Chomutov i počtvrté na soustředění zvítězil, Skalici zdolal po nájezdech

Napsal 28.08.2008 David Matula
C h o m u t o v - Hokejisté Chomutova dnes odehráli poslední utkání během svého několikadenního soustředění v Břeclavi. Po vítězstvích nad Hodonínem, Trenčínem a Nitrou, čekal jako poslední celek tým Skalice. Zápas se uskutečnil na ledě soupeře a bronzový celek uplynulého ročníku slovenské extraligy prokazoval své kvality od úvodních minut. Již ve třetí minutě poslal domácí do vedení Školiak. Do první sirény však odpověděl Lukáš Pulpán, když zužitkoval skvělou práci spoluhráčů a neomylně trefil šibenici Rybárovy branky. I do druhé části vkročili lépe skaličtí a vedení jim vrátil Juraj Mikúš, kterému byla branka uznána, ačkoliv se červené světlo za zády Janeho Lundella nerozsvítilo. Svěřenci Martina Pešouta, ale dokázali opět srovnat, zásluhou Petra Jíry. Ve třetí třetině šli domácí již potřetí v zápase do vedení, to když se podruhé v utkání prosadil Mikúš, jenž potrestal zaváhání chomutovské obrany. Avšak i do třetice dokázali chomutovští odpovědět. Martin Ťupa přihrávkou přes celé kluziště našel najetého Miroslava Hlinku a ten střelou mezi betony srovnal na 3:3. Po závěrečné siréně svítil na ukazateli skóre výsledek 3:3, a tak o konečném vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté, rozhodující trefu zaznamenal Petr Míka. Chomutov tak poslední utkání na soustředění zvládl a vrací se zpátky domu.