Starší dorost nestačil na královehradecký Mountfield a podruhé za sebou prohrál

Napsal 21.01.2017 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci desátého kola nadstavbové části NOEN extraligy staršího dorostu přivítali Piráti na svém ledě královehradecký Mountfield. Piráti v utkání sice vedli, ale nakonec prohráli 1:2. Piráti tak prohráli druhý zápas za sebou.
N10 so 21.1.2017
1:3(0:0, 1:2, 0:1)
MHK
Skokan – Štochl, Starý, Seemann, Kleiner, Studený (C), Buchtela – Köver, Veselý, Černý, Šafránek, Bajer, Lauko, Günther, Hradecký, Svoboda, Koblížek, Ouřada, Brandner
Hradec Králové
Dvořák – Muška, Voňka, Pohl, Lelek, Bieniek, Kynčl, Kukla – Šedivý, Mašín, M. Síla, Pažourek (C), Matouš, Havelec, Jirásek, Jakubec, Vaňát, V. Síla, Hašek, Maršík, Morong

27. Buchtela (Lauko, Svoboda)
30. Hašek (Matouš), 34. Mašín (Matouš), 60. Pažourek (Hašek)

4:7
1:1
0:0
37:19
50
Petružálek – Goltsch, Janíček

Domácí vstoupili do utkání aktivněji, než jejich soupeř a už ve čtvrté minutě si dokázali vypracovat velkou šanci, kdy Lauko šikovně tečoval střelu Buchtely od modré, ale pouze těsně vedle Dvořákovy branky. V další velké šanci se opět ocitl Lauko, který se v sedmé minutě řítil sám proti Dvořákovi, kterého ale svým bekhendovým zakončení prostřelit nedokázal.

Zhruba v polovině první třetiny napřáhl Buchtela od modré. Jeho pokus ještě před Dvořákem tečoval Lauko, ale k jeho smůle jen do tyče soupeřovy svatyně. Do konce první třetiny už nebyla k vidění žádná vážnější šance a oba týmy tak odcházely do kabin za bezbrankového stavu.

Domácí opět vstoupili do druhé třetiny velice aktivně a už v šestadvacáté minutě si dokázali vypracovat přesilovku pět na tři, kterou v sedmadvacáté minutě využil Ondřej Buchtela, který se tvrdou střelou z vrcholu levého kruhu trefil přímo pod horní tyčku.

Ve třicáté minutě ale hosté dokázali srovnat. Jakub Hašek převzal kotouč ve středním pásmu. Následně se s ním dostal do mezikruží, odkud střelou k levé tyči nedal Skokanovi sebemenší šanci zasáhnout. O čtyři minuty později se hosté opět střelecky prosadili. Patrik Mašín ujel obráncům a i s pořádnou dávkou štěstí dokázal skórovat.

Piráti vstoupili do třetí třetiny s tím, že chtějí co nejrychleji vyrovnat. V dvaačtyřicáté minutě se to málem podařilo Köverovi, který se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku, ale na Dvořáka nevyzrál. V sedmačtyřicáté minutě měl na hokejce vyrovnání také Starý, který se ocitl s kotoučem těsně před Dvořákem, kterého sice prostřelit dokázal, ale kotouč poslal jen do tyče.

Zhruba o tři minuty později Starý vyslal na branku střelu od modré, kterou Dvořák vyrazil pouze ke Köverovi, který ale následně poslal kotouč opět jen do tyče. Minutku a půl před koncem utkání to zkusili domácí bez brankáře, ale místo toho aby vyrovnali, tak ještě jednadvacet vteřin před koncem inkasovali do prázdné branky. Autorem této branky byl kapitán hostů Kryštof Pažourek.