KLH Chomutov v brankové přestřelce zkrotil havířovské Pantery 8:4

Napsal 11.11.2009 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Domácí si od první minuty vytvořily obrovský tlak, který korunovali brankou v 8. minutě po střele Stanislava Mikšovice, další své šance ale nevyužili a tak přišel v 18. minutě trest z hole Sikory, který vyrovnal na 1:1. Ve druhé třetině potvrdili domácí svou narůstající převahu čtyřmi góly, když se postupně prosadili Mikšovic(24), Míka(29), Duda(34) a Domin(37). Hosté ale také mohli děkovat svému brankáři, že neinkasovali daleko vícekrát. Třetí třetina přinesla skóre 3:3. Ve 44. minutě zvýšil na 6:1 Fiala, hosté ve 47. minutě Sikorou snížili. V 52. minutě vstřelil Bombic sedmou branku , ale hosté opět odpověděli v 55. Minutě Šedivým.. V 56. minutě Jíra vstřelil poslední domácí branku a minutu před koncem hosté ve vlastním oslabení upravili Moravcem na konečných 8:4.
19.kolo st 11.11.2009
8:4(1:1, 4:0, 3:3)
HAV
Hanuljak (Štěrba) - Pulpán, Bombic - Trefný, Pavlas - Malinský, Grof - Všetečka, Révay - Procházka, Kraft, Duda - Míka, Skořepa, Mikšovic - Fiala, Eiselt, Jíra - Hašek, Tauš, Domin
Havířov
Čech (Strmeň) - Šafařík, Klimeš, Tesařík, Krisl, Štefanka, Zientek, Rangl, Šedivý - Zeliska, Szabo, JIndřich, Fořt, Smejkal, Piecha, Moravec, Červenka, Říčka, Seman, Sikora, Haas

Hokejisté Chomutova vstoupili do utkání aktivně, když již po 24 vteřinách hry dostal krásný pas za obranu Radek Duda a pelášil sám proti Čechovi. Ten jeho pokus mezi betony s vypětím sil lapil. Hned v další šanci nenachytal Skořepa Čecha zpoza branky. Následující minuty přinesly smrť střel na Čechovu branku, ale hostující jednička držela svůj tým. Nepřišli si na něho jak Jíra, tak například tvrdě střílející Grof. Domácí brankář Hanuljak dostal možnost si poprvé osahat kotouč až v páté minutě, pokus hostí však nebezpečný nebyl. V sedmé minutě měli úvodní branku na hokejce Zdeněk Skořepa a Petr Jíra, ale oba vyhořeli na výtečném Čechovi. Domácí vystřídali a přišla úvodní branka. Stanislav Mikšovic našlápl ve středním pásmu, prosmýkl se před Čecha a bekhendovým pokusem našel skulinku v jeho postoji - 1:0. V polovině první třetiny v přesilové hře vybídl Duda ke vstřelení druhé branky Krafta, ten ale rychlým bekhendovým blafákem Čecha nepřekvapil. Panteři byli pod permanentním tlakem a jejich šance v zápase notně přiživoval výtečný Čech. V době chomutovské tlaku však přišla chyba domácích při založení útočné akce a osamocený Marek Sikora si pohrál s bezmocným Hanuljakem – 1:1. Do konce první části hry se již nestalo, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Druhé dějství bylo o branky mnohem bohatší a tak, jak vstoupili bílomodří do utkání samotného, tak začali i v druhé třetině. Nejprve Míka těsně minul a následně neuspěl ani Ondřej Fiala. Udeřilo však ve 24. minutě, to když Fiala našel na brankovišti osamoceného Stanislava Mikšovice, pro kterého to byla druhá trefa v sezoně - 2:1. V sedmadvacáté minutě inkasoval menší trest Duda a hostující Šedivý v dobré pozici nemířil přesně. Chvíli po ubráněném oslabení stačil Čech vytěsnit pokus Mikšovice i dorážku Eiselta, ale na další dorážku Petra Míky, která mířila pod horní tyč, byl již krátký - 3:1. V polovině zápasu ujeli domácí tři na jediného obránce, ale zakončující Jíra na Čecha nevyzrál. Chomutovští střelci byli i nadále při chuti a netrvalo příliš dlouho a domácí fanoušci se radovali počtvrté. Radek Duda dostal krásný pas na útočnou modrou čáru a ač tísněn, tak se natlačil před Čecha a neomylně zavěsil - 4:1. Panteři působili hodně odevzdaným dojmem a naopak chomutovští sypali další střely směr Čech. Dominova teč však skončila na výstroji hostujícího gólmana. Důrazný domácí útočník však nemusel zoufat, jelikož se kotouč během chvíle k němu vrátil a ten jej neomylně zasunul za bezmocného Čecha - 5:1. Pátá branka byla již poslední kapkou pro hostujícího brankáře, který vzteky rozštípal svou hůl o brankovou konstrukci a zamířil na střídačku. Za své chování poté inkasoval desetiminutový osobní trest. Havířovský náhradník Strmeň pobyl v brance přesně 12 vteřin, když se do branky vrátil zřejmě již uklidněný Čech. V závěru třetiny ještě prchl Milan Kraft, ale při zakončení forhendového blafáku mu kotouč drobně uskočil a jeho pokus tak skončil vedle levé tyče.

Poslední část hry začala netradičně ve třech hráčích na obou stranách. Změnu ve skóre to však nepřineslo. Totéž se však nedá říci o čtyřiačtyřicáté minutě, kdy Mikšovic vyhrál buly a Ondřej Fiala udělal z pavouků v levém horním rohu bezdomovce - 6:1. O chvíli později se podruhé v utkání připomněl Marek Sikora, který opět po chybě podruhé překonal Hanuljaka - 6:2. Chvíli na to pohrdl dobrou příležitostí Šedivý, proti kterému se zaskvěl Hanuljak. Následoval časový úsek, kdy se opět více vylučovalo, než hrálo a pro domácí v končeném součtu resultovala přesilová hra čtyř proti třem. V jejím závěru dostal kotouč na střelu František Bombic a jeho bomba skončila za Čechem - 7:2. O chvíli nato se opět radovali i Panteři. Ondřej Šedivý opět dostal dostatek prostoru a času k tomu, aby prostřelil Hanuljaka - 7:3. Na další branku jsme potom nemuseli dlouho čekat. Petr Jíra dostal kotouč přesně na hokejku v prostoru mezi kruhy a zamířil přesně - 8:3. Poslední slovo však patřilo hostům, kdy v oslabení dokázal přesně prostřelit Hanuljaka pod vyrážečku David Moravec - 8:4.

Radim Rulík (KLH Chomutov): „V první třetině jsme si dokázali vypracovat celou řadu šancí, ale dokázali jsme proměnit pouze jedinou a třetina, ve které jsme byli jednoznačně lepší, skočila jen 1:1. Chtěli jsme v první třetině nastřílet více branek, ale výborně soupeři zachytal brankář. Jsem rád, že jsme v druhé třetině pokračovali ve stejné hře, jako v té první a to již jejich brankář nemohl vydržet a my se více střelecky prosadili a udělali si tak dostatečný náskok. Trošku mě mrzí, že za rozhodnutého stavu někteří hráči mysleli více na sebe, než na tým, než na brankáře a z toho pramenily brejkové situace soupeře, z kterých korigoval výsledek. Celkově jsem spokojený s tím, že jsme se prosadili střelecky a že jsme si dokázali golové šance vytvořit, ale nejsem spokojený s tím, jak jsme bránili.“

Pavel Hinner (Havířov): „Po první třetině, kterou jsme jakžtakž přežili, tak jsme hráčům o přestávce řekli, jak mají hrát, ale totálně selhali. Ve hře mi chyběla osobní statečnost a zodpovědnost, kdy jsme inkasovali branky po hrubých chybách. Třetí třetina byla již jen o tom, že se utkání dohrávalo otevřeně na obou stranách a proto to divoké skóre 8:4.“