Starši dorost jasně podlehl plzeňským Indiánům. Obdržel sedmigólový debakl

Napsal 04.10.2014 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Již od začátku bylo viditelné, kdo má v tomto utkání převahu. Celý zápas ovládali hosté z Plzně, kteří Piráty téměř k ničemu nepustili a nadělili jim sedm gólů. Plzeň cestovala do Chomutov jistě v mnohem lepším psychickém rozpoložení, jelikož v posledním zápase zvítězili nad PZ Kladnem 11:0. Toto je tedy druhá vysoká výhra v řadě.
10.kolo so 4.10.2014
0:7(0:4, 0:2, 0:1)
PLZ
Zvědělík (5. Strejc) – Lidák, Hlaváček, Běhula, Gröger, D. Novák, A. Novák, Hajič, Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, Svoboda, Dejmek, Šilár, Adámek
Plzeň
Zeman (Kasanovský) – Kačena, Kvasnička, Váchal, Kaňák, Sysel, Čechura, Sedláček, Pokorný, Roubal, Kučera, Krystl, Krásný, Kantner, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stráský

Plzeň
3. Pokorný (Kokoška, Kantner), 4. Kokoška (Pokorný), 5. Stránský (Kodýtek, Vracovský), 19. Kodýtek (Vracovský, Kaňák), 28. Kokoška (Kantner), 40. Kokoška (Kantner), 46. Stráský (Kodýtek, Kvasnička)

4:3
0:0
0:0

Zvýšené sebevědomí hostům hodně slušelo, protože již od začátku ovládali každý centimentr ledu. Úvod hovoří za vše. Už ve třetí minutě otevřel účet JAKUB POKORNÝ, o minutu později pojišťoval FILIP KOKOŠKA a v páté minutě už zvyšoval JIŘÍ STRÁSKÝ. Po tomto gólu své brankoviště opustil Robin Zvědělík a nahradil ho Alex Strejc. Tři góly, během tří minut - takhle je to jednoduché. Piráti především v úvodních vteřinách naprosto nestačili, ani v budoucích minutách však nedošlo k markantnímu zlepšení. Alex Strejc sice dlouho odolával tlaku Indiánů, ale v 19. minutě přišla další branka. Zasloužil se o to PETR KODÝTEK.

Druhá třetina obraz hry příliš nemzměnila. Hosté měli stále navrh a Adam Zeman neměl v plzeňském brankovišti příliš práce. Naopak Strejc v osmadvacáté minutě kapituloval znovu, když nedorozumění obránců vyvrcholilo obrovskou šancí pro FILIPA KOKOŠKU, který sám před bezmocným gólmanem domácích nezazmatkoval. Piráti prohrávali již o pět gólů, a to už zavánělo debaklem, jenže to ještě nebylo všechno. 40. minuta a FILIP KOKOŠKA mohl slavit hattrick.

Začátek poslední periody naznačoval, že Piráti i přes ošklivé skóre ještě nic nebalí a snažili se alespoň snížit. To však netrvalo dlouho a Plzeň si pohodlně kráčela k výhře. Navíc ještě přidala jeden gól navíc. V 46. minutě si JIŘÍ STRÁSKÝ našel dobrou pozici v mezikruží a svou střelou zápěstím propálil frustrovaného Alexe Strejce. Už se nekonal žádný velký tlak, ale Piráti rozhodně neměli na rozjetí nějaké akce žádný klid. Hosté si již zbytek zápasu bez problémů pohlídali.

Kamil Koláček (Chomutov): „Byla to jedna velká tragédie. Počínaje rozcvičkou k tomu hráči přistoupili, jako k nějakému přáteláku. Musíme se nad tím zamyslet a vyvodit důsledky, protože takhle si to rozhodně nepředstavujeme.“

Ladislav Čihák (Plzeň): „Jsme rádi, že to takhle dopadlo. Předtím jsme měli čtyři porážky v řadě, přišly zranění a kádr jsme neměli úplný. Ale doma s Kladnem jsme odehráli výborné utkání, to samé tady. Hráči na sto procent plnili to, co přesně mají a chtěli hrát. Nikdo z našeho systému neuhnul ani o centimetr. Podle mě jsme měli i lepší pohyb a to rozhodlo. Sezóna stále běží a musíme na sobě pracovat. Ale věřím, že to nějak zvládneme.“