V přípravném utkání staršího dorostu porazili Chomutovští Litvínov 6:2

Napsal 29.07.2011 P.Kadeřábek, K.Kousal, V.Mohelník
C h o m u t o v – V prvním letošním přípravném utkání si pozvali chomutovští starší dorostenci nedaleké vrstevníky z Litvínova. Ty hned po 23. vteřinách poslal do vedení Štepka, ale domácím se podařilo do konce třetiny zvrátit skóre na svou stranu po brankách Kampfa a Fronka. Ve 2. třetině přidali domácí další 2 branky a zajistili si klid do poslední třetiny. V té přidali další dvě branky a nerozhodilo je ani snížení hostů.
přát. pá 29.7.2011
6:2(2:1, 2:0, 2:1)
LIT
Maštalířský (od 30.Slezák) - Hlava, Havel, Černý, Drobný, Souček, Szathmáry, Procházka, Cestr, Fronk, Kaše, Kampf, Huňady, Toušek, Hlava, Suchan, Zezula, Vlastník, Mládek, Jäger, Václavíček
Litvínov
Chabr (Klečka) - Fučík, Kokeš, Šesták, Baranek, Šefl, Ernst, Křepelka, Stříbrný, Opatrný, Šimeček, Řezníček, Kalina, Štepka, Kuchař, Sýkora, Malík, Musil, Hába, Šenkeřík, Dům

Chomutovští dorostenci nezačali premiéru nejlépe. Utkání nabralo spát hned ve třiadvacáté sekundě, kdy přihrávku Důma zužitkoval z pravého kruhu střelou k levé tyči hostující ŠTEPKA a Verva se tak dostala do rychlého vedení. Pak ovšem následovalo uklidnění hry na obou stranách a střely přibývaly jen zřídka. Jak hosté, tak domácí dostali šanci v podobě přesilové hry, ale v obou případech zůstala snaha nezužitkována. Proměněnou šanci chomutovských mladíků mohli diváci shlédnout v čase 12:24, poté co se z nulového úhlu po ledě trefil KAMPF. Uběhlo pouhých 14 sekund a Chomutov se radoval podruhé. Celým hřiště se nádherně proháčkoval FRONK a na kostce tak svítilo skóre 2:1. Hostující celek měl ještě v závěru první části přesilovou hru, jelikož se za hákování nechal vyloučit domácí Suchan. Z tlaku ale Litvínov nedokázal nic vytěžit, a tak odcházeli Chomutovští hráči do kabin s jednobrankovým náskokem.

Do druhé třetiny vstoupili naopak lépe domácí. Během jediné minuty vyslali tři nebezpečně střely na gólmana Chabra a stihli si i vynutit faul hostujícího Řezníčka. Tu využili v čase 22:19, když se k odražené střele Cestra dostal MLÁDEK a zvýšil již na 3:1. Ve 29. minutě se zaskvěl litvínovský gólman, kdy efektním a efektivním semaforem skryl v lapačce dělovku od modré domácího obránce Drobného. Přesilovou hru měli následně opět hosté, ale na brankáře Maštalířského vyslali jedinou střelu, a to současně s koncem Cestrova trestu. Ve čtrnácté minutě druhé třetiny se udála změna v chomutovské kleci. Do hry se dostal náhradní gólman Slezák, který si svůj první zákrok připsal v čase 35:38. Zaskvět se musel také přesně o minutu a půl později, když na něj byla vyslána jedovatá střela od modré. Na konci třetiny jel na litvínovského gólmana MLÁDEK, který byl sám před brankářem Chabrem podražen a při signalizovaném vyloučení doklepl puk do sítě. Na kostce svítil čas 39:52 a skóre 4:1 pro Chomutov.

Počátek třetí části se nesl opět v duchu tlaku domácích mladíků, kteří vyslali další tři neúspěšné střely. V páté minutě se proti litvínovské střele musel vytáhnout gólman Slezák a o pár sekund později musel řešit další skrumáž před vlastním brankovištěm, která vyústila v Touškův faul. Chomutovští oslabení odehráli více méně ve středním pásmu. V čase 50:11 vystřelil z mezikruží Jiří Vlastník a kotouč se od hostujícího gólmana odrazil přímo na hůl MICHALA ZEZULY, který ho poslal kolem tyče do brány, čímž zvýšil na 5:1. V koncovce utkání se nechal za držení hole vyloučit domácí Hejcman a hosté už přesilovou hru využili v čase 54:41. Střelu Štěpky do chomutovské klece dorážel SÝKORA. Minutu a dvacet sekund před koncem potrestal vyloučení Šenkeříka a upravil na konečných 6:2 chomutovský VLASTNÍK po asistenci Součka.

Trenér Litvínova: "My jsme dneska přijeli s hráči, které moc neznáme. Nějaké hráče jsme nechali doma a pár si jich vzala litvínovská juniorka. Kluci chodí každý den dvakrát na led a jednou ven, takže to bylo spíše o tom si zahrát. Chomutov nás dneska přehrál a gratulujeme jim."

Trenér Chomutova:"Jsem velmi spokojený, za předvedenou hru, co kluci předvedli. První zápas v nové aréně jsme vyhráli, takže maximální spokojenost, i když hostům chybělo několik hráčů, kteří vypomáhali juniorce. Musím klukům poděkovat za hezký výsledek a hokej celkově."