Před tisícovkou diváků obrátili Piráti střetnutí s Děčínem, vítězství trefil Jaroslav Kůs

Napsal 06.09.2022 Michal Luxa
C h o m u t o v - Dlouho to vypadalo, že Piráti v ROCKNET ARÉNĚ s Děčínem padnou, ovšem zabrali v poslední dvacetiminutovce a zvítězili 4:3. Svěřencům Kamila Koláčka dlouho nešly nohy, jenomže se nevzdali a v devětapadesáté minutě otočil stav duelu Jaroslav Kůs. Povedený večer prožil také slovinský útočník Erik Mežnar, jenž dopravil do branky dva kotouče.
přát. út 6.9.2022
4:3(0:1, 1:1, 3:1)
DEC
Hanuljak – Seemann, Pavlát, Ferbas, Havel, Petrásek, Váchal – Príhoda, Hübl, Chrpa – Chlouba, Kůs, Koblížek – Mála, Mežnar, Kostourek – Černý
Děčín
Skokan – Brož, Charvát, Loukota, Kučera, Starý, Košař – D. Tůma, Faigl, Trávníček, L. Nezbeda, T. Nezbeda, Zajan, Fojt, J. Tůma, Kuchynka

30. Mežnar (Kostourek, Mála), 48. Chrpa (Kostourek, Hübl), 56. Mežnar (Hübl, Havel), 59. Kůs (Príhoda, Váchal)

Hlinka - Coubal, Hrubý

Už ve druhé minutě přihrával před branku Tomáš Nezbeda, který si odražený kotouč v nebezpečném prostoru našel. Následně mířil na branku Chomutova. Ovšem Miroslav Hanuljak v sedě vytáhl první parádní zákrok zápasu. O pět minut později přihrával v přesilové hře Roman Chlouba přes osu na Jaroslava Kůse, jehož rána z první skončila na tyči! Uběhlo jen devětapadesát vteřin, když Františka Málu přebruslil Pavel Zajan, jenž byl sám před domácím brankářem, ale zblízka nedopravil puk do kasy.

V čase 10:20 se skóre duelu poprvé měnilo a do vedení odskočili medvědi! Z rohu před branku přihrál Tomáš Faigl a osamocenému Davidu Tůmovi stačilo jen nastavit hůl - 0:1. V závěru první periody se znovu připomenul autor úvodní trefy. Dlouhou kličkou se ocitl na zadní tyči a mířil mezi ruku a tělo Miroslava Hanuljaka, jenž mezeru včas utěsnil.

Pět minut po začátku druhé dvacetiminutovky převzal nečekanou přihrávku u pravého mantinelu Tomáš Koblížek, na něhož zívala odkrytá branka. Chomutovský útočník vhodný moment prováhal, a tak se Ondřej Skokan stihl přesunout. O pár chvil později před branku Chomutova mířil Tomáš Nezbeda, který viděl místo u pravé tyče. Avšak domácí brankář svůj pohyb zastavil a předvedl parádní zákrok lapačkou. Téměř v polovině duelu se Piráti radovali z vyrovnání! Milan Kostourek zadovkou přihrál na Erika Mežnara a slovinský útočník své zakončení otřel ještě o brankovou konstrukci - 1:1

Vyrovnaný stav netrval dlouho, protože o tři minuty později si vzal slovo Tomáš Nezbeda. Ten se zpoza branky vydal na hranici brankoviště, cestou si obhodil jednoho z obránců a poté zblízka procedil touš za Miroslava Hanuljaka - 1:2. Čtyřicet vteřin před vypršením prostřední části ujížděli Děčínští do přečíslení. Tomáš Faigl přihrávkou vybídl ke skórování Štěpána Kuchynku. Avšak zkušený chomutovský brankář se skvěle přesunul a předvedl spektakulární zákrok.

Ani po přestávce nepřišel Chomutov, na který jsou domácí příznivci zvyklí. V oslabení puk mezi kruhy zachytil Lukáš Nezbeda, jehož pokus zapadl za brankovou čáru - 1:3. Psala se osmačtyřicátá minuta, když se Piráti v přesilové hře vrátili do hry! Milan Kostourek přetáhl puk na Viktora Hübla, který okamžitě přihrával na hranici brankoviště. Jakub Chrpa na dvakrát propálil Ondřeje Skokana - 2:3. Ve dvaapadesáté minutě předvedl tisícovce diváků šikovné ruce Milan Kostourek. Maličký útočník si obloučkem obhodil obránce a poté ze vzduchu trefil černou gumu, která se zastavila o pravou tyčku.

V šestapadesáté minutě se skvělým přehledem blýskl Viktor Hübl, jenž mohl mířit do odkryté části brány. Jenomže přihrál mezi kruhy, odkud střelou po ledě využil další početní výhodu Erik Mežnar - 3:3. Šestasedmdesát vteřin před závěrečnou sirénou šli domácí poprvé do vedení a také rozhodli o svém vítězství. Na levém kruhu byl najetý Jaroslav Kůs, jenž zamířil do odkryté části branky - 4:3.

Kamila Koláček (Piráti Chomutov): „Hodnocení zápasu není úplně jednoduché. Dvaačtyřicet minut jsme hráli opravdu špatně a Děčín nás v určitých situacích přehrával, protože byl bruslivější. Nevím, proč tomu tak bylo, ale poté jsme začali hrát, k čemuž nám pomohla přesilovka zakončená gólem. Kluci se začali hecovat a více do toho šli. Nechci říct, že jsme vyhráli zaslouženě. Ale vyhráli jsme, což je dobře, protože to kluci nepoložili. Myslím, že podobné zápasy nás čekají i v sezoně. Nemusíme soupeře přehrávat, ale nesmíme ho pouštět do takového náskoku. To by se nám mohlo vymstít.“

Tomáš Mareš (HC Děčín): „Z výsledku jsme zklamaný. Potěšila mě naše hra. Zlepšili jsme se do obrany, protože jsme dostávali hodně gólů. Myslím si, že výsledek je tentokrát nespravedlivý. Podle mého názoru to mělo být 5:2 po druhé třetině. Pokud bychom takovým výsledkem vedli, tak zápas dovedeme do vítězného konce. Ještě bych se rád vyjádřil k rozhodčímu, kterého znám. On to nikdy neuměl a umět nebude.“