Piráti výroční utkání nevyhráli, po bojovném výkonu Liberci podlehli

Napsal 21.02.2016 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ve 47. kole zajížděl na led SD ARÉNY lídr extraligy - Bílí Tygři Liberec. Výroční utkání, které hráli Piráti v retrodresech, v první třetině nenabídlo branku, v té druhé ale dvěma góly zařídil vítězství hostů Michal Birner. Ačkoliv si domácí vytvořili několik dobrých příležitostí, Schwarze v bráně Liberce nepřekonali.
47.kolo ne 21.2.2016
0:2(0:0, 0:2, 0:0)
LIB
Kristan – Skinner, Rutta, Tejnor, Valach, Pereťjagin, Šidlík, Harant – Tomica, Červenka, Pospíšil – Hřebejk, Kämpf, Květoň – Sklenář, Dušek, Ölvecký – Račuk, Chlouba, Kaše
Liberec
Schwarz – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk, Vitásek, Plutnar – Birner, Vampola, Řepík – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Stránský, Ordoš

Liberec
30. Birner (Krenželok, Ševc), 32. Birner (Řepík, Vampola)

Fraňo, Pavlovič – Flegl, Polonyi

Do utkání vlétli hosté, kteří se v první minutě dostali do velké šance. Puk před branku dostal Branko Radivojevič, kterému se ale povedlo trefit jen tyčku Kristanovy branky. V sedmé minutě se do první šance dostali také domácí. David Květoň si najel do prostoru mezi kruhy, odkud ovšem brankáře nepřekonal. Následně šance k vidění nebyly, hrálo se spíše důrazné utkání a branka v první části nepadla.

Piráti dostali hned na začátku druhé třetiny výhodu přesilové hry. Největší šanci měl po střela Juraje Valacha Štěpán Hřebejk, kterému se ale bekhendem nepovedlo překonat pozorného Schwarze. Chomutovu začal být lepším celkem. Během minuty se do velké šance dostal Jakub Sklenář, kterého ale lapačkou vychytal Schwarz, a také Marek Tomica, který nedokázal z blízkosti trefit branku. Hostům byla v polovině třetiny nabídnuta dvojnásobná přesilová hra, kterou využil Michal Birner střelou z mezikruží - 0:1. Po skončení následující přesilovky se prosadil Michal Birner podruhé. Po závaru před brankou se puk dostal k pravé tyčce na Birnera, kterému se odkrytou branku povedlo trefit - 0:2.

Liberec pokračoval ve tlaku. Nebezpečně pálil Michal Bulíř a následně jeden z jeho spoluhráčů. Ani jeden ale výborně chytajícího Kristana nepřekonal. Také domácí měli k dispozici přesilovou hru pěti proti třem, ale na rozdíl od Liberce byli neúspěšní. Severočeský celek pokračoval v aktivitě. Minutu a půl před koncem druhé periody tečoval střelu Juraje Valacha David Kämpf. Svůj pokus ovšem nasměroval jen do připraveného Schwarze. Liberec vyhrál druhou třetinu 2:0.

Ve třetí třetině začali aktivně domácí, ale Liberec všechny ataky skvěle bránil, svého soupeře nikam nepouštěl a následně mohl utkání definitivně rozhodnout. Lukáš Krenželok zakončoval akci bekhendem před brankou. Robert Kristan ale předvedl výtečný zákrok lapačkou. Tři minuty před koncem pálil z výborné pozice Valach, ale Schwarz byl stoprocentní. Chomutov se tak se musel sklonit před lídrem celé soutěže.

Filip Pešán (Liberec): „Odehráli jsme trpělivé utkání. Veděli jsme, že Chomutov hraje na domácím ledě dobrý hokej. Myslím si, že jsme byli o chloupek lepší celou dobu. Výborný Marek Schwarz v brance znamenal hlavní důvod toho, proč jsme si odvezli domů tři body.“

Břetislav Kopřiva (Chomutov): „Hodnotí se mi to špatně. V tento významný den jsme chtěli uspět, ale přijel kvalitní soupeř. Dokázal na to na ledě, protože tam šlo o to, kdo dá první branku. Bohužel nám se ve druhé třetině z několika šancí branku dát nepovedlo. Rozhodlo dvojnásobné oslabení, které bylo špatně zahrané. Inkasovali jsme poté, když se puk dostal na střed hřiště. Následoval druhý zásah, což si pak kvalitní tým Liberce pohlídal. Sice jsme ještě nějaké šance měly, ale Liberec hrál i z hlediska obrany skvěle. Klukům nemáme co vytknout. Dali do toho hodně úsilí, ale chyběly všemu branky.“