Piráti vezou z Mostu druhou výhru a jsou krok od postupu!

Napsal 13.03.2023 Tadeáš Kožený
Druhý zápas osmifinále druhé ligy nabídl rychlý a tvrdý hokej. Piráti začali lépe a hned ve druhé minutě se díky gólu Milana Kostourka dostali do vedení. Za domácí odpověděl Pavel Písařík po samostatném úniku. Pak už se i přes spoustu šancí a nabídnutých přesilových her trefovali jen Piráti. Po gólech Jakuba Veselého a Milana Kostourka si tak vybojovali možnost ukončit sérii už ve středu na domácím ledě.
OF2 po 13.3.2023
MSL
1:4(1:2, 0:0, 0:2)
MOSTEČTÍ LVI
Hosnedl – Urbánek, Havlůj, Šoustek, Fučík, Steinocher, Hofmann, Kroupa – Smolka, Kýhos, Písařík – Stříbrný, Řehoř, Šimeček – Procházka, Böhm, Nedrda – Kysela
Běhula – Matai, Filip, Havel, Petrásek, Seemann, Váchal, Žižka – Lukeš, Hübl, Chrpa – Chlouba, Vrhel, Kostourek – Koblížek, Mála, Zajíček – Veselý

9. Písařík (Kýhos)
2. Kostourek (Chlouba), 11. Mála (Zajíček, Seemann), 52. Veselý, 56. Kostourek (Hübl)

Lukeš (Chomutov) trest ve hře

Piráti druhý zápas osmifinálové série začali ve velkém stylu. Hned v probíhající druhé minutě zápasu se do přečíslení dostali Roman Chlouba a najíždějící Milan Kostourek. Prvně jmenovaný puk zkušeně podržel a načasoval přesnou přihrávku na hůl Milana Kostourka, jež svižnou střelou překonal Lukáše Hosnedla – 0:1. Z protiakce se domácí mohli radovat z vyrovnání, ale unikající Vítězslav Nedrda svojí střelu poslal vysoko nad branku. Domácí se z vyrovnání radovali paradoxně při vlastním oslabení. Na útočné modré vypíchl puk Pavel Písařík, přebruslil obránce hostů a přesnou střelou pod vyrážečku překonal Richarda Běhulu – 1:1.

Chomutovští se ale nenechali vyrovnávacím gólem vykolejit a v jedenácté minutě si vzali vedení zpět. Jakub Zajíček byl v úniku zahákován, překvapivou zadovkou našel Víta Seemanna, jehož střelu domácí obrana zblokovala pouze na osamoceného Františka Málu, který puk dopravil do prázdné branky – 1:2

Druhá třetina začala tlakem domácího týmu, který dostal hned dvě výhody přesilové hry pěti proti třem. MOSTEČTÍ LVI ale nabídnuté přesilové hry nevyužili díky obětavé hře obrany a jistému brankáři Pirátů. Ve dvacáté čtvrté minutě se volný v levém kruhu ocitl Roman Chlouba, ale Lukáš Hosnedl proti jeho střele mezi betony včas zasáhl.

Od poloviny zápasu se na ledě hra přiostřila. Oba týmy začaly dohrávat souboje a vše vyústilo nešťastným faulem Františka Lukeše, který za svůj zákrok ve středním pásmu dostal trest ve hře. Lvi tak dostali možnost hrát dlouhou přesilovou hru, ale vlastní nedisciplinovaností se o podstatnou část z ní připravili.

Třetí třetina začala šancí Jakuba Chrpy, jehož našel volného před Lukášem Hosnedlem Viktor Hübl. Chomutovský útočník ale nechal kootouč za sebou a nakonec vůbec nevystřelil. Domácí kontrovali šancí Ivana Řehoře, ale jeho pokus mezi betony vytěsnil Richard Běhula mimo tři tyče. Potřetí se skóre zápasu měnilo až v 52. minutě. Jakub Veselý vypíchl puk váhajícímu obránci a dotlačil ho až za záda bezmocného Lukáše Hosnedla – 1:3

Lvi po obdržené brance dostali možnost hrát přesilovou hru zesílenou o odvolaného brankáře. Tento risk se jim ale nevyplatil. Po vyhození hostující obrany jako první dojel puk Milan Kostourek a doklepl ho do prázdné branky – 1:4

Petr Rosol (MOSTEČTÍ LVI): „Byli jsme Chomutovu důstojným soupeřem. Bojovali jsme, ale nevyužili jsme přesilové hry. Abychom je mohli porazit, tak je musíme zlepšit. Rozhodl třetí gól, který byl podle mého z ofsajdu. Ale to neomlouvá naši střeleckou nemohoucnost. Sérii bychom ještě chtěli vrátit do Mostu a budeme bojovat.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Je příjemné, že jsme vyhráli, Most je opravdu těžký soupeř. Bylo to zbytečně vyhrocené, musíme lépe držet nervy na uzdě. Kdo je udrží a bude zodpovědnější, tak vyhraje celou sérii. Musím pochválit kluky za odbojovaná oslabení.“