Chomutov ani po páté neprohrál a je druhý

Napsal 18.10.2006 Miroslav Janíček, Martin Bocian
C h o m u t o v - Po třech domácích výhrách zajížděli svěřenci trenéra Kýhose bez Petra Jíry na led druhých Ústeckých Lvů, s nimiž svedli přímý souboj o pozici za vedoucím Hradecem Králové. Před Bílomodrými ležel náročný úkol, neboť v loňské sezóně vydolovali z duelů proti rivalovi z krajské metropole pouze jeden bod. Tentokráte však zvládli vše na výbornou a vezou si domů velmi cenné tři body, které jistil do prázdné branky svým druhý gólem v utkání kapitán Radek Šíp.
13. st 18.10.2006
UNL
2:4(1:1, 0:2, 1:1)
Ústí n.L.
Zikmund - Grof, Nádašdi, Kudrna Jan, Zápotočný, Pojkar, Ficenc, Hořava, Kolafa - Hulva, Klobouček, Antoš - Janků, Slížek, Vítek - Ivan, Martinec, Klimt - Přeučil, Bauer, Jiří Kudrna
Horčička - Bombic, Szakal, Trefný, Révay, Řezníček, Malínský, Klaus - Boušek, Šíp, Polodna - Mezera, Kostourek, Charousek - Gellner, Mikšovic, Malát - Tauš, Heinisch, Havlůj

Hned na začátku 2. minuty hráli domácí přesilovku, Grof vypálil bombu z kruhu, ale Horčička se překvapit nenechal. Brzy po návratu Gellnera z trestné lavice na ní usedl Malínský a domácí měli další početní výhodu. V 6. minutě se síly vyrovnaly a při hře 4 proti 4 byli nebezpečnější hosté. V 8. minutě vysunul v oslabení Nádašdi Kloboučka, jehož nepříjemnou střelu Horčička zkrotil. Nedlouho poté, už v 5 proti 5, vychytal ještě ve velké šanci Martince. Chybu hostující obrany využil ve 13. minutě Vítek, který z rohu kluziště našel Janků a ten z první Horčičku prostřelil. Z gólu se ale domácí radovali pouhých 15 vteřin. V signalizované výhodě, po zaváhání snad celé pětky, se kotouč dostal k až příliš volnému Malínskému, který bez váhání poslal kotouč za Zikmundova záda - 1:1. Z bleskové odpovědi na vedoucí gól se domácí nedokázali rychle oklepat a téměř po celý zbytek třetiny byli hosté aktivnější.

Hned od úvodního vhazování ve druhé třetině se hrálo ve svižném tempu. Hosté špatně vystřídali, a tak dostali Lvi brzy výhodu přesilové hry. Během ní ale nic nevymysleli. Ve 25. minutě si přesilovku zahráli i hokejisté Chomutova. Po necelé minutě napřáhl od modré Révay a jeho nijak prudká střela skončila až v brance - 1:2. Zhruba v polovině utkání dostal pas na útočnou modrou Martinec, ale ani nadvakrát svůj brejk ve vyrovnávací branku nepřetavil. Ve 33. minutě našel Kostourek před Zikmundem najetého Maláta, ale ten z voleje netrefil odkrytou branku. Od 36. minuty měli hosté další výhodu přesilové hry a před domácí brankou bylo hodně horko. Sotva se Lvi ubránili jedné přesilovce, už hráli hosté další. Při ní domácí trochu riskantně vysunuli obranu, za níž jim zajeli Boušek se Šípem chomutovský kapitán 17 vteřin před druhou sirénou propasíroval kotouč pod padajícím brankářem - 1:3.

Závěrečná třetina se nesla v duchu snahy domácích o zkorigování nepříznivého stavu. Nutno podotknout, že s přibývajícími minutami se jim na hokejkách usazovala nervozita. Ve 44. minutě neproměnil Martinec další ze svých tutovek. Ve 48. minutě hráli domácí přesilovku, když si za Horčičkovou brankou vyšlápl na Hořavu Révay a poslal tak svůj tým do tří. Při minutě a 9 vteřinách dlouhé výhodě dvou hráčů zasypali domácí Horčičku sprškou střel, žádná však v brance neskončila. V 52. minutě našlápl podél pravého mantinelu Grof, ale Malát ho poslal k ledu. Při následné přesilovce si sice hokejisté Slovanu vytvořili velký tlak, z jejich hry však už byla patrná určitá křečovitost. V čase 58:48 si hosté vyžádali oddechový čas a domácí nastoupili k vhazování bez brankáře. Na začátku poslední minuty projel Grof mezi třemi hráči hostí, nahrál Martincovi, který posunul až na Klimta, jehož pohotový volej způsobil na stadionu doslova výbuch nadšení. Další branku však domácí už nepřidali, naopak u vyhozeného kotouče byl jako první Šíp a střelou do prázdné branky stanovil na konečných 2:4.

Vladimír Petrovka (KLH Chomutov): "Dnes jsme podali výborný výkon. Dobře jsme se připravili na přesilovky domácích a dá se říct, že jsme je do ničeho nepustili. Ve druhé třetině jsme byli jednoznačně lepší a kdybychom dokázali přidat ještě jednu, dvě branky, tak by ten konec zápasu byl pro nás mnohem klidnější. V první třetině jsme dali gól hned po tom, co se domácí ujali vedení, a to bylo velmi důležité. Další důležitý moment byl na konci druhé třetiny, kdy jsme odskočili na 3:1. Věděli jsme, že musíme hrát opatrně ve středním pásmu. Nechodit tam dvěma hráči, aby nás nepřečíslili. V tom jsou hodně silní. Bylo to derby, hrál druhý se třetím, takže to vítězství je pro nás velmi důležité. Dnes nehrál Jíra, má natažené mezižeberní svaly."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Gratuluji Chomutovu k vítězství. To dnešní utkání jsme si prohráli svou nízkou produktivitou. Bylo v něm několik zlomových bodů. Po vstřelené brance jsme po hloupé chybě brzy inkasovali na 1:1, a pak soupeř dokázal odskočit dvakrát v přesilové hře až na 3:1. Tam se to lámalo. Dnes jsme opět hráli špatně přesilovky. Na začátku jsme měli hned dvě přesilovky, pak za stavu 1:3 ještě dvojnásobnou přesilovku, tam jsme nedokázali dát kontaktní gól. Ten přišel až dost pozdě. Dnes jsme nedávali ani ty nejvyloženější šance. Musím vyzdvihnout výkon brankáře Horčičky, na druhou stranu jsou šance, které se prostě proměnit musí. Několik gólovek měl Tomáš Martinec, ale i ostatní hráči. Musíme také hodně pracovat i na obranné fázi, na týmové kompaktnosti. Všichni hráči musí odvádět i černou práci."