Piráti nezvládli souboj s Libercem a klesli na třetí příčku

Napsal 02.04.2013 Jan Řápek, Antonín Domanický
C h o m u t o v - Chomutovští v pátek kole baráže o extraligu hostili tým Bílí Tygři Liberec. Domácí svůj zápas ovšem nezvládli. Z počátku sice hráli s Libercem vyrovnanou partii, ale ke konci první třetiny poprvé inkasovali. Hra domácích se již nezlepšila, naopak ve druhé třetině ještě jednou inkasovali. Piráti se trápili především v koncovce. Nevyužili ani jednu z deseti přesilových her.
BAR5 út 2.4.2013
0:2(0:1, 0:1, 0:0)
LIB
Hanuljak – Mrázek, Rutta, Palin, trefný, Stehlík, Rýgl, Bartejs – Hruška, Divíšek, Kubinčák – Jíra, Kraft, Šagát – Důras. Sikora, Hromas – Káňa, Kůs, Procházka – Chlouba
Liberec
Vošvrda – Čakajík, Jánošík, Výtisk, Moravec, Čutta, Derner, Šimek, Štich – Nedvěd, Duda, Dušek, Víšek, Bulík, Špaček, Poslípšil, Galamboš, Kudrna, Filippi, Vantuch, Bulíř

Liberec
19. Bulík (Pospíšil, Nedvěd), 34. Duda (Pospíšil)

5:10
0:1
0:0
3801

V úvodu třetiny si první větší šanci připsali domácí. Důras obdržel nahrávku od Sikory a poslal puk před bránou, kde na něj nedosáhl Hromas. Následovala přesilovka, ve které slibně vypálil Kraft a skákající puk se za Schwarzova záda pokoušel dorazit Šagát.

Hosté se dlouho i díky dvěma oslabením nemohli dostat před Hanuljaka. Vážnější šanci si připravili teprve, když Pospíšil obdržel přihrávku přímo před gólmanem a poslal kotouč mimo tři tyče. Na druhé straně se krátce poté prodral do mezikruží Procházka, trefil však jen Schwarzovu masku. Do té doby největší šanci připravil za své hokejky Čutta, když v početní výhodě pálil od modré a orazítkoval horní brankovou tyč.

Z chomutovské obrany si udělal výlet Rutta, svou střelou však gólu nedosáhl a byl vyloučen za vysokou hůl. V tomto oslabení obdrželi Piráti gól, když se po křídle rozjel do útoku Pospíšil a nahrál před bránu nehlídanému Tomáši Bulíkovi, který neměl problém otevřít skóre – 0:1.

Těsné skóre vydrželo i do konce třetiny a liberečtí vstupovali do druhé části s těsným vedením. Na začátku si však situaci zkomplikovali vyloučením, ve kterém se k neuvěřitelné šanci dostal nejprve Šagát, který tečoval těsně mimo a následně Hromas, jenž trefil záda libereckého gólmana. Obrovský závar byl i na druhé straně poté, co puk propadl Hanuljakovi výstrojí a zůstal na brankové čáře. Nikdo z libereckých však puk dále nedostal. Tygrům se nadále dařilo držet těsné vedení a dobrou obrannou hrou nepouštěli hosty do šancí ke srovnání. Pirátům se sice podařilo v polovině třetiny vstřelit gól po nádherné akci Divíška s Hruškou, dle rozhodčích se však Rutta dopustil nedovoleného bránění a branka uznána nebyla. Liberečtí využili nastalého tlaku a vsítili branku. Pospíšil namazal Radkovi Dudovi a skóre se měnilo i přesto, že na ledě ležel jeden z libereckých – 0:2.

Následně mohl Duda ještě navýšit, když vystřelil v okamžiku, kdy neměl Hanuljak ponětí kde se puk nachází. Poté se v přesilovce probojoval dopředu Kraft a vybídl ke střele Kubinčáka, jenž trefil boční síť. Tím skončila druhá třetina a Tygři si nadále drželi čisté konto a dvoubrankové vedení.

Poslední část začala lépe pro Piráty. Hromas vlétl do třetiny a přihrávkou marně hledal spoluhráče před bránou. V nastalé početní výhodě se taktéž dostali k několika příležitostem, které však většinou zlikvidovala hostující obrana. Nedlouho poté se pokusil o svůj druhý dnešní gól Bulík, jeho střelu i následnou Pospíšilovu dorážku však vyrážel domácí gólman.

Parádičkou se pokusil skóre pozměnit Důras, ale puk po jeho otočce zamířil do rohu kluziště. Piráti se ani v dvojnásobné přesilovce se neprosadili. Prohru domácích byla stvrzena poté, co byl vyloučen Hanuljak necelé dvě minuty před koncem. Bílí Tygři zvládli udržet dvoubrankové vedení a odvážejí si všechny tři body

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Utkání se těžko hodnotí bez emocí. První dvě třetiny jsme si nezasloužili pochvalu za nic. Naše přesilovky byly špatné, výkon mohl být výrazně lepší, což Liberci vyhovovalo a v klidu kontroloval hru. Ve druhé třetině bych našel moment, který nás mohl nakopnout. Jako jsem uvedl, že naše hra byla špatná, stejně špatný výkon předvedli oba pánové v pruhovaném. První moment po tyči Šagáta a dorážce Káni, kdy obránce vytahoval puk z brankové čáry rukou, stál minimálně za posouzení u videa. Vždyť od toho ty kamery na stadionu jsou. Po téhle situaci byly nervozita a podrážděnost na světě. Druhým momentem, který nás mohl uklidnit a nakopnout, byla branka Divíška, která neplatila pro údajný faul Rutty, což není jen náš názor. Dovoluji si říct, že tento okamžik byl posouzen naprosto chybně, což by se ´profíkům´ nemělo stávat. Zvlášť v zápasech, které rozhoduje jediná chyba nebo jediný gól. Jenže ´tento pruhavaný gentleman´ tu byl potřetí a potřetí si s námi docela pohrál. Nebudeme ale brečet a kňourat, jsme zde od toho, abychom hráli hokej a chovali se jako opravdoví Piráti, což znamená ´loupit, kde se dá´. Musíme dál poctivě pracovat, být trpěliví a připravovat se na každý zápas, na každé střídání. Musíme se semknout a bojovat o každý bod. Všechno je otevřené, baráž je teprve v polovině.“

Milan Černý (Liberec): „Zápas jsme ve hře pět na pět zvládali dobře. Platilo to, co jsme chtěli hrát. Málem jsme si zápas mohli pokazit spoustou vyloučení, ale musím pochválit hráče, kteří hráli oslabení. Mohli jsme dát i třetí gól a byl by klid dříve.“