Chomutov na svém ledě prohrál s Chrudimí po prodloužení 1:2

Napsal 01.12.2010 David Matula
C h o m u t o v - Podruhé za sebou zavítal na chomutovský ČEZ stadion poslední tým prvoligové tabulky. Hokejisté z Chrudimi nastoupili nebojácně, avšak jako první se prosadili domácí, když se trefil na konci první třetiny Hluchý. V druhé části hry nedal velkou šanci domácí Seman a hosté v přesilové hře srovnali. Ve třetí třetině jsme branku neviděli, a tak utkání pokračovalo pětiminutovým prodloužením. Hned v první minutě ujel domácí obraně Král a po faulu bylo odpískáno trestné střílení. Sám faulovaný hráč trestné střílení proměnil a rozhodl o bonusovém bodu pro svůj tým.
24.kolo st 1.12.2010
1:2p(1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
CHR
Hanuljak - Pulpán, Bombic, Havíř, Mudroch, Prošek, Pavlas, Rutta - Selingr, Kraft, Horna - Zucker, Skořepa, Jíra - Seman, Sikora, Radulay - Kuběna, Kůs, Hluchý - Hruška
Chrudim
Landsman - Toužimský, Jaroměřský, Mocek, Zdráhal, Drtina, Žák, Kobela, Krejnus - Fořt, Král, Šeda - Radil, Zohorna, Semorád - Stoklasa, Kubišta, Kaut - Goiš, Pilař

Chomutovští hokejisté nastoupili do utkání aktivněji, navíc v šesté minutě zasáhl Pilař hokejkou v obličeji Kůse a domácí hráli čtyřminutovou přesilovou hru. Krušnohorci sice svého soupeře zamkli v pásmu, ale žádný ze střeleckých pokusů Landsmana neohrozil, a tak se chrudimští ubránili. V desáté minutě si Východočeši vstřelili málem vlastní branku, ale na teč vlastního obránce stačil Filip Landsman zareagovat včas. O tři minuty později se dostal do šance Horna, ale sám proti Landsmanovi zakončil jen do jeho lapačky. Poté přišly dvě přesilové hry chrudimských, ale v největší šanci zaváhal Fořt, který nechal vyniknout pouze Hanuljaka. Poslední trest v první třetině inkasoval hostující Mocek a domácí trestali. Nahození Bombice šikovně tečoval pod ruku Landsmana Milan Hluchý - 1:0.

Druhá třetina se odehrávala v podobném duchu jako první, kdy se bojovalo o každý kousek ledu a první větší šanci měli hosté, ale pokus Kauta vyrazil Hanuljak a poskakující kotouč včas uklidil Prošek. Poté měli dvě dobré šance domácí, ale udeřilo na druhé straně. Tibor Radulay dostal za krvavý zákrok svou holí dvě plus dvě minuty a hosté srovnali krok. Marek Drtina dostal na modré čáře dost prostoru k tomu, aby přesně zamířil a po ledě poslal kotouč k levé tyči – 1:1. Zbytek druhé části měl více práce Filip Landsman, ale domácí na něj podruhé v zápase nevyzráli.

Do třetí třetiny nastoupili Krušnohorci se třemi formacemi a se zvýšenou aktivitou. Po dvou minutách hry měl Landsman na svém kontě minimálně pět zákroků. Ve čtyřiačtyřicáté minutě však ujel domácí obraně Krejnus, ale ani nadvakrát Hanuljaka nepřekonal. Poté však opět létaly střely hlavně na branku Chrudimi, a jelikož se domácí tlak stupňoval, sáhli hosté k oddechovému času. Deset minut před koncem měl na hokejce branku Filip Seman, kdy zejména dorážku své střely poslal jen okolo levé tyče. V závěru se ještě několikrát vylučovalo a také přišly další dvě velké šance domácích. Nejprve dostal ideální pas na kruh Bombic, ale zamířil jen do Landsmana. Chvilku na to měl z úhlu možnost zakončovat do prázdné branky Sikora, ale kotouč za Landsmana nedotlačil.

Tři třetiny hry rozhodující branku nepřinesly, a tak se muselo utkání prodlužovat. Hned v první minutě dostal kotouč do úniku hostující kapitán Lukáš Král a domácí obránce Bombic jej zastavil nedovoleně. Následovalo trestné střílení, které zkušený útočník proměnil střelou pod vyrážečku a na hostující střídačce tak mohla propuknout radost nad druhým bonusovým bodem - 1:2.

Jaroslav Liška (asistent KLH Chomutov): „Dvě třetiny jsme nehráli to, co jsme si představovali, a tak jsme do třetí třetiny stáhli hru na tři pětky, abychom zvýšili naši aktivitu. To se nám podařilo, kdy jsme soupeře zatlačili, ale nedali jsme gól. Bod je pro nás velmi málo.“

Pavel Rohlík (hl. trenér HC Chrudim): „Dneska se nám podařil velký úspěch. Získali jsme dva body v Chomutově, což je něco nečekaného a cenného. Hráli jsme celý zápas výborně do obrany a výborně nám zachytal brankář, což byl základ dnešního úspěchu. Celý tým odvedl velmi dobrou práci.“