Černá série nekončí, jeden gól na body v Přerově znovu nestačil

Napsal 11.02.2020 Libor Kult
P ř e r o v / C h o m u t o v - I po závěrečné reprezentační přestávce pokračovala venkovní série svěřenců Miroslava Buchala. Ti vyrazili ke dvojzápasu do Přerova, kde začali předehrávkou 56. kola Chance ligy. Její ráz určila úvodní třetina, v níž domácí dvakrát skórovali a vybudovaný náskok už si vzít nenechali. Jediný chomutovský zásah si připsal v úvodu závěrečného dějství v přesilovce Nicolas Hlava. Piráti tak prohráli i čtvrtý venkovní duel v řadě a celkově mají na kontě pět nezdarů bez přerušení.
N26 út 11.2.2020
PRE
3:1(2:0, 1:0, 0:1)
Přerov
Petrásek – Forman, Kubeš, Bodák, Zbořil, Gazda, Běhal, Krisl – Doležal, Pšurný, Navrátil – Berger, Hejcman, Číp – Popelka, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Moučka, Dvořák
Pavlát – Havel, Schaus, Žovinec, Rýgl, Lang, Štochl, Seemann – Hlava, Pitule, Stloukal – Tomica, Suchý, Chlouba – Sklenář, Kverka, Llewellyn – M. Svoboda, Šagát, Chrpa

Přerov
2. Hejcman (Číp), 18. Š. Kratochvil (M. Kratochvil), 33. Číp z trestného střílení

Moučka a Krisl oba do konce utkání – Hlava 10 minut a Schaus trest ve hře

Opatrný úvod se na Hané nekonal, protože už po 81 vteřinách hry dostal na ose Darek Hejcman zadovku do tandemu a přesnou ranou překonal Pavláta – 1:0. Pak oba brankáři poměrně dlouho nemuseli řešit ošemetné situace, což se změnilo až ve 13. minutě, kdy se Popelka ocitl po chybné rozehrávce Havla sám před chomutovskou jedničkou, ovšem neuspěl.

Podobně dopadl o chvíli později na druhé straně Llewellyn a přečíslení tři na jednoho musel zakončovat střelou přerovský Dvořák po dobré defenzivní práci Langa. Pavlát si jeho pokus z levé strany bez problémů pohlídal, jenže na sklonku 18. minuty kapituloval podruhé poté, co Šimon Kratochvil nabral ve středním pásmu rychlost, přebruslil otáčejícího se Seemanna a rozvlnil síť – 2:0. Do přestávky mohl zkorigovat výsledek po přihrávce zpoza branky Kverka, jenže zblízka mířil jen do Petráska.

První přesilovka zápasu, kterou domácím rozdělila siréna, se skórem nepohnula stejně jako střela Šimona Kratochvila po nahození od modré. Ve 24. minutě zamkla třetí chomutovská lajna Hanáky v jejich pásmu, jenže gólově neudeřila, takže musel Pavlát čelit nájezdu osamoceného Pšurného, který mladého Piráta nepřekonal.

Na druhé straně si Petrásek před polovinou třetiny poradil s pokusem Havla po tandemu Tomici, chomutovský gólman pak vytěsnil do bezpečí dvě rány z mezikruží. V další přesilovce pálil Pšurný a po něm Matouš Kratochvil. Ve 33. minutě vychytal Petrásek šanci Llewellyna, což založilo akci Přerova, na jejímž konci byl faul, po němž sudí nařídili trestné střílení, které Radek Číp proměnil – 3:0. Piráti byli navíc ještě vyloučeni, ale oslabení zvládli a dokonce mohli po velké šanci Navrátila snížit. Schaus však puk do branky nenahrnul a Stloukal z prostoru mezi kruhy minul.

V úvodu třetího hracího období nepřidal čtvrtý gól domácích po spolupráci s bratrem Matouš Kratochvil, který byl chvíli poté vyloučen a jedinou chomutovskou početní výhodu zápasu využil tečí Stloukalovy bomby Nicolas Hlava – 3:1. Na rozmezí poloviny třetiny nezužitkovali Berger s Čípem přečíslení dva na jednoho, neskóroval ani z hranice brankoviště Kubeš, jehož vychytal Pavlát vracející se do branky.

V 51. minutě už se Piráti radovali ze snížení na rozdíl jediné trefy, jenže sudí po dorážkách Llewellyna u levé Petráskovy tyče ihned rozpažil. Zhruba tři minuty před koncem mohl přidat druhý chomutovský gól kapitán Tomica, jenže jeho bekhendový pokus domácí maskovaný muž vystihl. Změnu stavu nepřinesla ani závěrečná chomutovský power-play, takže Zubři doma Piráty i podruhé v sezóně přetlačili.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): „Dvě třetiny jsme hráli velice slušný hokej a to, co jsme si řekli. Největší trable jsme měli v našich přesilovkách, ty nám nevycházely. Poslední třetina od nás byla taková nemastná, neslaná. Ovlivnil to ten inkasovaný gól z přesilovky. Chtělo to tam trochu víc trpělivosti, protože si myslím, že Chomutov v posledních deseti minutách kousal. Samozřejmě se vyjádřím k poslední situaci, kdy se to tam vyostřilo. To, co předvedl hráč Schaus, jsem dlouho neviděl. Matouše máme vyřazeného, teď je otázka, na jak dlouho.“

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Nastoupili jsme vlažně a udělali dost chyb, za které nás domácí potrestali. Začali jsme hrát až za stavu 0:3, což je podle mě málo. Do středečního utkání se z toho musíme poučit.“