Ani napodruhé to v Přerově nevyšlo, Piráti na Hané tentokrát neskórovali

Napsal 12.02.2020 Libor Kult
P ř e r o v / C h o m u t o v - Čtyřiadvacet hodin po první bitvě na ledě Zubrů vyjeli svěřenci Miroslava Buchala na stejný stadion k duelu 49. kola Chance ligy. Do něj nastoupila hodně pozměněná sestava bez potrestaného Nicholase Schause, jenže ta se na Hané neprosadila. O výsledku rozhodly dva slepené přerovské góly v závěru prostředního dějství, na které už Piráti neodpověděli a zapsali tak šestou prohru v řadě.
N19 st 12.2.2020
PRE
2:0(0:0, 2:0, 0:0)
Přerov
Klimeš – Forman, Kubeš, Bodák, Zbořil, Gazda, Krisl – Doležal, Pšurný, Popelka – Berger, Hejcman, Číp – Goiš, Moučka, Š. Kratochvil – Matěj Svoboda, Süss, Dvořák
Pavlát – Žovinec, Seemann, Rýgl, Havel, Lang, Štochl – Suchý, Pitule, Stloukal – Sklenář, Kverka, Hlava – Tomica, Chlouba, J. Svoboda – Matyáš Svoboda, Šagát, Chrpa – Llewellyn

Přerov
39. Kubeš (T. Doležal, Pšurný), 40. Berger (Hejcman, Číp)

Dědek, Kopeček – Lukš, Kráľ

Na třetí pokus přestáli Piráti první třetinu v Přerově bez inkasovaného gólu, i když Pavlát musel řešit několik ošemetných situací. Do prvního přečíslení se však dostali Chomutovští ve třetí minutě, kdy Chlouba nepropálil obránce před sebou. Na druhé straně neuspěl z hranice brankoviště Moučka, v přesilovce od osmé minuty nezměnili skóre dvakrát Popelka a jednou Doležal.

Po polovině třetiny vyřešil přečíslení dva na jednoho Dvořák střelou z pravé strany, ovšem Pavlát si bližší tyč pohlídal stejně jako při pokusu Bergera v šestnácté minutě po přihrávce od zadního mantinelu.

Bezbrankový stav nezměnila ani aktivita Pirátů v úvodu prostředního dějství nebo další přerovská přesilovka, před níž zabránil gólu z přečíslení vracející se Hlava. Chomutovský útočník postupoval ve 28. minutě sám na branku, jenže v rozhodující chvíli nechal puk za sebou, takže nevystřelil.

Ještě než se zápas překulil do druhé poloviny, hráli bílomodří první početní výhodu, v níž soupeře sice zamkli, jenže skóre neotevřeli. Nejblíže prvnímu zásahu střetnutí byl v další přesilovce po křižné přihrávce z pravé strany Rýgl, ovšem Klimeš se stihl přesunout a zasáhnout.

Závěr třetiny pak byl pro Piráty hodně nešťastný, neboť se do jejich branky dostaly dva puky. Sedmdesát vteřin před druhou sirénou se radoval Jakub Kubeš, jenž dorazil přihrávku zpoza brankové čáry zastavenou jedním z obránců – 1:0. Pět vteřin před koncem třetiny se Hejcmanův pas od pravého mantinelu odrazil do sítě od brusle Jana Bergera stojícího v souboji na brankovišti – 2:0.

Ve třetím hracím období si Zubři hlídali náskok, přesto se do samostatného úniku dostal ve 48. minutě Hlava, ovšem vylámal si zuby na Klimešovi, který špičkou betonu vykopl i střelu Chlouby z levého kruhu o tři minuty později. Po další dobré příležitosti Stloukala zahrozili znovu i domácí, kteří využili toho, že se Piráti víc a víc tlačili do útoku.

V 56. minutě zvolil Číp v přečíslení střelu, ovšem třetí gól nepřidal on ani hned po něm Berger. Na konci střetnutí si Chomutovští závěr přesilovky ještě vylepšili o power-play, jenže ke gólu to nevedlo. Naopak po návratu do branky se Pavlát blýskl dalšími dobrými zákroky proti šancím Popelky s Bergerem.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): „Pokud se v normální sezoně hrají dva zápasy ve dvou dnech, je to vždycky specifické. Není to play-off, přesto jde o zvláštní utkání. S Chomutovem to byla dvě fyzicky náročná střetnutí, má kvalitní mužstvo, výborné hlavně do útoku. Chystali jsme se na to už v pauze a kluci v obou zápasech podali kvalitní výkon. Tentokrát to ještě zavřel Klíma, takže dobrá práce celého týmu. Vyhráli jsme díky týmovému výkonu, což je vždycky nejdůležitější.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „První třetina nebyla z naší strany úplně dobrá, domácí měli trochu navrch. Od druhé části jsme ale hráli výborný hokej, kterým jsme se chtěli prezentovat. Bohužel jsme nedali góly. Šance jsme přitom měli, včetně tutovky, která se musí proměnit. Pak se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Během minuty jsme dvakrát inkasovali, což rozhodlo celý zápas. Celkově to nebylo špatné, ale bez gólu vyhrát nemůžeme. Musíme zlepšit dvě věci – důraz v předbrankovém prostoru v obranném pásmu a koncovku. Ta nás hrozně trápí. Musíme to nějakým způsobem zlomit.“