Beroun vyloupil jako první ČEZ stadion a odváží si výhru 4:3

Napsal 30.10.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině přes mírnou převahu domácích se dostali do vední hosté, kteří v 10. minutě využili malého zaváhání v domácí obraně. Do vedení je poslal Jan Rudovský. Domácí ale zabojovali a zaslouženě vyrovnali v 16. minutě po teči Milana Procházky. Ve 2. třetině se dostali domácí do dvoubrankového vedení po střelách Radulaye a Muchy, hosté se ale nevzdali a dokázali vyrovnat. Nejprve snižoval Jiří Novotný ve 27. minutě a ve 34. vyrovnal Jaroslav Nedvěd. Ve třetí třetině měli domácí několik možností jít opět do vedení, ale hosté pozorně bránili a podržel je Novotný v jejich brance. V čase 57:54 ujel v oslabení hostující Švagrovský a zajistil tak hostům překvapivě všechny body. Domácí pak ještě odvolali brankáře, hráli i chvilku 6 na 3. K vyrovnání jim to ale nepomohlo, a tak ztratili poprvé v sezóně doma všechny body.
14.kolo so 30.10.2010
KLH
3:4(1:1, 2:2, 0:1)
BER
Hanuljak - Dóczy, Havíř - Pulpán, Bombic - Mucha, Benda - Rutta, Chlouba - Selingr, Kůs, Duda - Procházka, Jíra, Radulay - Seman, Sikora, Davídek - Kuběna, Hrdel, Hluchý
Beroun
Novotný - Husák, Nedvěd - Látal, Malý - Růžička, Jelínek - Žalčik, Besser, Pavel - Švagrovský, Rudovský, Hašek - Hafenrichter, Vlček, Novotný - Knotek, Kafka

16. Procházka (Jíra, Bombic), 25. Radulay (Procházka, Jíra), 26. Mucha (Benda, Davídek)
Beroun
10. Rudovský (Hašek, Novotný), 27. Novotný J. (Rudovský, Nedvěd), 34. Nedvěd (Kafka, Švagrovský), 58. Švagrovský (Vlček)

6:7
0:0
0:1
1263
Svoboda - Brejcha, Suchánek
0:1

Vstup do utkání domácím vyšel, když během první minuty hned třikrát zaměstnali Novotného v hostující brance. Povedený úvod zápasu pokračoval i nadále a s dobře mířenou střelou Pulpána měl Novotný značné problémy. V páté minutě pykal za hákování domácí Radulay, ale Krušnohorci se ubránili vcelku bez problémů. V polovině prvního dějství však šli do vedení hosté. Hašek našel zpoza branky přesně hokejku Jana Rudovského, který mířil neomylně pod horní tyčku - 0:1. Chvilku na to mohli Medvědi odskočit další brankou, jelikož hráli po faulu Jíry další přesilovou hru. Opět se však bílomodří ubránili v klidu a chvilku na to se středočechy srovnali i krok. V šestnácté minutě vyslal Bombic na Novotného bekhendovou střelu, kterou těsně před hostujícím brankářem tečoval Milan Procházka - 1:1. V závěru prvního dějství měl ještě výbornou pozici hostující Žalčík, ale naštěstí pro domácí svou šanci neproměnil.

Nástup do druhé třetiny byl opět ve znamení domácího tlaku. Nejprve Jíra sám před Novotným nenašel skulinku mezi betony hostujícího brankáře. Následovala početní výhoda domácích po faulu Hafenrichtera, kterou sice Krušnorci nevyužili, ale přesně vteřinu po jejím skončení se krásně z otočky trefil Tibor Radulay - 2:1. O další minutu později šli domácí již do dvoubrankového vedení. Střelu Jána Muchy poslal za záda Novotného bruslí vlastní spoluhráč - 3:1. Euforie ale vydržela domácím jen další dvaadvacet vteřin. Po hříchu zůstal sám před Hanuljakem Jiří Novotný a rychle snížil - 3:2. Když potom šli během pěti minut tři chomutovští hráči na trestnou lavici, resultovala z toho pro Medvědy dlouhá přesilová hra pěti proti třem. Tu ještě využít nedokázali, ale v následné jednoduché výhodě procedil kotouč za Hanuljaka Jaroslav Nedvěd a srovnal na 3:3.

Třetí třetina začala opatrnou hrou hostí a snahou domácích dostat se přes obranný val. Když už se to nakonec chomutovským podařilo, naráželi na připraveného Novotného v brance. Při vyloučení Vlčka v jednapadesáté minutě mohli domácí udeřit v přesilové hře. Domácí tlačili stejně jako v další početní výhodě o několik minut později, ale Davídek v největší šanci selhal. V čase 57:54 fauloval hostující Husák a pro domácí se tak rýsovala zajímavá výhoda na konci třetí třetiny. O dvacet tři vteřin později, však šli do vedení hosté. František Bombic na modré trefil jen nohy Davida Švagrovského, který ujel a precizně provedených blafákem do bekhendu nedal Hanuljakovi šanci - 3:4. Hned po vstřelené brance hráli hosté v šesti a domácí tak měli výhodu dvou mužů v poli a to šestasedmdesát vteřin. Marná snaha i při závěrečné power play, Beroun své vedení uhájil.

Jaroslav Liška (KLH Chomutov): „Vůbec to pro nás není příjemné. Druhé utkání v řadě, které jsme prohráli. Trápí mě náš styl hry. Druhou třetinu jsme začali dobře a korunovali jsme to i vedením 3:1, ale nakonec jsme si to utkání nechali vzít. Byla tam vyloučení a ztratili jsme náskok. V poslední třetině jsme měli tlak, hrálo se v podstatě na jednu branku, ale bohužel to celé bylo v křeči. Kluci si v základních situacích nevěří a ten závěr jsme nebyli schopni zvládnout, což je škoda. Soupeř nás potrestal za naší pasivitu a za osobní chyby.“

Richard Žemlička (Beroun): „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Soupeř nám v zápase odskočil na 3:1, ale měli jsme dostatečnou morální sílu, abychom tento nepříznivý stav zápasu zase srovnali. Poslední třetinu to bylo velice vyrovnané, samozřejmě soupeř měl hodně přesilových her, ale díky naší soudržnosti a vynikající práci na ledě jsme ten zápas zvládli a nakonec zvítězili.“