Chomutov doma opět řádil, tentokrát smetl Jihlavu

Napsal 09.10.2006 Martin Bocian, foto Martin Ritter
C h o m u t o v – Už desátým kolem pokračovala v pondělí první hokejová liga. Chomutovští hokejisté se po vítězství v Třebíči vrátili zpět na domácí půdu, kde hostili zatím překvapivě poslední celek tabulky Duklu Jihlava. Severočeši už od samého začátku potvrzovali roli favorita a přidávali jeden gól za druhým. Po první třetině vedli už 4:1 a zápas měli ve své moci. V ní ho také udrželi až do úplného konce a uštědřili hostům z Vysočiny debakl 9:4. Hattrickem k tomu přispěl Petr Jíra.
10. po 9.10.2006
9:4(4:1, 3:2, 2:1)
JIH
Horčička - Bombic, Szakal, Trefný, Révay, Černý, Řezníček, Malínský, Březina - Boušek, Šíp, Malát - Jíra, Kostourek, Charousek - Gellner, Mikšovic, Chyba - Tauš, Heinisch, Havlůj
Jihlava
Jež (18. Řehoř) - Chvátal, Morava, Duben, Lukáš, Dobrovolný, Lukačovič, Šmarda, Pekárek - Čachotský, Bakus, Rytnauer - Říha, Kaňkovský, Fiedler - Lazorišák, Dušátko, Hanzal - Vlk, Havel, Polák

Duel čtvrtého týmu s posledním připomínal poslední domácí vystoupení Chomutova. Ten opět dominoval v první třetině, která prakticky rozhodla o majiteli bodů. I konečný výsledek se velmi blížil tomu ze střetnutí s Havlíčkovým Brodem. Jediná vstřelená branka scházela svěřencům trenéra Kýhose k dokonalému okopírování.

Luboš Horčička neměl dnes moc práce.

Domácí měli raketový nástup do utkání, když poprvé rozvlnili síť za Ježovými zády už po minutě a čtvrt, kdy Petr Jíra potrestal vyloučení zkušeného matadora Kaňkovského – 1:0. Poté měli možnost hrát přesilovku i hosté, ale faulem se o ni sami připravili.

Další faul týmu z Vysočiny poskytl v páté minutě dvojnásobnou výhodu Severočechům, ti však během 27 vteřin neskórovali. Druhý gól vstřelili až v následné klasické přesilovce. Šíp přesně našel Ladislava Bouška, jenž zvýšil – 2:0. O minutu později se ocitl v dobré příležitosti Trefný, ale hostující gólman Jež jeho pokus vytěsnil.

Na začátku patnácté minuty mohl přidat další branku Kostourek, ale nedokázal přehodit ležícího Ježe. Uhodilo tak až o minutu později. Malinský si v akci 2 na 1 vyměnil kotouč se Zdeňkem Taušem, který překonal Ježe potřetí – 3:0. V osmnácté minutě přišla kombinace, do níž se zapojil celý druhý útok domácích. Na jejím konci stál Petr Jíra, který vstřelil svůj druhý gól v dnešním střetnutí a donutil Ježe ke střídání – 4:0.

V předposlední minutě úvodního dějství napřáhl na modré Jan Šmarda, Horčička jeho pokus neviděl a ten skončil v síti – 4:1. Těsně před přestávkou shodili rukavice jinak spoluhráči z Litvínova František Bombic s Marianem Moravou, za boxerskou vložku si vykoledovali pětiminutové vyloučení a osobní trest do konce utkání.

Před jihlavskou brankou bylo často rušno.

Také vstup do prostřední třetiny patřil Chomutovským. Ti zrušily Řehořovu neprůstřelnost po čtyřech minutách, které brankář Jihlavy strávil do ledě do trefy Milana Kostourka, jenž ve 22. minutě tečoval Révayovu střelu – 5:1. O čtyři minuty později hráli domácí znovu dvojnásobnou přesilovku a tentokrát s ní naložili gólově. Radek Šíp usměrnil do sítě Malinského příhru – 6:1.

Stejnou možnost dostali v polovině duelu také Horáci. Oldřich Bakus zužitkoval Kaňkovského pas zpoza branky a odstartoval světlejší chvíle hostů – 6:2. Za půl minuty totiž znovu seděli na trestné lavici znovu dva domácí hokejisté. Jihlava zahrozila průnikem Rytnauera, s nímž si Horčička poradil. Následná přesilovka 5 na 4 už znamenala další snížení. Na bekhendový blafák Tomáše Čachotského ze 32. minuty už však byl krátký – 6:3.

Na počátku 34. minuty hráli svěřenci trenéra Kýhose další přesilovku, během níž Jiří Charousek přetavil v gól Jírovu nabídku – 7:3. Třetinu zakončilo Malátovo břevno tři vteřiny před jejím koncem.

Radek Šíp na buly.

Byla to znovu druhá minuta závěrečné části hry, v níž domácí skórovali po osmé. Petr Jíra zkompletoval hattrick dorážkou Révayovy střely – 8:3. Ve 46. minutě dostal Rytnauer dvě minuty, díky čemuž měli domácí výhodu dvou mužů v poli celých 120 vteřin.

Další touš v síti vojáků to však neznamenalo. Vojáci přečkali horké chvilky a sami udeřili. V 50. minutě vyslal Jiří Dobrovolný projektil, jenž se zastavil až v síti Severočechů – 8:4. V 58. minutě přišlo další dvojnásobné oslabení hostí, které ukončila v čase 58:00 bomba Ladislava Řezníčka – 9:4.

Diváky vyvolávaná desítka málem padla o tři čtvrtě minuty později, kdy domácí vytvořili před brankářem Jihlavy závar, během něhož se několikrát snažili dorazit černý kousek gumy za jeho záda. Nepodařilo se, a tak se skóre do konce zápasu již nezměnilo.

Vladimír Kýhos (Chomutov): „Sehráli jsme povedený zápas, bohužel když se takto daří střílet branky, tak potom druhá polovina utkání vypadá tak, jak vypadala. Přijde lehké uspokojení, hra je neurovnaná a zápas se víceméně jen dohrává. Mrzí mě jen, že jsme inkasovali čtyři branky. Myslím si, že máme na lepší obrannou fázi, než předvádíme. Jinak bych chtěl všem klukům poděkovat za kvalitní výkon a mrzí mě, že nepřišlo víc lidí, protože si myslím, že zápas za to rozhodně stál.“

Petr Vlk (Jihlava): „Zápas se mi těžko hodnotí, jelikož jsem moc zklamaný a naštvaný. Chomutov nás přehrál ve věcech, na které jsem hráče upozorňoval při přípravě a zvlášť jsem jim to zdůrazňoval. Tyto prvky hry jsme vůbec neplnili. Proti šikovným hráčům jako má soupeř musíte hrát aktivně, dobře bruslit a hrát do těla. To jsme od začátku nedokázali a proto zápas skončil tak, jak skončil.“