Chomutov doma prohrál s Chrudimí, ta si veze tři body za vítězství 1:3

Napsal 06.10.2008 David Matula
C h o m u t o v - Po neúspěšném utkání na ledě Komety zavítal do Chomutova nováček z Chrudimi. Vstup do utkání vyšel lépe hostům, které poslal do vedení Žák. O chvíli později hráli domácí přesilovou hru, ale ujel jim Šeda a po faulu na jeho osobu bylo pískáno trestné střílení, které bezpečně proměnil Zadina. Hosté vyhráli první třetinu 0:2. Ve druhé třetině se sice domácí snažili o změnu výsledku, ale ta skončila bez branek. Ve třetí třetině domácí začali aktivně, ale jejich snahu přeťala další branka v oslabení, kterou proměnil Bělohlávek. O jedinou branku domácích se postaral šest minut před koncem utkání Jaroslav Hašek. Chomutov tak na svém ledě podlehl nováčkovi z Chrudimi 1:3.
10.kolo po 6.10.2008
1:3(0:2, 0:0, 1:1)
CHR
Lundell (Kaššák) - Chmelíř, Revay, Pulpán, Rutta, Všetečka, Bombic, Trefný, Mazanec - Gombár, Skořepa, Míka - Tauš, Hlinka, Jíra - Hašek, Charousek, Jeslínek - Polanský, Domin, Fábry.
Chrudim
Šrámek (Němec) - Kolář, Toužimský, Kuncl, Vyskočil, Šafařík, Daňo, Fejgl - Stavenský, Martinec, Šeda, Semorád, Král, Žák, Zadina, Beránek, Bělohlávek, Bláha, Zohorna, Pospíšil, Valko

Již čtvrté prohrané utkání Chomutova v této sezóně posunulo KLH na pátou příčku tabulky. Ovšem v jednom jsou Chomutovští stále nejlepší, a to v počtu vstřelených branek. I přesto, že dnes dokázali překonat nováčka v první lize pouze jednou.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří si drželi tempo po celý zápas. Nutno podotknout, že Chomutovští měli také trochu smůlu v koncovce, kterou ještě násobili nepřesnou rozehrávkou. Výsledek utkání může někoho překvapit, ovšem hosté hráli přesně, využívali příležitosti ke vstřelení branky a přehráli tak favorita ligy. První branku hostů se podařilo vsítit již v sedmé minutě. Chrudimský veterán Zadina našel přesnou přihrávkou mezi kruhy samotného Zdeňka Žáka, který se střelou pod víko nemýlil a postaral se o první překvapení na chomutovském stadionu – 0:1. V desáté minutě se sám na branku řítil chrudimský Šeda, ale byl faulován chomutovským bekem Révayem a bylo tak nařízeno trestní střílení. K této výhodě vyslal chrudimský kouč zkušeného Marka Zadinu, který jeho očekávání naplnil a Chrudim se již radovala z dvoubrankového vedení – 0:2. I ve zbytku třetiny se zdáli být lepší hosté. Domácím jakoby scházela touha po vítězství, kterou ovšem naopak hýřili hosté.

Bezbranková druhá třetina přinesla na ledě několik změn v řadách Chomutova. Všímaví diváci si mohli všimnout, že se změnilo složení první a druhé pětky. Nicméně ti, kterým se více dařila rozehrávka, byli opět hosté. O tom se přesvědčil domácí gólman Lundell, který se musel vypořádat se samotným Králem. Poté následovala hra především ve středu pásma, která pomalu uspávala oko diváka. Za zmínku stojí akce domácích ve 31. minutě, kdy obětavým zákrokem zneškodnil střelu domácího Haška, který měl namířeno do prázdné branky, bek hostí.

Poslední část hry začala studenou sprchou pro domácí. Ve 43. minutě se ve vlastním oslabení dokázali prosadit Chrudimští. Konkrétně Petr Bělohlávek, který si s pukem nebral servítky a prostřelil Lundella. Takový stav zápasu si chomutovští fandové nepředstavovali ani v tom nejčernějším snu, nicméně realita je jiná a Chrudimští již vedli 0:3. Chomutovští se dostali do slibné akce o dvě minuty později, ale prosadit se dokázali až v 54. minutě. Dnes zřejmě nejaktivnější domácí hráč Jaroslav Hašek střelou z mezikruží prostřelil brankáře hostí Šrámka a snížil tak stav utkání na 1:3. S tím se samozřejmě domácí nechtěli smířit a 80 sekund před koncem si vzali Time-out. Branka zůstala prázdná. Nicméně žádný zvrat se již nekonal a Chomutovští tak odcházeli do kabin velice rozhořčeni z dnešního výsledku.

Martin Pešout (KLH Chomutov): Tento zápas byl pro nás po prohře v Brně psychicky hodně náročný. Bohužel se soupeři podařilo vstřelit první gól a to ty naše problémy ještě více prohloubilo. I přes snahu hráčů to dnes prostě nešlo. Udělali jsme chybu, že jsme dostali branku z trestného střílení na 2:0 a od té doby na nás spadla deka a nedokázali jsme se z toho, i přes snahu a bojovnost hráčů, kterou jim nelze upřít, dostat. Divákům se samozřejmě omlouváme. Doufejme, že jsme za týden nezapoměli hrát hokej.