Šedivý (31. Vecka) – Bukač, Seemann, D. Zeman, Buchtela, Jírovec, J. Starý, Jarý, Brejcha – T. Koblížek, Lauko, J. Svoboda – J. Veselý, Chlán, Hnídek – Černý, Hejduk, Breczko – Jaroš, Baier, Ouřada
Lejčík (29. Paťha) – E. Mareš, Štochl, Stuchlý, Štěpánek ml., Chmela, Vidlička – M. Veselý, Zich, Tipán – Dörner, T. Čermák, Zíka – Harkabus, Herák, Batryn

11. Chlán (Hnídek), 13. Bukač (J. Svoboda), 17. J. Svoboda (T. Koblížek), 17. T. Koblížek (Lauko, J. Svoboda), 19. Hejduk (Černý), 27. T. Koblížek (Bukač, J. Svoboda), 34. Černý (Breczko), 38. Bukač, 38. Hnídek (Chlán), 46. Ouřada (Baier), 47. J. Svoboda (Lauko), 51. Jaroš (Baier), 52. J. Svoboda (Lauko)

0:1
0:0
53:17
46

Do utkání vstoupili lépe hokejisté Chomutova, kteří v jedenácté minutě otevřeli skóre. Prosadil se Petr Chlán, ještě před přestávkou se trefili do černého Daniel Bukač, Jan Svoboda, Tomáš Koblížek, Tomáš Hejduk - 5:0.

Ve druhé části Piráti v kanonádě pokračovali, když v devětadvacáté minutě vyhnal Tomáš Koblížek z brankoviště Ondřeje Lejčíka. Mezi tyčemi Ústí nad Labem stanul Ondřej Paťha - 6:0. V jednatřicáté minutě vystřídal gólmany také chomutovský kouč Radek Šíp. Ondřeje Šedivého nahradil Daniel Vecka, jemuž čisté konto dlouho nevydrželo. Následující minut totiž Slovan zužitkoval nabídnutou přesilovou hru a snížil zásluhou Tomáše Čermáka - 6:1. Do druhé pauzy stihli domácí třikrát udeřit, když na rovněž nerozchytaného ústeckého hájce svatyně nalezli postupně recept David Černý, Daniel Bukač a Jan Hnídek - 9:1.

V závěrečném dějství si Piráti svůj výrazný náskok pohlídali, když do ústecké sítě přidali další čtyři góly. Skórovat se podařilo dvakrát Janu Svobodovi, po jedné přesné trefě zaznamenali Kryštof Ouřada a Jakub Jaroš - 13:1.

Nutno na závěr podotknout, že Chomutov nastoupil v přípravě již ke čtvrtému utkání, zatímco pro Slovan to byla letošní zápasová premiéra.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Přípravný zápas, který nám posloužil k tomu, abychom vyzkoušeli další věci. Výsledek bych nějak nehodnotil, protože Ústí nad Labem bylo krátce na ledě. Každopádně jsem měl radost ze třinácti vstřelených gólů.“

Jiří Sochor (HC Slovan Ústí nad Labem): „Bylo to naše první utkání po čtyřech trénincích, hráče jsme proto nezatěžovali žádnými taktickými pokyny. Šlo o to, aby se dostali do zápasového tempa. Máme řadu mladých hráčů, kteří nemají zkušenosti s ligou, takže jsme narazili na silnějšího soupeře. Byl vidět výkonnostní rozdíl, ale kluci střetnutí odbojovali.“

Autor statistik a sestav: Libor Kult.
Autor komentáře, ohlasů trenérů: Zdeněk Kamínek ml.