Chomutov v derby přejel Most

Napsal 22.09.2007 David Matula
C h o m u t o v - Chomutovští vstoupili do derby aktivně a odměnou jim byly hned tři branky v úvodní třetině, kdy na 3:0 dvě vteřiny před koncem první části zvyšoval Šíp. Ve druhém dějství zvýšili domácí náskok Hašek s Révayem. Mostečtí se k ohrožení Luboše Horčičky moc nedostávali, vyjma dvou samostatných úniků Buďy a Bahenského, které ovšem bravurně zlikvidovala domácí opora. V poslední části už jen navýšili domácí vedení postupně Jíra, Boušek a poslední slovo patřilo Milanovi Kostourkovi.
5.kolo so 22.9.2007
8:0(3:0, 2:0, 3:0)
MST
Horčička - Révay, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Jeslínek, Stehlík, Hašek - Tauš, Heinisch, Havlůj
Baník Most
Slipčenko (od 21. Fiala) - Szakal, Nosek, Martínek, Prošek, Charousek, Suchánek, Plaček, Růžička – Plachý, Koláček, Metlička - Buďa, Rindoš, Černý - Heřman, Bahenský, Zaťovič - Urban, Baran, Kašťák

Severočeské derby začalo zostra a hned první nebezpečnější akce chomutovských hokejistů v 6.minutě skončila gólem v síti hostujícího Mostu. Martin Heinisch si elegantně vybruslil z rohu kluziště před mosteckého gólmana Roberta Slipčenka a skóroval – 1:0. Po dvou minutách hry se pak prosadil chomutovský Jaroslav Hašek , který si vyměnil kotouč s Michalem Jeslínkem a prostřelil Slipčenka mezi betony - 2:0. V 10.minutě utkání v úniku sám na gólmana Horčičku neuspěl mostecký Milan Buďa. Nato Chomutovští odpověděli dvěma střelami, které Slipčenko se štěstím zneškodnil. Dvě sekundy před sirénou však tečoval nahození Martina Ťupy od modré Radek Šíp a zvýšil tak na 3:0.

Do druhé třetiny poslal mostecký trenér do branky Radka Fialu. Ve 23. minutě ujel v oslabení mosteckým bekům Jaroslav Hašek a střelou pod vyrážečku Fialy zvýšil již na 4:0. Už podruhé v zápase musel domácí podržet brankář Horčička, který zlikvidoval únik mosteckého Bahenského. Chomutovští drželi kotouč na svých holích a na ledě vládli. Ve 36. minutě nahodil puk na branku chomutovský Josef Révay a ten skončil až za zády Fialy, který měl zakrytý výhled - 5:0 . Čtvrt minutu před koncem třetiny přerušilo přečíslení tří Chomutovských na jednoho Heinischovo postavení mimo hru.

I ve třetí třetině se na obrazu hry nic nezměnilo, opět na ledě dominovali domácí. Chomutovské dostal již do šestigólového vedení ve 49. minutě Petr Jíra , který převzal pas od Milana Kostourka a na hranici brankoviště trefil těsně pod víko Fialovy branky - 6:0. Tři minuty na to napálil osamocený Tauš pouze přemisťujícího se brankáře hostí. V 55. minutě pohotově zakončil po spolupráci s Ťupou za záda Fialy Boušek - 7:0. Necelou minutu poté následoval další gol v brance hostí, který za Fialu dotlačil Kostourek a upravil tak skóre zápasu na konečných 8:0.

Vladimír Petrovka (asistent trenéra Chomutova): „Velmi dobře nám opět vyšel úvod utkání, ve kterém se nám podařilo vstřelit tři branky mužstvu, které sem přijelo bránit, to je pro tým velká výhoda. Přišla druhá třetina, tam jsme byli bohužel až příliš laxní, mysleli jsme hlavně na útok a hosté toho dokázali využít a dostat se do dobrých příležitostí. Kdyby tu hrál zkušenější soupeř, tak bychom mohli mít problémy. Závěr utkání jsme měli opět výborný, myslím si, že jsme dnes odehráli nejlepší třetí třetinu v tomto ročníku. Celkově panuje se zápasem spokojenost.“

Ladislav Kolda (trenér Mostu): „O tom, že bychom tady mohli uhrát solidní výsledek rozhodla první třetina, kterou jsem prohráli 3:0 a ve které domácí ukázali svou sílu. Chtěli jsme hrát jednoduše, ale místo toho jsme se dostali pod tlak a pak už jsme to nezvládli. V průběhu utkání jsme měli i několik dobrých příležitostí, kdybychom některou z nich proměnili mohlo to třeba dopadnout lépe. Neříkám, že bychom to dokázali zvrátit, ale mohlo to vypadat jinak.“