Chomutov i podruhé přehrál Beroun a připisuje si šesté vítězství v řadě

Napsal 22.10.2008 Daniel Koller
C h o m u t o v - Na úvod odvetných utkáních zavítal do Chomutova celek Berouna, jenž v úvodním kole s bílomodrými prohrál na svém ledě vysoko 8:1. Od úvodních minut bylo patrné s čím hosté přijeli a okamžitě po úvodním buly se zabydleli na své modré čáře a bedlivě hlídali domácí útoky. Chomutovským nepomohly k vedení ani tři početní výhody, ale nakonec branku v první třetině vstřelit dokázali. Na konci kombinace čtvrtého útoku stál Zdeněk Tauš. Ve druhé třetině hosté trochu přidali a do hry se tak dostal i Lukáš Cikánek, jenž nahradil Lundella. Na dva nula pro domácí zvýšil precizně provedeným trestným střílení Míka. Poté mohli domácí přidat i další branky a hostům odskočit, ale pokusy Mikšovice, Jíry a Pulpána zastavila vždy jedna z tyček berounské branky. V posledním dějství zvýšil na 3:0 krásnou brankou Michal Jeslínek. Čestný úspěch hostí zaznamenal Slížek. Brankový účet utkání uzavřel v přesilové hře pěti proti třem Mikšovic.
16.kolo st 22.10.2008
4:1(1:0, 1:0, 2:1)
BER
Cikánek (Kaššák) – Pulpán, Toivonen, Trefný, Všetečka, Dresler, Bombic, Chmelíř, Mazanec M. – Gombár, Skořepa, Míka - Mikšovic, Domin, Jíra - Hašek, Charousek, Jeslínek - Tauš, Stehlík, Fábry.
Beroun
Štelmach (Halmoši) - Gudas, Šmach, Kica, Čížek, Šinágl, Pavel, Slížek, Kupec, Vlček, Martinec, Mazanec D., Sýkora, Novotný, Vaněček, Hlusička, Malý, Křesťan, Kubica, Eberle

V dnešním utkání dominovali domácí borci. Avšak po první, pro diváka nudné třetině, to tak nevypadalo. Ve druhé třetině působili domácí již jistějším dojmem, ale i přesto dokázali v prostřední části překonat Štelmacha pouze jednou a to z trestného střílení. Ve třetí třetině již domácí publikum vidělo to, kvůli čemu na stadion přišlo – útočnou hru Chomutovských, kterou představovalo spousta neproměněných šancích.

V úvodní třetině byl tlak domácích vidět pouze prvních pár minut. Chomutovští měli problém s rozehrávkou. Konkrétně ve středním pásmu se nedokázali prosadit proti bránícím Medvědům. K prvnímu ohrožení Štelmachovy branky došlo až ve dvanácté minutě, kdy se Haškovi nepodařilo dostat puk za gólmanova záda. Hosté hráli především ve svém obranném pásmu a tak domácího gólmana Cikánka příliš neohrozili. V 17. minutě se po podařené kombinaci přihrávek na jeden dotek prosadil Zdeněk Tauš, který zavěsil svižnou přihrávku Fábryho za Štelmachova záda – 1:0. Hosté mohli hned z další akce vyrovnat, nicméně prudkou střelu Vlčka domácí brankář zlikvidoval.

Ve druhé třetině byli domácí svěžejší nežli ve třetině předcházející. Dal to najevo i kotel domácích fanoušků, který po první části poněkud utichl. Ve 27. minutě se do dvou po sobě jdoucích šancí dostal chomutovský Mikšovic, který se nedokázal prosadit v koncovce. Následovala dokonce nastřelná tyč branky hostí, kterou orazítkoval Pulpán. Domácí v tlaku neustávali. Do úniku se dostal domácí Jíra, který byl ve 31. minutě faulován. Rozhodčí nařídil trestné střílení, kterého se ujal Petr Míka. Ten si s absolutním klidem položil kličkou vpravo Štelmacha a zavěsil – 2:0. Ve 36. minutě se dostal ve vlastním oslabení domácí Jeslínek dvakrát za sebou do samostatného úniku. Ale překonat gólmana hostů se mu nepodařilo.

Na začátku třetí části si hosté zahráli dvacetivteřinovou přesilovku 5 proti 3. Díky zabezpečené obraně domácích se prosadit nedokázali. Ve 49. minutě se domácím podařila velice pohledná kombinace. Ve středu kluziště zadovkou přihrál do jízdy Hašek Michalovi Jeslínkovi, který si další šanci již utéct nenechal a dělovou ránou vymetl růžek Štelmachovy branky – 3:0. Odpověď hostů přišla za čtyři minuty. Po kombinaci Eberleho s Ladislavem Slížkem se rozsvítilo červené světlo za Cikánkem – 3:1. Nicméně chomutovští fandové ve skandování neustali a domácí mužstvo to zřejmě také nijak nezaskočilo. V 56. minutě se domácí prosadili v přesilové hře 5 na 3. Brance předcházela opět krásná kombinace Skořepy, Pulpána a Mikšovice. Právě Stanislav Mikšovic byl tím, kdo dostal puk mezi betony za Štelmachova záda – 4:1. A tak se i druhý „smolař“ po Jeslínkovi v dnešním utkání prosadil.

Martin Pešout (Chomutov):

Beroun hrál velice kvalitní defenzivu a dnes jim parádně zachytal brankář. Musíme si přiznat, že první třetina nebyla dobrá. Byli jsme unaveni po víkendových zápasech, zápas v Jihlavě jsme hráli na doraz. Beroun hrál velice disciplinovaně, ukázněně. Utkání se zlomilo v náš prospěch ve druhé třetině, kdy hráči začali více napadat a bruslit.

Otakar Vejvoda (Beroun):

V první třetině byl zápas vyrovnanější, všechno se zlomilo prvním gólem. Naším velikým problémem je to, že nedokážeme proměnit i vyložené šance. Takto nemůžeme vyhrát žádný zápas.