Ani ve druhém venkovním zápase junioři neuspěli a vezou si z Plzně porážku 3:5

Napsal 24.09.2011 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V rámci dalšího kola NOEN extraligy juniorů zajížděli Piráti na led Indiánů z Plzně. Domácí tahali od začátku utkání za delší konec provazu a zaslouženě si připsali tři body. Hosté se dvakrát dostali na dostřel, domácí ale pokaždé znovu dokázali odskočit a svůj náskok si až do konce pohlídali.
6.kolo so 24.9.2011
PLZ
5:3(1:0, 2:2, 2:1)
Plzeň
Polívka - Houfek, Ruprecht, Slavík, Pejchar, Sedláček, Moravčík, Schleiss, Mainer, Váchal, Baxa, Noga, Pacanda, Varačka, Blumentrit, Pašek.
Matoušek - Kolář, Korim, Čížek, Bartejs, Hanták, Mála, Kolčava, Hlaveš, Klouček, Deveri, Ondráček, Mazánek, Hammerbauer, Račuk, Pesjak, Ptáčník, Škorík, Opalek, Kopáč, Hrabák.

Plzeň
16. Pašek (Váchal), 22. Mainer (Schleiss), 32. Sedláček (Houfek, Noga), 55. Noga (Váchal, Pašek), 56. Pacanda (Blumentrit, Sedláček)
31. Škorík (Hammerbauer, Korim), 37. Pesjak (Račuk, Ptáčník), 60. Korim (Hanták, Hrabák)

7:8
1:1
29:26
78
Fraňo - Rybáček, Špůr

První střelu duelu si připsal Sedláček, který z pravého kruhu provětral lapačku chomutovského gólmana. V polovině třetí minuty Ruprecht vyslal krásnou kolmicí do úniku Sedláčka, ale ten minul branku. Plzeň byla aktivnější, a tak si vykoledovala i úvodní přesilovku, když na trestnou lavici usedl Račuk. Faulu se však nevyvarovali ani domácí, a hrálo se tedy ve čtyřech na obou stranách. V následující krátké přesilovce Pirátů se Chomutov paradoxně musel obávat pohromy, když Martin Pašek zachytil rozehrávku soupeře a ujížděl sám na Matouška. Branku však minul. Přestože Plzeň prohospodařila i následující početní výhodu, ujala se vedení. V šestnácté minutě indiáni předvedli důraz na hranici brankoviště a puk za Matouška doklepl Martin Pašek. Rychle odpovědět mohl Ondráček, ale pozorný Polívka betony sklepl včas.

Úvod druhé částí vyšel lépe domácím, když spolupráce Schleiss - Petr Mainer opět zafungovala a kapitán Plzně zvýšil na rozdíl dvou branek. Před plzeňskou brankou se začaly dít věci až v polovině šesté minuty, když Pesjaka plzeňští obránci pustili ke dvěma dorážkám, ale ani jedna neprošla za záda domácího brankáře. Piráti se prosadili až těsně po polovině duelu, když Pacandovi s Blumentritem u hrazení u plzeňské střídačky proklouzl Stanislav Škořík a v samostatném úniku překonal i Polívku. Indiáni však z rukávu vytáhli rychlou odpověď! Dlouhá nahrávka našla Tomáše Nogu, který na modré čáře ještě posunul na Houfka, ten přihrál Pavlu Sedláčkovi a skóre se přehouplo na stav 3:1. Po sérii vyloučení na obou stranách hrála Plzeň přesilovku 4 na 3, ale ta se jí příliš nevydařila, drtivá většina jejich střel byla zablokována a vůbec nedoletěla na branku soupeře. Těsně poté, co se Piráti ubránili, sami vstřelili branku. Další chyba v plzeňské defenzívě a znovu byla potrestaná. Moravčík už nestačil dohnat rozjetého Mihu Pesjaka a ten zkorigoval skóre.

I začátek poslední třetiny byl v režii domácích. Noga s Paškem v úniku dvou na jednoho, Pašek vystřelil a před Nogu se zčistajasna odrazil kotouč. Možná byl mladý útočník situací zaskočený, protože v téměř stoprocentní šanci, kdy bojoval jen proti opuštěné brance, ji minul. Chomutov se do plzeňských indiánů pořádně zakousli a nechtěli ze západu Čech odjet bez bodů. A tak, když Houfek dostal dvouminutový trest, rozpoutali před Polívkou peklo. Račuk měl z bezprostřední vzdálenosti vyrovnávací branku na hokejce po odražení puku, ale domácí gólman chytil. Vybral si také svou dávku štěstí, když Radek Hrabák trefil břevno. Znáte to, nedáš - dostaneš. Martin Váchal vystřelil, Matoušek puk vyrazil jen před Tomáše Nogu, který tentokrát prokázal chladnokrevnost při zakončení. Když po minutě navíc v přesilovce zvýšil Pacanda, zdálo se, že účtování zápasu je uzavřeno. Přesto se Chomutov ještě jednou prosadil, 19 sekund před koncem potřetí Polívku překonal Karol Korim.

David Bruk (Plzeň): Po dvou domácích zápasech máme šest bodů, jsme za ně rádi. V zápase jsme udělali chyby, nejprve na modré, pak na červené čáře a soupeř je potrestal. To se ale stává, kdyby nebyly chyby, nedá se hrát. Problém byl v tom, že Chomutov ty chyby vytvořil taky, ale my jsme je nepotrestali - dvakrát Sedláček a jednou Pašek byli v brejku a neproměnili své šance. Dnes jsme měli v zápase hodně šancí, kluci byli v tlaku, tlačili na gólmana a Chomutov měl pak přetížené beky, z čehož pramenily chyby, které byly vynucené aktivitou našich kluků. Líbil se mi přístup hráčů, kteří už na včerejším zápase chtěli a to se dneska opakovalo.