Junioři navázali na výhru v Jihlavě, v dalším kole uspěli ve Zlíně

Napsal 17.01.2015 David Panuška
C h o m u t o v - Junioři se v dalším kole v rámci DHL extraligy juniorů vydali na půdu PSG Zlín. Ve čtvrtek chomutovští mladíci uspěli v Jihlavě a dnes se pokoušeli porazit dalšího soupeře. První branka padla sedmadvacet sekund před koncem první třetiny, trefil se Wágner. Na tuto branku dokázali severočeši navázat i v druhé třetině, kdy se ve dvaadvacáté minutě prosadil Jirušek. Ve třetí třetině pak přidal Martin Šťovíček i třetí branku a vypadalo to, že je rozhodnuto. Snížení se sice zlínským povedlo, ale zvrátit nepříznivý stav už ne.
N11 so 17.1.2015
ZLN
1:3(0:1, 0:1, 1:1)
Zlín
Haloda – Macharáček, Kužílek, Řezníček, Žabčík, Velčovský, Procházka, Talán – Hořanský, Hlaváč, Haničinec, Dalajka, Zaremba, Karola, Pavlůsek, Vyoral, Gago, Bumbál, Hladiš, Werbik
Dvořák – Hierman, Cestr, Dubeň, Szathmáry, Drobný, Kozák – Wágner, Šťovíček, Macháček A., Jirušek, Tupý, Dimitrov, Tatár, Bednář, Kellerstein, Huňady, Macháček P., Strunz

Zlín
50. Gago (Hladiš)
20. Wágner (Bednář), 22. Jirušek (Macháček P., Strunz), 46. Šťovíček (Dubeň, Dvořák)

6:8
1:1
0:0
35:25
120

Opatrný nástup měly oba týmy do 11. kola nadstavbové části DHL Extraligy. V úvodní desetiminutovce měli domácí příležitost dvou přesilových her, ale vážnější příležitost si nevytvořili. Po faulu Bumbála, který zasáhl Huňadyho do obličeje dostali výhodu i hosté, a to dokonce čtyřminutovou, ale na branku se stále čekalo. Ta přišla až v závěru, kdy se domácí dostali pod tlak a z otočky poslal kotouč pod víko František Wágner, který poslal Piráty do vedení.

Chomutov do druhé části naskočil s těsným vedením, ale ihned ve dvaadvacáté minutě hosté zvýšili. Macháčkovu střelu Haloda ještě vyrazil, ale na zakončení Miroslava Jiruška již byl krátký. Zlínští mohli snížit z trestného střílení, ale Dalajkovo zakončení mezi betony si Dvořák pohlídal a dobře si počínal i proti následně najíždějícímu Hořanskému. V závěru druhé třetiny měli berani přesilovou hru, ale Zaremba nedokázal dorazit volný kotouč do chomutovské klece.

Na úvod třetí třetiny ustáli hosté klíčové oslabení tří proti pěti, aby poté mohli potřetí udeřit. Wágnerovo obtočení kolem branky a zasunutí k tyči ještě Haloda se štěstím ustál. Při přesilovce Chomutova již ale inkasoval, když Martin Šťovíček vymetl horní růžek zlínské branky. Domácím se povedlo snížit v přesilové hře. Hladiš posunul na Michala Gago, který z první pálil přesně k tyči. Zlínští se v závěru mocně snažili o kontaktní branku, ale snahu utlo vyloučení Macharáčka. Chomutov si ze Zlína odvezl tři body za vítězství 3:1.

Radek Pšurný (PSG Zlín): „My jsme si to utkání prohráli v podstatě po našich hrubých individuálních chybách. Střelecká nemohoucnost nás dneska připravila o body. Musím jenom pogratulovat soupeři, že proměnil šance, které jsme mu nabídli.“