Ani vedení 3:1 k bodům nestačilo. Junioři prohráli na Kometě 3:5

Napsal 28.11.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - K dalšímu utkání NOEN extraligy zajížděli chomutovští mládežnící do Brna, kde je čekalo utkání s Kometou. Přestože si dokázali vytvořit vedení 3:1, nakonec odjíždějí z moravské metrolope s prázdnou. Domácím se podařilo otočit na konečných 5:3.
31.kolo ne 28.11.2010
KOM
5:3(0:0, 1:2, 4:1)
Kometa
Barus (Vodička) - Štindl, Dujsík, Fúzik, Hnilička, Juráň, Dufek, Křivohlávek, Koukal, Dlapa(C), Jurák, Horehleď, Zemánek, Svatý, Jankovič, Šafránek, Poplanský, Stehlík, Káňa, Dittrich, Bilčík
Příhoda(Matoušek) - Kolář, Hučko, Žižka, Hofmeister, Mála, Chlouba(C), Motejlek, Pesjak, Kučera, Hanták, Kolčava, Korin, Bartejs, Hrabák, Sedláček, Rutta, Ptáčník, Milotinský

Už sedmnáct vteřin po úvodním vhazování se sám před bránu domácích dostal chomutovský kapitán Chlouba, ale jeho ránu schovala dnes velmi vytěžovaná Barusova lapačka. O další závar před brněnskou bránou se postarali Milotinský s Hofmaistrem a vynutili si faul. Během dvouminutového pobytu Martina Dufka na trestné lavici hosté nic nevymysleli a naopak se do šance dostala Kometa. Jankovič uháněl sám na chomutovského Příhodu, ale ten se vyznamenal. Další „tutovku“ měl Ján Křivohlávek, ale sám před odkrytou bránou minul skákající kotouč. Ve čtrnácté minutě mohly skórovat oba celky, ale brankáři byli proti. Nejdříve schoval Barus v lapačce tvrdou střelu Rutty a poté se do brejku dostal brněnský Stehlík, před kterým stihl Příhoda mezírku mezi betony včas utěsnit. V šesnácté minutě posílal Milotinský puk před bránu na teč volnému Pesjakovi, ale Barus byl opět na místě.

Do druhé třetiny vstoupili domácí o hodně lépe než do té první a jen díky velké porci štěstí přečkal Chomutov kolotoč v podání Jankoviče s Popolanským. V čase 25:40 byl na dvouminutový odpočinek odeslán hostující Žižka a Kometa svoji třetí přesilovku v zápase dokázala využít. Tomáš Popolanský nahazoval puk do skrumáže před bránou a ten se šťastně odrazil od jednoho z Chomutovských za záda Příhody – 1:0. Radost modrobílých však trvala jen necelé dvě minuty. Hofmeister se ocitl sám před Barusem, ukázkově si ho položil a celou akci vyšperkoval přihrávkou na úplně volného Romana Chloubu a ten svůj úkol, trefit úplně odkrytou, zívající bránu, zvládl na výbornou – 1:1. O druhý gól hostí se mohl postarat opět Roman Chlouba, který se svými kličkami dostal až před brankáře Brna, ale ten ho vychytal. Úlohu střelce na sebe vzal v čase 37:55 Josef Ptáčník, který napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Patnáct vteřin před sirénou ukončující druhou třetinu mohl přidat třetí gól hostí Radek Hrabák, ale Barusova lapající rukavice opět ukázala své umění.

První minuty poslední části byly divácky hodně nezáživné. První větší šanci si vypracoval ve čtyřiačtyřicáté minutě František Mála, ale trefil jen Barusovu masku. V čase 45:49 našel Ptáčník z prostoru za bránou Romana Chloubu, ten si kličkou položil Baruse a zasunul do prázdné brány – 1:3. Po třetí brance začal Chomutov skvěle napadat a domácí skoro nepustil do útočného pásma. Těm se však naskytla vynikajicí příležitost k vrácení do zápasu. Dva chomutovské fauly v rychlém sledu poskytly Kometě minutu a třicet osm vteřin trvající přesilovku 5 na 3. Dvojnásobnou převahu sice hosté ubránili, ale výhodu jednoho muže v poli přetavil v gól Ondřej Stehlík, který poslal lehkou tečí střelu Petra Štindla nad Příhodovu lapačku - 2:3 a za dalších dvacet devět vteřin bylo vyrovnáno. Branislav Jankovič využil přesnou přihrávku Jana Káni a ranou k tyči vyrovnal – 3:3. Další minuty se nesly v opatrném duchu ovšem v čase 58:23 předvedlo Brno nádhernou souhru zakončenou střelou do šibenice v podání Romana Juráka – 4:3. Tato branka hosty naprosto srazila a ani závěrečná power play jim nepomohla. Naopak odkrytou bránu trefil v poslední desetině poslední sekundy zápasu Ondřej Dlapa a upravil skóre na konečných 5:3.

Pavel Pazourek: První třetina byla docela vyrovnaná. Pak jsme sice vedli, ale polevili jsme. Soupeř v té fázi byl lepší a asi nás ta třetí branka, kterou jsme dostali probudila, protože ten záver byl od nás fantastický a myslím si, že aspoň za ten jsme si zasloužili všechny body. Vytvořili jsme si v něm šance, které jsme proměnili. Navíc hráči nejsou ani čtyřiadvacet hodin od včerejšího těžkého zápasu s Litvínovem, takže jsme maximálně spokojeni.

Jaroslav Beck: Těžko se mi to hodnotí. 52 minut jsme hráli dobrý hokej, vedli jsme tři jedna, ale naprosto nesmyslně hrubá nekázeň rozhodla tento zápas. Útočný faul v útočném pásmu, když jsme byli zrovna v největším laufu a další vyloučení nás dostalo do tří. Mužstvo šlo dolů, pak jsme zapomněli pokrýt jednoho hráče a bylo po zápase. Kometu jsme postavili na nohy my.