastříleli čtyři branky. Skóre zápasu otevřel kapitán Radek Šíp, dvěma góly se blýsknul Boušek a vynikající střeleckou formu potvrdil obránce Maleček, když skóroval podruhé ve dvou zápasech.
2.kolo st 17.9.2003
PRO
2:6(0:1, 1:1, 1:4)
Prostějov
Plšek - Pospíšil, Procházka, Sedlák, Světlík, Šeda, Vlček, Zátopek, Zavrtálek - Bařica, Černý, Fink, Hradecký Kašík, Smejkal, Streit, Šakarov, Záhorovský
Jarina - Ambrož, Nosek, Maleček, Liška, Hájek, Plaček, Revay - Jíra, Koláček, Polodna - Boušek, Šíp, Zika - Jeslínek, Mikšovic, Kostourek

Severočeši byli už od začátku lepším týmem, po čtrnácti minutách to potvrdil kapitán Chomutova Radek Šíp, když otevřel skóre utkání - 0:1. V samém závěru první třetiny se tvrdou ranou trefil Josef Revay, jenže těsně než puk přejel brankovou čáru, uslyšeli diváci sirénu, která první dějství ukončila a branka tak uznána nebyla.

Do druhého dějství vstoupili lépe domácí, když ve 23. minutě vyrovnal Streit - 1:1. Jenže vyrovnané skóre dlouho nevydrželo, přesně v polovině zápasu se Chomutovu naskytla přesilová hra a Boušek znovu otočil skóre ve prospěch Chomutova - 1:2. Do konce druhé třetiny už branka nepadla a tak do kabin odcházeli veseleji Severočeši.

Poslední část zápasu ovládli hosté z Chomutova. Ve 45. minutě zvýšil náskok hráčů v modrobílém obránce Revay - 1:3 a hned po něm přidal další branku Mikšovic - 1:4. Chomutovských bylo rázem plné hřiště a domácí obrana si chvílemi připadala jako na kolotoči. Černou pětiminutovku Prostějova završil svým druhým gólem ve dvou zápasech Maleček - 1:5. O zápasu tak bylo rozhodnuto, přesto v 54. minutě upravil výsledek domácí Černý - 2:5. V samém závěru však měli poslední slovo opět hosté, podruhé se prosadil Ladislav Boušek - 2:6 a uzavřel tak účet zápasu.