Chomutov nadělil jihlavské Dukle šest branek

Napsal 17.11.2007 Martin Doucha, Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Hokejisté Chomutova uzavřeli polovinu základní části na Vysočině zápasem na kluzišti jihlavské Dukly. Domácí si v úvodu utkání vytvořili tlak, nastřelili tyčku, ale bílomodří se brzy oklepali a ve druhé polovině úvodní třetiny třemi góly vykročili rázně za vítězstvím. V závěru prvního dějství ještě jihlavský Říha trefil horní tyč Horčičkovy klece. Ve druhé dvacetiminutovce si Severočeči vypracovali několik slibných příležitostí, ale ani Polodnova střela v úniku, která orazítkovala tyč brankou neskončila. V poslední části hry chomutovští hráči přidali dvě přesilovkové trefy a zvýšili už na rozdíl pěti branek, ale následně i Dukla dokázala využít početní výhodu a připravila Horčičku o čisté konto. V samotném závěru zápasu Stanislav Mikšovic upravil konečné skóre další využitou přesilovou hrou. Krušnohorci se touto výhrou dostali zpět na čelo západní skupiny, jelikož Boleslav prohrála na ledě Komety.
22.kolo so 17.11.2007
JIH
1:6(0:3, 0:0, 1:3)
Jihlava
Řehoř - Míka, Staněk, Kuchyňa, Duben, Martinka, Štrach, Ščerban, Klíma - Rytnauer, Bakus, Krupka L. - Čachotský, Hanzal, Říha - Ježek, Suk, Krupka M. - Jonáš, Holuša, Nekvasil
Horčička - Bombic, Malinský, Révay, Trefný, Kolda, Chatrnúch, Březina, Ťupa - Jíra, Kostourek, Polodna - Jeslínek, Šíp, Havlůj - Mikšovic, Freiberg, Tauš - Boušek, Charousek, Hašek

Do utkání vstoupili s větší vervou a hladem po gólu určitě domácí, již ve 2. minutě našel Martinka krásnou přihrávkou přes střední pásmo Martina Krupku, jenže ten svůj brejk zakončil nad chomutovskou klec. Vzápětí se kotouč po teči Bakuse otřel o tyč branky hostí a zdálo se, že vstřelený gól je na spadnutí. Řehoř neměl téměř 10 minut příležitost sáhnout si na kotouč a vše zajímavého se odehrávalo před Horčičkou. Pak ale provedli hosté nenadálý vpád do jihlavské obrany, Hašek našel přesně hůl Bouška a ten nedal přemisťujícímu se Řehořovi žádnou šanci, 0:1. Aby toho nebylo málo, vzápětí si hosté vypracovali několik obrovských šancí. S nimi si ale jihlavský maskovaný muž rady věděl a podržel spoluhráče. Jenže střela Charouska ze 13. minuty se podle jeho plánu a betony nezastavila, naopak proklouzla skulinkou mezi nimi do jihlavské sítě, 0:2. A když si Jírovu přihrávku nešťastně kopl do vlastní branky Duben, zdálo se, že už nemůže být hůř, 0:3. Ale přesto se ještě povedlo Říhovi nastřelit břevno chomutovské branky a definitivně tak vyšlo najevo, na koho štěstíčko z vysoka hledí.

V prostřední části hry se toho příliš zajímavého nedělo, za zmínku stojí šance Chomutova z 35. minuty, kdy v přesilové hře našel Polodna u druhé tyče zapomenutého Jíru, který ale z nelehké pozice minul odkrytou jihlavskou klec. O pár minut později to kolem branky domácích ještě vřelo ještě jednou, Kostourek přihrál najetému Polodnovi, ozval se však jen spásný zvuk jihlavské tyče.

Poslední část hry se ze začátku nesla ve znamení hry Dukly ve třech, poté ovšem přišlo na dvojnásobné oslabení i na straně hostů, z početních výhod padaly i branky. V jedné z nich se na druhý pokus od modré prosadil Ťupa a zanedlouho slavila úspěch i pohotovost Bouška. Za stavu 0:5 přišla i jediná gólová chvilka domácí Dukly, která se též v početní převaze prosadila zásluhou pohledné kombinace a zakončujícího Ščerbana, 1:5. Poslední slovo ovšem přesto patřilo hostů, neboť ti zásluhou Mikšovice využili další početní převahu a uzavřeli účet utkání na 1:6 pro hosty.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Jsme s výkonem i s výsledkem velmi spokojeni. Rozhodující byla první část hry, kdy jsme dokázali potrestat chyby domácích. Co se týká dalšího průběhu, naše mužstvo zvládlo obrannou činnost, téměř jsme nechybovali a zaslouženě vyhráli.“

Petr Jaroš (Jihlava): „ Věděli jsme, že utkání nebude jednoduché, že přijede soupeř ze špice tabulky a to se potvrdilo. Chomutov hrál lepší hokej a zaslouženě vyhrál.“