Piráti budou hrát play-off! Definitivně o tom rozhodla domácí výhra se Vsetínem

Napsal 02.12.2019 David Panuška, Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Chance liga v rámci osmadvacátého kola zavedla do ROCKNET ARÉNY hokejisty z dalekého Vsetína. Přestože Piráti rychle prohrávali, nakonec uštědřili soupeři vysokou porážku. K radosti nového trenérského štábu v čele s Miroslavem Buchalem deklasovali Valachy šesti góly. Tři body znamenají definitivní jistotu lepší poloviny soutěže po třiceti kolech, tudíž i minimálně předkola play-off.
28.kolo po 2.12.2019
6:2(2:1, 3:1, 1:0)
VSR
Pavlát – Žovinec, Rýgl, Havel, Blaha, Piché, Lang, Seemann – Sklenář, Suchý, Černý – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, Doktor, Hlava
Vsetín
Bláha (37. Gába) – Slováček, Teper, Kudělka, Hunkes, Drtina, Jeřábek, Ondračka – Jonák, Kucharczyk, Gorčík – Procházka, Rehuš, Dostálek – Karafiát, Pechanec, Tůma – Hořanský, Šilhavý, Volf

4. Sklenář (Suchý, Černý), 20. Piché (Stloukal, Rudovský), 31. Stloukal (Černý), 34. Pitule (Černý, Rudovský), 37. Rudovský (Pitule), 43. Llewellyn (Hlava, Sklenář)
Vsetín
1. Teper (Kucharczyk, Jonák), 24. Tůma (Pechanec, Jeřábek)

Petružálek, Čáp - Beneš, Coubal

Do utkání vstoupili aktivně hosté, kteří skórovali hned v první minutě. Jakub Teper dostal přihrávku na modrou čáru a svižným zakončením překonal Dominika Pavláta v pirátské brance - 0:1. Domácí ale byli aktivní a brzy se dočkali vyrovnání, po přihrávce mezi kruhy skóroval poprvé od zranění Jakub Sklenář - 1:1.

Hra pokračovala v hodně rychlém tempu a diváky hokej bavil. Jakub Chrpa poté trefil tyčku, Branislav Rehuš zblízka neprostřelil chomutovského Pavláta. Stav se změnil až v poslední minutě úvodní části, kdy přijal přihrávku mezi kruhy Sébastien Piché a pohotovým zakončením na první tyčku poslal Piráty do vedení - 2:1

Valachům se opět povedlo skórovat na začátku třetiny, David Tůma ujel v oslabení, natlačil se na obránce a Pavláta překonal střelou ke vzdálenější tyčce nad rameno - 2:2. Následovala ovšem vlna pirátských gólů. Do vedení poslal chomutovské hokejisty Petr Stloukal, kterému do úniku přihrál Jakub Černý a který potvrdil, že se doma moc nemýlí - 3:2.

Pár minut na to využili Piráti první přesilovku v duelu. Jakub Černý zapsal další asistenci poté, co Tomáš Pitule zakončoval z levého kruhu do vzdálenější šibenice - 4:2. Tečku za prostřední částí pak udělal Jan Rudovský, jenž prostřelil z mezikruží Ondřeje Bláhu a vyhnal jej z branky - 5:2.

Piráti nepolevili ani ve třetí části a přidali další zásah. V přesilové hře protlačil kotouč do brankoviště Nicolas Hlava a do prázdné branky jej dopravil Darby Llewellyn - 6:2. Stejný hráč pár chvilek na to unikal sám na Gábu, ale ten jej skvělým zákrokem vychytal. Poté se utkání spíše dohrávalo a moc šancí k vidění i přes přesilové hry nebylo. Piráti si připsali cenný skalp valašského Vsetína.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Bylo to kvalitní utkání, z našeho pohledu krásné. Soupeř hrál nebezpečné přesilovky a byl silný v protiútocích. Dobře jsme se připravili takticky, sehráli jsme dobře oslabení a kluci hráli výborně obětavě – padali do střel. Rychle jsme přecházeli do útočného pásma a využili jsme šance, které nám soupeř nabídl. Potom Vsetín začal hrát přesilovky trochu jinak, než jsme očekávali, to nás trochu překvapilo, ale vypořádali jsme se s tím.“

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): „Chomutov vyhrál zaslouženě. My se poslední zápasy dost trápíme v přesilovkách, nepomůžeme si jimi. Domácí naopak dvě využili, což zápas výrazně ovlivnilo. My jsme v nich plonkoví, nevytvoříme si nic. Je to tristní. Musíme na tom pracovat a věřit, že se to zlepší.“