Piráti vyhráli v Mostě a poskočili na druhé místo v tabulce!

Napsal 11.01.2023 Tadeáš Kožený
V třicátém kole druhé ligy zajížděli Piráti na led sousedního Mostu. Celý zápas byl velmi vyrovnaný a domácí nedali svou kůži zadarmo. Chomutovští o vítězství v posledním kole základní části rozhodli díky využitým přesilovým hrám a připsali si tak do tabulky tři body. Ty rozhodly spolu s výsledkem souboje Tábor–Příbram o tom, že do nadstavby půjdou Piráti z druhého místa tabulky díky lepšímu skóre než Středočeši, na jejichž ledě svěřenci Kamila Koláčka s Petrem Martínkem do druhé části dlouhodobé soutěže vstoupí.
30.kolo st 11.1.2023
MSL
1:2(0:1, 1:1, 0:0)
MOSTEČTÍ LVI
Hosnedl – Urbánek, Havlůj, Steinocher, Havlík, Šoustek, Kroupa, Hofmann – Smolka, Písařík, Procházka – Šimeček, Řehoř, Mical – Nedrda, Böhm, Drašar
Běhula – Matai, Němec, Havel, Petrásek, Váchal, Seeman – Lukeš, Hübl, Chrpa – Kostourek, Svoboda, Chlouba – Zajíček, Veselý, Mála – Ekrt

30. Smolka (Procházka, Písařík)
5. Chrpa (Svoboda, Hübl), 37. Chlouba (Kostourek, Havel)

7:5
0:2
0:0
29:31
815
Hlinka – Jurak, Teršíp

Piráti do derby v Mostě vstoupili dobrým pohybem, z čehož pramenily pokusy Jakuba Chrpy a Milana Kostourka. Obě slibné střely Lukáš Hosnedl vyrazil. Následně šli domácí do čtyř a byli za to potrestáni. Chomutovští se usadili v útočném pásmu. Od modré putovala přihrávka na Viktora Hübla, ten černou gumu z první předal na Tadeáše Svobodu, který vypálil štiplavou ránu z mezikruží. Lukáš Hosnedl puk pouze vyrazil před sebe, kde stál připravený snajpr hostujícího celku Jakub Chrpa a tomu už nedělalo problém volný puk nasměrovat do prázdné branky – 0:1

Zvýšit v další šanci mohl František Lukeš. ale jeho svižnou střelu zastavila tyč mostecké branky. Mostečtí kontrovali šancí Pavla Smolky, ale tomu se ani na dvakrát nepodařilo překonat dobře chytajícího Richarda Běhulu.

Druhá třetina se nesla v obdobném duchu jako první dějství. Diváci sledovali bojovný výkon obou týmů a spolehlivé zákroky brankářů na obou stranách hřiště. V obrovské šanci se ve dvacáté osmé minutě objevil Martin Mical. Tutovku však trestuhodně neproměnil. Ujala se až samostatná akce Jakuba Procházky. Ten našlápl ve střední třetině, dostal se až k před hostující branku a přesným pasem našel Pavla Smolku. Jeho střela z první zamířila přesně do odkryté části branky a bylo vyrovnáno – 1:1.

Chvíli po vyrovnání se v dobré šanci objevil Milan Kostourek, ale jeho šance se neujala. Mostečtí se poté znovu nechali vyloučit a Piráti je za to podruhé v zápase potrestali. Milan Kostourek našel přesným pasem hokejku Romana Chlouby. Jeho rychlá střela mířila přesně do šibenice – 1:2. Domácí po obdržené brance přidali, měli velký tlak, ze kterého ale nakonec nic nevytěžili.

Závěrečná třetina nabídla hlavně boj o střední pásmo. Piráti náskok dobře bránili a domácí se nebyli schopni prodrat do nějaké vyložené šance. Vše podpořil výborně chytající Richard Běhula. Na konci ještě domácí zkusili risk bez brankáře. Za to je mohl potrestat Jakub Chrpa, jenže jeho střela směřující do branky byla sražena mimo. Zápas tedy skončil nejmenším možným rozdílem a zisk tří bodů spolurozhodl o tom, že Piráti půjdou do nadstavby z druhého místa tabulky.

Petr Rosol (MOSTEČTÍ LVI): „Musíme tým pochválit, nechal na ledě všechno. Prvních deset minut jsme hráli možná s přílišným respektem, ale jinak jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem. Myslím si, že bod jsme si zasloužili, kdyby na konci zápasu nám tam něco spadlo. Divákům se utkání muselo líbit.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „První třetinu jsme byli trochu lepší, dali jsme první gól. Od druhé třetiny to pak bylo naprosto vyrovnané a jsme rádi, že jsme nakonec vstřelili o gól víc a zápas vyhráli.“